Ψάχνοντας το επιτραπέζιο "Αναζητώντας Πετρέλαιο"

Κ_Οι_

RetroN00b
Joined
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
0
Γεια σε όλους,

είμαι καινούριος εδώ στο φόρουμ. Το βρήκα τυχαία προ ολίγου και ομολογώ ότι είναι καταπληκτικό...

ίσως λοιπόν, με βοηθήσετε...

ψάχνω να αγοράσω ένα παλιό παιγνίδι. το είχε ένας φίλος μου και το παίζαμε συνεχώς (δυστυχώς...το πέταξε).

πρόκειται για το "Αναζητώντας Πετρέλαιο".

ήταν το αγαπημένο μου παιγνίδι...μάλιστα η επαγγελματική μου καριέρα τελικά, είναι αυτό ακριβώς το αντικείμενο! :)

εάν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πώς μπορώ να το αποκτήσω, θα είμαι ευγνώμων!!!!

σας ευχαριστώ!!
 
Καταρχάς, καλώς μας ήρθες! :)

Κατά δεύτερον, οι πιθανότητες να το βρεις είναι λίγες....

Αν ήσουν Θεσσαλονίκη, θα σ' έλεγα (κλασσικά!) να αρχίσεις να ψάχνεις στο Μπιτ Παζάρ, ενώ για Αθήνα, κατευθύνσου προς Μοναστηράκι!

Κοντολογίς, πάρε σβάρνα τα παλαιοπωλεία της περιοχής σου και ψάχνε!...

Έτσι έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να βρεις κάτι! ;)

Τώρα, αν πεις σε ποια περιοχή είσαι, τα αστέρια του φόρουμ -οι παιχνιδομανιακοί μας!- θα σε κατευθύνουν αναλόγως! ;)
 
ευχαριστώ πολύ παιδιά.

κέντρο Αθήνας μένω.

θα το ξεψαχνίσω το Μοναστηράκι.

εάν υποπέσει σε κανενός την αντίληψη, θα εκτιμούσα ενημέρωση! :)
 
Καλημέρα φίλε Κ_Οι_

[edited] Ενημέρωση με πμ καλύτερα [edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχει κανείς κάποιο νέο επί του θέματος;... :)
 
μμπορώ να σε κάνω να χαμογελάσει αλλά λίγο

Κ_Οι_ είπε:
έχει κανείς κάποιο νέο επί του θέματος;... :)
Το έχω βρει μια ακόμα φορά αλλά όχι στην καλύτερη του κατάσταση. Αλλά περιέχει από ότι είδα τα περισσότερα. Αν σε ενδιαφέρει έστω και έτσι πες μου να δω αν το έχει ακόμα.
 
plintiriopiaton είπε:
Το έχω βρει μια ακόμα φορά αλλά όχι στην καλύτερη του κατάσταση. Αλλά περιέχει από ότι είδα τα περισσότερα. Αν σε ενδιαφέρει έστω και έτσι πες μου να δω αν το έχει ακόμα.
Θερμή παράκληση: συνεχίστε τη συζήτηση μέσω πμ γιατί είναι στα όρια των κανονισμών (αγγελίες, πώληση, διαφήμιση κτλ...) :)
 
μμπορώ να σε κάνω να χαμογελάσει αλλά λίγο

Κ_Οι_ είπε:
έχει κανείς κάποιο νέο επί του θέματος;... :)
[edit]

D@redevil είπε:
Θερμή παράκληση: συνεχίστε τη συζήτηση μέσω πμ γιατί είναι στα όρια των κανονισμών (αγγελίες, πώληση, διαφήμιση κτλ...) :)
[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχει κανείς τις οδηγίες του παιχνιδιού;
 
τυχαίνει να έχω στην καταοχη μου το συγκεκριμενο παιχνιδι αφου το παιζαμε μανιακώς στη δεκαετια του 70 με την αδερφη μου και τους φιλους μας. 
 
Πίσω
Μπλουζα