θυμάστε αυτές τις κούπες;

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.268
Αντιδράσεις
6.048
[edit] To θέμα κλειδώνεται γιατί είναι εκτός χρονολογικών ορίων [edit]

Κατά την περιήγησή μου στο Διαδίκτυο θυμήθηκα κάτι κουπες που κυκλοφόρησαν κάποτε...

Στις εικόνες που καταχωρησα φαίνονται κούπες σε μορφή χαρακτήρων από τα κινούμενα σχέδια looney tunes.

Δεν θυμάμαι από πού προέρχονταν αυτές οι κούπες, μήπως ήταν από παγωτό (???)...επίσης δεν θυμάμαι έτος κυκλοφορίας τους (μέσα της δεκαετιας του 90...?)...

Είχα δει μια τετοια κουπα σε φιλικό σπίτι και σκέφτηκα να δημιουργήσω το θέμα αυτό για να βρω στοιχεία για το αντικείμενο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν από το παγωτό με τα looney tunes της ΕΒΓΑ ή της ΔΕΛΤΑ, με γεύση βανίλια-σοκολάτα. Δεν κυκλοφόρισαν όμως το '90, αλλά μετά το 2000 και σταμάτησαν κάπου στο 2006. Μπορείς να τις βρείς ακόμα σαν σχέδιο για μπουμπουνιέρες.
 
Crimson Moonlight είπε:
Ήταν από το παγωτό με τα looney tunes της ΕΒΓΑ ή της ΔΕΛΤΑ, με γεύση βανίλια-σοκολάτα. Δεν κυκλοφόρισαν όμως το '90, αλλά μετά το 2000 και σταμάτησαν κάπου στο 2006. Μπορείς να τις βρείς ακόμα σαν σχέδιο για μπουμπουνιέρες.

Θυμασαι μηπως τιμη;
 
Σίγουρα στην κατασκήνωση εκαναν 2 ευρώ, αλλά δεν ξέρω για άλλα μαγαζιά ή περίπτερα.
 
Crimson Moonlight είπε:
Σίγουρα στην κατασκήνωση εκαναν 2 ευρώ, αλλά δεν ξέρω για άλλα μαγαζιά ή περίπτερα.
Τοτε αν ειχαν κυκλοφορήσει κάπου την περίοδο 200-2001 κοστιζαν περίπου 600 δρχ??? Ακριβά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάται κάποιος φίλος πότε κυκλοφόρησαν από την ΕΒΓΑ τα παγωτά σε κούπες

με τις μορφές των ηρώων της WARNER BROS;

Πιστεύω πως πρέπει να ήταν γύρω στα τέλη της δεκαετίας του '90 αλλά

δεν είμαι σίγουρος.

Παρακάτω παραθέτω και κάποιες φώτο........

DSC01778.jpgDSC01780.jpg

DSC01779.jpg

DSC01777.jpg
 
Βλεποντας τις παραπανω συσκευασιες μπορουσαν καλλιστα να χρησιμοποιηθουν και ως μολυβοθηκες...

ενα tweety θα τον προτιμουσα...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βλεποντας τις παραπανω συσκευασιες μπορουσαν καλλιστα να χρησιμοποιηθουν και ως μολυβοθηκες...

ενα tweety θα τον προτιμουσα...

Ήταν πολύ όμορφες αυτές οι κούπες!

Είχα τον Ταζ. Προτίμησα να κάνω την συγκεκριμένη κούπα μολυβοθηκη και όχι για να πίνω κάποιο ρόφημα (Θυμάμαι ότι μύριζε πολύ έντονα το πλαστικό που ήταν φτιαγμένα)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα