κουκλιτσα αναζητα ταυτοτητα!!!

lollipopmerenta

RetroWannaBe
Joined
27 Δεκ 2010
Μηνύματα
100
Αντιδράσεις
2
Προβολή συνημμένου 47719Προβολή συνημμένου 47720 καλησπερα!!!...αυτη η κουκλιτσα ανηκε στην μητερα μου,και περασε και σε μενα με τα χρονια.δυστυχως αυτο δεν ειναι το κανονικο της φορεματακι,μιας και απ το πολυ παιχνιδι,αγνοειται η τυχη του ! :( ..παντως το μονο που ξερω ειναι οτι η μαμα μου την αγορασε οπως μου ειπε γυρω στις αρχες του 70 σε μια εκδρομη στην αθηνα,και ειναι της ελ γκρεκο.ξαναβρηκα την κουκλιτσα αυτη σε ενα ντουλαπι φετος το καλοκαιρι στο εξωχικο μας και αμεσως νοσταλγησα τα καλοκαιρια που επαιζα μαζι της με τις φιλες μου...σκεφτηκα λοιπον να ανεβασω τη φωτογραφια της μηπως καποιος αλλος εχει την ιδια,η ξερει περισσοτερες πληροφοριες για αυτην..ισως και το ονομα της αν ειχε! :) ξερω οτι ζηταω πολλα,αλλα ακομα και αν δεν μαθω τιποτα,χαιρομαι που απλα μοιραστηκα αλλο ενα αγαπημενο παιχνιδι της ελ γκρεκο μαζι σας! να στε καλα!! :)
 
Καταρχάς να πω μπράβο που διατηρείται σαν καινούργια,και επίσης φαίνεται πολύ καλής ποιότητας?
 
thebest20 σ ευχαριστω πολυ !!! γενικα παντα προσεχα τα παιχνιδια μου δε τα κακομεταχειριζομουνα...με τα ρουχαλακια ειχα καποια θεματα!!χαχαχα!!! :) ναι ειναι πολυ καλη αν σκεφτεις οτι τα καλοκαιρια ,επειδη ακομα στο χωριο μου την εχω, επαιζα συνεχεια μαζι της,αν και πιστευω οτι ολα τα παιχνιδια της ελ γκρεκο ηταν πολυ καλης ποιοτητας,γι αυτο και διατηρειται ακομα.
 
Τι ωραία κούκλα:dribble: και εγώ πιστεύω ότι παλιά κατασκεύαζαν πράγματα που άντεχαν στο χρόνο.
 
spirtouli μου σ ευχαριστω πολυ!! :) ...μακαρι να βρω καποια στιγμη περισσοτερα στοιχεια για να τα μοιραστω μαζι σας!
 
Πίσω
Μπλουζα