2 τραγούδια που ακούγονται στην ταινία "Τα παιδιά της πιάτσας" [Gelsomina & BeeGees]

LadyNaty

RetroActive
Joined
29 Δεκ 2012
Μηνύματα
580
Αντιδράσεις
646
Καλησπέρα! επειδή δεν βρήκα ένα σχετικό θέμα (αν υπάρχει, παρακαλώ τους moderators να συγχωνεύσουν το ποστ μου) ρωτάω μιαν απορία που μου γεννήθηκε περίπου μια βδομάδα πριν, όταν είδα μετά από πάρα πολλά χρόνια "Τα παιδιά της πιάτσας" στο Etv. Η απορία μου είναι η εξής: α) Ποια καλλιτέχνις τραγουδάει την ομολογουμένως καλή (αν και μάλλον "θαμμένη") διασκευή του "More, more, more" που είχε τραγουδήσει η μακαρίτισσα Andrea True το 1976 (δηλ. τρία χρόνια πριν να γυριστεί η ελληνική ταινία), β) ποιο είναι το κομμάτι των Bee Gees (μόνο τη φωνή του Barry Gibbs μπόρεσα να αναγνωρίσω και τη χαρακτηριστική ενορχήστρωση) που παίζει στη σκηνή του κλαμπ, όταν η τραγουδίστρια έχει τελειώσει το πρόγραμμά της και ο Αθηνόδωρος Προύσαλης συνομιλεί με το Νίκο Ρίζο για το παρελθόν που έστειλε το δεύτερο στη φυλακή.

Ευχαριστώ πολύ

LadyNaty
 
Αχχ.. Η Gelsomina ειναι... :flower: Το γράφει και στους τίτλους ότι εμφανίζεται.

Ζω

[video=youtube;ph8TGHFw-KY]http://www.youtube.com/watch?v=ph8TGHFw-KY

...Και το άλλο ,όπως είπες Bee Gees...

Love you inside out

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ stratulator.Καταρχάς ευχαριστώ. Κατά δεύτερο λόγο, δεν είδα τους τίτλους γιατί προηγουμένως έβλεπα κάτι άλλο. Τζελσομίνα όπως λέμε Vanna Marre, όπως λέμε στιχουργός "Lost in the Night"? Πολύ πετυχημένη η διασκευή και εντελώς στο ύφος της Andrea True. Το τραγούδι των Bee Gees υπέροχο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επισης οι αδελφες Γαλανη στο 57 λεπτο της ταινιας τραγουδουν ενα τραγουδι ξενο..ποιο ειναι?? Ξερει κανεις?? :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα