η συνέντευξη του Αργύρη Παυλίδη στις CiGP

Death2Eliza

RetroActive
Joined
30 Mαϊ 2007
Μηνύματα
451
Αντιδράσεις
15
παιδια, θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι μολις ανοιξε το πρωτο μερος της συνεντευξης που εδωσε στις candyingreekproject ο Αργυρης Παυλιδης.. :) :) :) :) :) :)

μιλαει για το συγκεκριμενο ανιμε, για τους χαρακτηρες κ γενικα για τις μεταγλωττισεις κ τις δουλειες του..

θα θελαμε, αν εχετε να σχολιασετε κατι πανω σε αυτα που λεει, να αφησετε κ σχολιο στο youtube, μια κ απο οτι ξερουμε, ο κυριος Παυλιδης θα επισκεφτεται το βιντεο για να διαβαζει τα σχολια σας.

ευχαριστουμε για την υποστηριξη!

θα σας ειδοποιησουμε κ για τα υπολοιπα παρτς!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε πολύ D2E! ;)

Πήγα να αφήσω comment αλλά κάτι συνέβη και δεν μου το πήρε...
 
Πολύ ενδιαφέρον!!!!!

Με τρόμαξε λίγο η εισαγωγή του μόνο...! Τι θα πει στη συνέχεια;:nervous:
 
πολυ ενδιαφερουσα συνεντευξη!!!!
 
Χα! Χα! Χα! Νομίζω ότι ο κύριος Παυλίδης δεχόταν τρομοκρατία όποτε ανέφερε ότι του αρέσει ο Terry περισσότερο!!!!! :rolleyes:
 
Death2Eliza, σ'ευχαριστουμε για το βιντεακι. Αχ :nervous: μας εχουν κομμενο το Youtube στο γραφειο και πρεπει να περιμενω μεχρι το απογευμα να δω το βιντεακι του Παυλιδη.

Για πολλοστη φορα θα πω οτι τιποτα στη σειρα δεν θα ηταν το ιδιο αν δεν υπηρχαν αυτες οι υπεροχες ερμηνειες των ηθοποιων που εργαστηκαν για την μεταγλωττιση :worship:
 
Turrican είπε:
Χα! Χα! Χα! Νομίζω ότι ο κύριος Παυλίδης δεχόταν τρομοκρατία όποτε ανέφερε ότι του αρέσει ο Terry περισσότερο!!!!! :rolleyes:
Απ' όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω δεν δέχτηκε κανενός είδους τρομοκρατία! :eek:

Από μόνος του το είπε πως ο Τέρρυ είναι πιο κοντά σε εκείνον.
 
Mariadelmar είπε:
@Turrican δεν πέφτεις έξω! η D2E έκανε ότι μπορούσε και ξεκαθάρισε απόλυτα τις Αντονυκές τις διαθέσεις! Βρήκε και συμμάχους τελικά. ;)
αν βρηκα λεει!!! εκ των εσω ατομο μιλαμε, κ δυναμη ως αντονυ φαν!!

οποτε οι ματιες-φωτιες εφευγαν εις διπλουν!
 
Πηγα κ'εγω η κακομοιρα να αφησω σχολιο στο Youtube, και μου βγαζει "comment pending approval!" :icon_cry: Hθελα να γραψω περισσοτερα απο 1 σχολια...αλλα η λογοκρισια με εκοψε :nervous: Γι'αυτο το γραφω εδω:

Eνα μεγαλο ευχαριστω στον Αργυρη Παυλιδη, γιατι δανεισε την υπεροχη φωνη του στους ηρωες της αγαπημενης μας σειρας, γιατι δεχτηκε με χαρα να μοιραστει τις αποψεις του για την Candy-Candy, αλλα κυριως γιατι καταφερε με αυτη του την συνεντευξη να μην απομυθοποιησει τις εικονες των παιδικων μας χρονων. Aυτο το τελευταιο το θεωρουσα ακατορθωτο και ειναι ενα τρομερα ευχαριστο ξαφνιασμα.

Το εχω πει απειρες φορες πως η σειρα δεν θα ηταν αυτο που ειναι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ανθρωποι, που εκαναν φοβερη δουλεια με την μεταγλωττιση. Ολοι αξιζουν συγχαρητηρια. Θεωρω οτι η πιο δυνατη σκηνη των 115 επεισοδιων ειναι αυτη στις σκαλες (επ99), χαρη στη Ματινα Καρρα και τον Αργυρη Παυλιδη. Φανταστειτε την σκηνη με αλλες φωνες, χωρις ιδιαιτερο χρωμα και παθος, και η σκηνη καταστραφηκε.

Με εντυπωσιασε ιδιαιτερα το γεγονος οτι ακομα θυμαται τους ηρωες της σειρας, το τραγικο τελος της σχεσης Καντυ-Τερρυ, αλλα και το χαρακτηρα του Τερρυ και του Αντονυ. Η φωνη του ειναι υπεροχη! Ακομα και 20+ χρονια μετα, τον ακους και σταματα ο χρονος :worship: Να ειναι παντα καλα, να κανει παντα ομορφες δουλειες που να γεμιζουν δημιουργικα την ζωη του και να ειναι παντα χαρουμενος οπως φαινεται στο βιντεο.

Κοριτσια του candyingreekproject σας ευχαριστουμε για την δουλεια και την προσπαθεια σας να συγκεντρωσετε τα επεισοδια και να μας φερετε τον Αργυρη Παυλιδη λιγο πιο κοντα. Να'στε καλα :clap:
 
Domniki είπε:
Πηγα κ'εγω η κακομοιρα να αφησω σχολιο στο Youtube, και μου βγαζει "comment pending approval!" :icon_cry: Hθελα να γραψω περισσοτερα απο 1 σχολια...αλλα η λογοκρισια με εκοψε :nervous: Γι'αυτο το γραφω εδω:

Το εχω πει απειρες φορες πως η σειρα δεν θα ηταν αυτο που ειναι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ανθρωποι, που εκαναν φοβερη δουλεια με την μεταγλωττιση. Ολοι αξιζουν συγχαρητηρια. Θεωρω οτι η πιο δυνατη σκηνη των 115 επεισοδιων ειναι αυτη στις σκαλες (επ99), χαρη στη Ματινα Καρρα και τον Αργυρη Παυλιδη. Φανταστειτε την σκηνη με αλλες φωνες, χωρις ιδιαιτερο χρωμα και παθος, και η σκηνη καταστραφηκε.
Πολύ σωστά!!!! Λένε σε ομάδα που κερδίζει μην κάνεις αλλαγές! :biglaugh:
 
η συνεντευξη του Αργυρη Παυλιδη στις CiGP

:D Πριν μπουμε στο χορο του στησιματος αυτου του κομματιου του Candy subforum (btw, ευχαριστουμε πολυ, μας τιμα ιδιαιτερα που φερεστε με τοση ευαισθησια στο αγαπημενο μας ανιμε ;) ) θα ηθελα να ξεκινησω με τα φρεσκα νεα της συνεντευξης του Αργυρη (οπως επιμενει να τον φωναζουμε), ο οποιος ειχε την ευγενη καλοσυνη να αφησει καποιες απο τις CandyinGreekProject να εισβαλλουν στο σπιτι του κ να τον "ανακρινουν" σχετικα!

Περιττο να αναφερουμε τον ενθουσιασμο του κ την προθυμια του, ειναι εκδηλη σε ολη την διαρκεια του βιντεο (κ ακομα περισσοτερο ηταν εκτος καμερας). Επισης, εκπληκτος, διαβασε κ υλικο που του δοθηκε, με σχολια απο το youtube για τον ιδιο, κ πραγματα που εχετε πει κ πολλοι απο εσας για την δουλεια του.

να σημειωθει πως το ολο προτζεκτ ειναι ερασιτεχνικο, εγινε μονο με αγαπη, οπως το ηθελε κ ο ιδιος, παρειστικα, ο οποιος ενεκρινε το τελικο αποτελεσμα (τον ευχαριστουμε για αυτο :D ) κ επετρεψε την μεταδοση του.

θα θελαμε να σας ζητησουμε, αν θελετε να σχολιασετε κατι, παρακαλουμε να το κανετε στα comments στο youtube.

Ετσι θα το διαβασει κ ο ιδιος καποια στιγμη κ θα υποστηριξετε την ομαδα του CiGP να προχωρησει κ σε αλλες συνεντευξεις μεταγλωττιστων (αν ολα πανε καλα βεβαια)

ακολουθηστε τα video responses για τα δειτε κ τα 4 μερη.

ΣΗΜ: η συζητηση δεν περιοριζεται μονο στο συγκεκριμενο θεμα, μιλαει κ για την καριερα του, οπως κ για την διαδικασια που δουλευανε/ουν κ για αλλα παλια αγαπημενα μας παιδικα. Ειναι μια κουβεντα γενικου ενδιαφεροντος, κ η ευκαιρια αυτου του σημαντικου ανθρωπου να ευχαριστησει ολους εμας που τον αγαπαμε ακομα.


εκ μερους του Αργυρη Παυλιδη κ των CiGP..

Arigato! :)

χμμμ.. επειδη το λινκ το βγαζει κατευθειαν σε παραθυρο, οριστε κ το λινκ για το καναλι των CandyinGreekProject.

http://uk.youtube.com/user/CandyInGreekProject
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: η συνεντευξη του Αργυρη Παυλιδη στις CiGP

Ποσταρω, ποσταρω σχολια στο Youtube και δεν εμφανιζονται ποτε... :(

Ηρθα λοιπον να κλαψουρισω εδω!

Δεν ξερω αν υπαρχει αλλη πιο φανατικη Παυλιδικια απο μενα :D αλλα εχω να πω οτι εβλεπα ο,τι σειρες μεταγλωττιζε μονο για να ακουσω τη φωνη του. Στην μετα-Τερρυ εποχη δεν εχω χασει τιποτα, φανατικη για Κοκκινους γιγαντες-ασπρους νανους, γιατι εκει μπορουσαμε να δουμε πως μοιαζει αυτος ο ανθρωπος με την υπεροχη φωνη. Τον ακους και σταματαει ο χρονος...

Ερωτηση: σκεφτεστε μηπως να μιλησετε και με αλλους συντελεστες της μεταγλωττισης της Καντυ? Αχ, κοριτσια, μακαρι να γινει κατι τετοιο...αναφερομαι σε Ματινα Καρρα, Δημητρα Δημητριαδου, Μαρια Κυριακιδου, κτλ? Αχ, μετα την συλλογη των 115 επεισοδιων, πιστευω οτι ολα ειναι δυνατα! Well done!
 
Απ: η συνεντευξη του Αργυρη Παυλιδη στις CiGP

Όλα όσα έγραψε η D2E με έχουν καλύψει απόλυτα όσον αφορά το θέμα της συνέντευξης του Αργύρη Παυλίδη. Θα μπορούσαμε πιστεύω να κάνουμε και εδώ συζητησούλα αν θέλετε πέρα από τα σχόλια τα οποία είναι απαραίτητα να γίνουν στο y-tube.


Πιστεύω πως το επόμενο βήμα είναι να βρούμε την Κυρία Καρά, η οποία πιστεύω ότι θα έχει επίσης πολύ ενδιαφέροντα πράγματα να μοιραστεί μαζί μας.



Όπως και να έχει όλα αυτά ήταν ένα όνειρο που σιγά, σιγά έχει αρχίσει να γίνεται πραγματικότητα και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω.
 
Απ: η συνεντευξη του Αργυρη Παυλιδη στις CiGP

Δεν υπάρχει δυστυχώς κάτι που να μπορούμε να κάνουμε για το youtube :( Είναι με τις ώρες του το βλαμμένο!!! Ελπίζω να φτιάξει σύντομα γιατί πραγματικά θέλουμε να δει ο κος Παυλίδης (και εμείς ;) )τον ενθουσιασμό, το ενδιαφέρον και την αγάπη του κόσμου για τα όσα λέει! Είναι μια δουλειά που έγινε με πολύ αγάπη και χαιρόμαστε να βλέπουμε ανταπόκριση!!

 


Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου τα παιδιά που μας δώσαν τόσο χώρο για να μιλήσουμε για την αγαπημένη μας Κάντυ!
;)
 
Και μία φωτογράφηση στο περιοδικό ΣΙΝΕΜΑ το 1994



 
Πίσω
Μπλουζα