μεταφορα αρχειων σε apple classic...

simonkey

RetroAdept
Joined
9 Ιουλ 2007
Μηνύματα
855
Αντιδράσεις
51
υστερα απο σχεδον 2 χρονια εβγαλα απο την ντουλαπα τον υπεροχο apple classic που ειχα αγορασει απο αμερικη ..οπως και πριν απο 2 χρονια ετσι και τωρα εχω κολησει στο θεμα μεταφορας αρχειων απο pc σε mac classic μεσω δισκετας..

σε μια συζητηση με τον rygarovio μου ειχε προτεινει να κατεβασω το macwrite ενα προγραμμα μεταφορας αρχειων το οποιο μπορω να πω οτι εν μερη ειναι καλο αλλα θα εξηγησω που κολαω..

ξεκιναω φορμαροντας μια δισκετα hd 1.44 σε mac φορματ..απο κει και μετα με αυτο το προγραμμα πεταω μεσα στην δισκετα καποιο προγραμμα η καποιο παιχνιδι abadonware σε μορφη συνηθως sit ,υστερα παω στον mac classic και περναω τα προγραμματα της δισκετας..το θεμα ειναι οτι μετα στον apple το αρχειο παντα εμφανιζεται σε μορφη txt οποτε και δεν ειναι εκτελεσιμο για εγκατασταση..υποψιν οτι εχω δοκιμασει και μετο stuffit expander προγραμα του apple να αποσυμπιεσω το αρχειο η παιχνιδι αλλα τιποτα...

εχει κανει ιδεα πως γινεται τελος παντων η μεταφορα και εγκατασταση αρχειων απο pc σε mac classic με δισκετα?

κριμα να σχολουμαι μονο με την ατζεντα και την ζωγραφικη του περιβαλλοντος 7.1.
 
Πίσω
Μπλουζα