20 χρόνια χωρίς τον Chriss Oliva..

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
215
Ποτε περασαν..?Ο μεθυστακας που τον σκοτωσε σε μετωπικη,κυκλοφορει ελευθερος σημερα,που εκατομμυρια μεταλλαδες θυμουνται τον μεγαλο Chriss Oliva..

Ρε ποτε περασαν 20 χρονια???Αν ζουσε σημερα θα ταν 50..ΠΟΣΑ θα χε να δωσει ακομα??

 
Πολύ μεγάλη μορφή πραγματικά. Θυμάμαι διάβασα σε μια σχετικά πρόσφατη συνέντευξη του αδερφού του, Jon, ότι μόλις φέτος αποτύπωσε δισκογραφικά και την τελευταία δουλειά που είχε αφήσει ο Criss. Να μην ξεχνάμε πως πολλά από τα τραγούδια σε επόμενους δίσκους των Savatage (και ακόμα και των μετέπειτα απίστευτα υπερ-επιτυχημένων Trans Siberian Orchestra) που ήρθαν μετά τον θάνατό του είχαν βασιστεί σε δουλεiές του Criss.
 
Θυμάμαι όταν πριν από αρκετά χρόνια είχε έρθει Αθήνα (δεν θυμάμαι σε ποιό μαγαζί) με μία support μπάντα , και δεν είχε πατήσει ψυχή.

Ο κολλητός που είχε πάει μου είχε πει χαρακτηριστικά ότι τέτοια ''ξενέρα'' δεν την περίμενε ο Oliva και αυτό φάνηκε-δεν ξαναπάτησε-.

Δυστυχώς ακόμα ενα τεράστιο ταλέντο σαν και αυτόν το οποίο κατά την γνώμη μου δεν έλαβε ούτε την μισή αναγνωρισιμότητα από αυτήν που άξιζε...

Και μιας και το καλοκαιράκι είναι κοντά αφιερωμένο το εξής :

Savatage - Summer's rain (J.Oliva, C.Oliva, O'Neill)


το οποίο ακόμα μου προκαλεί μια ''γλυκιά'' στεναχώρια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πονος...πονος..πονος...
 
Ειλικρινά δεν περίμενα να υπάρχει τέτοιο θέμα στο forum!

Πραγματικά ο Chriss Oliva έχει αφήσει ένα τεράστιο κενό......Όποιος ακούσει έστω και έναν δίσκο των Savatage δεν υπάρχει περίπτωση να μην ασχοληθεί μαζί τους.

Κρίμα πάντως γιατί και ο Chriss και ο John και οι Savatage γενικά αξίζανε μεγαλύτερη αναγνωρισιμότητα.
 
Ειλικρινά δεν περίμενα να υπάρχει τέτοιο θέμα στο forum!

Πραγματικά ο Chriss Oliva έχει αφήσει ένα τεράστιο κενό......Όποιος ακούσει έστω και έναν δίσκο των Savatage δεν υπάρχει περίπτωση να μην ασχοληθεί μαζί τους.

Κρίμα πάντως γιατί και ο Chriss και ο Jon και οι Savatage γενικά αξίζανε μεγαλύτερη αναγνωρισιμότητα.
 
Πίσω
Μπλουζα