Ψαροκωστούλα Αγάπη μου (1991 ANT1)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Ψαροκωστούλα αγάπη μου (1991)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A8%CE%B1%CF%81%CE%BF%CE%BA%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1_%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7_%CE%BC%CE%BF%CF%85

Δεν θυμάμαι αν έχει δικό της θρέντ (αν ναι ενώστε τα)

εδώ βρίσκω την ευκαιρία να ποστάρω μερικά caps

composite20071101155142zl3.jpg


composite20071101191629cy0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκ των κανονισμών.

1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. Έτσι για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να αναφέρει πληροφοριακά π.χ. ότι διαθέτει σε DVD μια συγκεκριμένη σειρά, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορεί δημόσια ούτε να την διαλαλεί σαν 'πραμάτια', ούτε σαν 'εμπόρευμα', ούτε σαν 'ανταλλάξιμο' υλικό. Κάτι τέτοιο είναι ποινικά κολάσιμο και μόνο σε μπελάδες θα μπορούσε να τον βάλει. Εξυπακούεται βέβαια ότι το τι κάνετε στα PM είναι δική σας δουλειά (όπως επίσης και αποκλειστική σας ευθύνη!). Όσα μηνύματα εντοπίζονται να παραβαίνουν τον συγκεκριμένο κανονισμό θα διαγράφονται ή θα τροποποιούνται αναλόγως, χωρίς περαιτέρω προειδοποίηση. Μέλη που αρνούνται να συμμορφωθούν θα εγκαλούνται πρώτα και, αν παρ' όλα αυτά υποπέσουν εκ νέου στην ίδια παράβαση, θα διαγράφονται.
 
o παπαγάλος ήταν όλα τα λεφτά Θρασύβουλεεεεεεεεεε
 
Έρχεται και video από την Ψαροκοστούλα......σύντομα
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=82Q9E1LlRgA&feature=channel_page]YouTube - Ξ¨Ξ�ΞʽΞ�Ξ�ΩΣΞ?Ξ�Ξ?Ξ�Ξ� Ξ�Ξ�Ξ�Ξ*Ξ� Ξ�Ξ�Ξ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η πρώτη σατιρική εκπομπή του ΑΝΤ1 , ο ΑΝΤ1 πάντως έχει βγάλει πολλές σατιρικές πετυχημένες εκπομπές (Όχι Τα Νέα Του ΑΝΤ1, Α.Μ.Α.Ν., ΤΑΤΣΙ ΜΗΤΣΙ ΚΩΣΤΑ, Ράδιο Αρβύλα, Προσοχή μαρκοπέδιο, Όλα) anyway, και η Ψαροκωστούλα είχε γράψει εποχή.
 
Θυμάμαι που κάθε φορά το επεισόδιο θα τελειώνει με το "Και ο μήνας έχει 9", και έναν από τους πρωταγωνιστές (δεν θυμάμαι ποιος) να λέει "κατάλαβες??"
 
Δείτε ένα επεισόδιο από την χιουμοριστική σειρά με κούκλες


((Ψαροκωστουλα Αγάπη μου))



που μεταδόθηκε από τον ΑΝΤ1 το 1991


[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement [edit]

Και ακόμα ένα


((Ψαροκωστουλα Αγάπη μου))



που μεταδόθηκε από τον ΑΝΤ1 03 Ιανουαρίου 1993


[edit] The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχα, ο Τερενς Κουαξ και ο Μπαμπης (που δε μιλουσε ποτε).

Και απο τις πρωτες εμφανισεις σηματος εκπομπης φτιαγμενο απο 3d studio (ή κατι αναλογο) :D

ασχετο: πολυ καλη ποιοτητα βιντεο, Ford. Ενα σφυριγμα που ακουω ειναι απο την κασετα; :)
 
Mιας και δεν υπάρχει πλέον κανένα βίντεο από την χιουμοριστική - σατιρική σειρά του Ant1 ας προσθέσω ένα εγώ

Το απόσπασμα είναι από το 1991, και φαντάζομαι ότι θα καταλάβεται τι σατιρίζει - καθώς και ποιά είναι τα πρόσωπα που σατιρίζονται.

 
Πλάκα είχε το βίντεο! Καταλάβαμε ποια είναι τα πρόσωπα (από τα οποία τα 3/5 δε ζουν πια). Είχε πλάκα και η σειρά γενικά αν και τότε ήμουν μικρός και δεν τα έπιανα όλα.
 
Η ψαροκωστουλα ηταν ολα τα λεφτα και μακαρι να υπηρχαν καπου τα επεισοδια να τα βλεπαμε οπως το Web TV του Ant1 πχ.Ευχαριστουμαι για τα επεισοδια guys.
 
Πολύ χαρακτιριστικό το σήμα έναρξης με το μπαγλαμά !

Και οι παραποιείσεις των ονομάτων του ΑΝΤ1 : Φέρενς Κουάκ και Ξανά Φτούκα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eυχαριστουμε Αλκη!!! :thanx2: Ωραιο το αποσπασμα!!! :bow:
 
ειναι δυνατον να μην υπαρχουν επεισοδια πουθενα??

απο τις πιο δυνατες προσπαθειες της ιδιωτικης τιβι..
 
Πρωτότυπη εκπομπή για την εποχή της. Κάτι ανάλογο πήγε να κάνει και ο Μητσικώστας με τους "Φτύστους", αλλά δεν έπιασε...
 
Με την ευκαιρία του θανάτου του, να πούμε ότι λέγεται ότι το σενάριο ήταν Καλαμίτσης...
 
Πίσω
Μπλουζα