επιχείρηση barbarossa

pompianos

RetroN00b
Joined
16 Οκτ 2010
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
επιχείρηση barbarossa


το γνωστο ωριαιο ντοκιμαντερ σχετικα με την επιθεση στην ΕΣΣΔ στον Β΄ΠΠ,της δεκαετιας ΄80 !



προσπαθω απεγνωσμενα να το βρω αλλα εις ματην ! Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να το βρω ή αν το εχει κανεις ?



ευχαριστω



 
Καλησπερα φιλε Pompianε και καλως ηρθες εδω.

Καταρχην το ντοκιμαντερ δεν ειναι ωριαιο - ειναι πολυ μεγαλυτερο - μεταδοθηκε σε εβδομαδιαιες συνεχειες τοτε. Τωρα, το που μπορει να βρεθει ειναι μια αλλη ιστορια - ισως να υπαρχει στο site του αρχειου της ΕΡΤ (δεν το εχω κοιταξει παντως)

Απο την αλλη, ακομα και αν το εχει κανενας απο εμας, δεν μπορει να το διακινησει μεσω του forum - ριξε μια ματια και στους κανονισμους λειτουργιας μας που γραφουν σχετικα.
 
στο ψηφιακο αρχειο της ΕΡΤ δεν υπαρχει !
 
Η εκπομπή "Επιχείρηση Μπαρμπαρόσσα" στην ελληνική έκδοσή της, αποτελείται από 20 εκπομπές των 45-50' η καθεμία με παρουσίαση από τον Burt Lancaster και αφήγηση στα Ελληνικά του Αλέξη Κωστάλα. Το Σεπτέμβριο του 2005, ξεκίνησε η παρουσίαση σε εφημερίδα των 20 εκπομπών, 1 ανά εβδομάδα όπως φαίνεται και εδώ. Γνώμη μου είναι να επικοινωνήσεις με την εφημερίδα για την περίπτωση την οποία υπάρχει ακόμα αδιάθετο υλικό.
 
Πίσω
Μπλουζα