κούκλος Ε.Τ. ο εξωγήινος

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.886
Τον κουκλο αυτο μου τον χαρισε ενα φιλικο ζευγαρι των γονιων μου οταν ημουν 4-5 χρονων και ευτυχως υπαρχει ακομα.Για παρα πολλα χρονια ειχα την εντυπωση οτι ο κουκλος αυτος ηταν βατραχος (για βατραχο μου τον ειχαν παρουσιασει) και νομιζα κι εγω οτι ηταν κατι σαν τον Κερμιτ του μαπετ σοου #) Μεχρι τη στιγμη που ανακαλυψα σε ενα σάιτ μια εντυπη διαφημιση και καταλαβα πια οτι προκειται για τον Ε.Τ. τον εξωγήινο

attachment.php


αυτος που μου χαρισαν ειναι φτιαγμενος απο υλικο που θυμιζει δερματινη(μοιαζει πολυ μ αυτον που βλεπουμε στ αριστερα της διαφημισης),δεν ξερω αν ειναι γνησιος γιατι δεν εχει "γαλαζια καρτα γνησιοτητος".Οταν τα καταφερω θα προσθεσω φωτογραφιες του δικου μου,προς το παρον βρηκα τις παρακατω στο διαδικτυο (ebay)

Προβολή συνημμένου 117335Προβολή συνημμένου 117336Προβολή συνημμένου 117337Προβολή συνημμένου 117338Προβολή συνημμένου 117339

Εταιρια ειναι η KAMAR,ο δικος μου δεν ξερω αν και ποια εταιρια γραφει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και αν θυμαμαι πρεπει να ηταν απο τα πρωτα brand name παιχνιδια που κυκλοφορησαν μετα την ταινια. :)

Ομορφο κομματι παντως -και πλεον συλλεκτικο - Κατερινα! :thumbup:
 
ωραίο εύρημα! Δεν γνώριζα την ύπαρξη της κούκλας αυτής!!!

Γλύκας είναι!
 
tsalk μου φαινεται οτι η εντυπη διαφημιση ειναι του Πισσανου,δικο του δεν ειναι αυτο το σηματακι;

2.JPG

Σταυρο σ ευχαριστω :)

δεν ξερω αν ειναι συλλεκτικο παιχνιδι ο κουκλος Ε.Τ. που εχω (λογω του οτι δεν ειμαι σιγουρη για τη γνησιοτητα του)αλλα επειδη μου τον χαρισαν εχει ιδιαιτερη συναισθηματικη αξια για μενα :flower:
 
Σόρρυ αλλά μου φαίνεται πολύ άσχημος. Σίγουρα πάντως σαν προσπάθεια το επικροτώ. :clap:
 
Πίσω
Μπλουζα