3DO!!Lover!!

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Εχει κανεις απο εσας 3DO? Ειναι ο μεγαλος μου ερωτας αλλα παντου ειναι σχετικα αγνωστο. Θυμαμαι εδω στην ελλαδα ισα που πηρα ενα FZ-1 αφου ειχε "πεθανει" η κονσολα πριν δεκα...φευγα χρονια αφου ειχε πεσει η τιμη γυρω στις 50.000δρχ. Απο τοτε με εχει πιασει ενα πεισμα να μαζεψω τα παντα που εχει το logo 3do πανω του και Μ2! Βεβαια απο οτι εχω προσεξει οι συλλεκτες 3DO παγκοσμιως ειναι ελαχιστοι αλλα δεν με χαλαει! :)
 
το έχω εγώ και το είχα και τότε..είχα πληρώσει μια περιουσία τότε γιατί το είχα πάρει το FZ-1 σχεδόν μόλις είχε βγει...
 
ακομη παιζω το gex στο 3DO fz 10 και το area 51, αλλα to D ηταν η ναυαρχιδα μας τοτε(απο οτι θυμαμαι ηταν προβληματικο tο service του παιδια δεν υπηρχε υποστηριξη στην χωρα μας)
 
Gex rules man το εχω λιωσει εγω,το εχουν λιωσει τα αδερφια μου θα το λιωσουν και τα παιδια μου!!!area 51??Ευτηχως υπαρχουν ακομα καποιοι που βγαζουν καποια ακυκλοφορητα games 3DO οπως icebreaker 2,decathlon,powerslide,onside soccer!!
 
ουπς λαθος φιλε το area 51 το εχω για το saturn, ηθελα να πω demolition man(εινα ιδιο στυλ) το εχεις? εινα τελειο pitsunami, εχεις το road rush? επικο για την εποχη
 
jaguar-man είπε:
ουπς λαθος φιλε το area 51 το εχω για το saturn, ηθελα να πω demolition man(εινα ιδιο στυλ) το εχεις? εινα τελειο pitsunami, εχεις το road rush? επικο για την εποχη
Τα παντα εχω,ειμαι τελειως καμενος με το 3DO,check

http://s3.freepowerboards.com/3domaniac/index.php

http://cdinteractive.co.uk/3do/forum/

δυο πολυ καλα forum για 3do!
 
εγώ αν δεν έπαιρνα το 3DO θα πάθαινα ψυχολογικά.. π telonio ξέρει τι λέω
 
Amigos είπε:
εγώ αν δεν έπαιρνα το 3DO θα πάθαινα ψυχολογικά.. π telonio ξέρει τι λέω
πιο μοντελο εχεις? πες μου οτι εχεις το goldstar να μου βγουν τα :eek: εξω
 
ποτέ δεν γούσταρα το goldstar.. έχω το FZ-1 που το λατρεύω
 
Μπας και μπορεί να εξηγήσει κανείς γιατί αυτά τα παιχνίδια έχουν διαφορετικό αριθμό σε αυτοκόλλητο? Μήπως είναι επανεκδόσεις?? :xm:

 
Κάτι περίεργο συμβαίνει εδώ.

FZ-SJ 1659 είναι το J.League Virtual Stadium και FZ-SJ 3851 το Super Street Fighter IIX.

Παρόλο που η φωτό δεν είναι ιδιαίτερα καθαρή είμαι σίγουρος ότι τα παιχνίδια που βλέπω δεν είναι αυτά. Άρα επανέκδοση δεν παίζει. Μαιμουδιά;
 
Maddog είπε:
Κάτι περίεργο συμβαίνει εδώ.FZ-SJ 1659 είναι το J.League Virtual Stadium και FZ-SJ 3851 το Super Street Fighter IIX.

Παρόλο που η φωτό δεν είναι ιδιαίτερα καθαρή είμαι σίγουρος ότι τα παιχνίδια που βλέπω δεν είναι αυτά. Άρα επανέκδοση δεν παίζει. Μαιμουδιά;
Eίναι τα theatre wars / escape from monster manor. Είναι σφραγισμένα και έχουν αυτό το αυτοκόλλητο με τον ανύπαρκτο αριθμό...???????
 
Ρωτάω τώρα και τους 3DO ειδικούς του TOSEC team που έχουνε dump-αρει το σύμπαν, αλλά εμένα κάποια μούφα μου μυρίζει. Ούτε καν στο Google δεν υπάρχει hit με τον κωδικό με P στο τέλος. Αν μάθω κάτι πιό χρήσιμο θα σε ενημερώσω.
 
Thanks! Το έψαξα και εγώ και δεν βρήκα τίποτα...ποιός και γιατί να βγάλει καινούριο κωδικό? Βέβαια το αυτοκόλλητο είναι έξω από την συσκευασία, έτσι πιο πολυ για μούφα μου μοιάζει....anyway.
 
Ολόιδια είναι!mystery!!Φοβάμαι μήπως χρειαστεί να τα ανοίξω....:nervous:
 
παίζει κανα site με screenshots από παιχνίδια;
 
LOL, pitsunami μιλάς με κάποιον που έχει φάει λάχανο δεκάδες σφραγισμένα παιχνίδια για "ερευνητικούς" σκοπούς. :D

Ιδού το τελευταίο θύμα!

Βασικά τα έχω όπως το αρνί του Πάσχα. Το αφήνεις ήσυχο να βοσκάει, το καμαρώνεις εξ αποστάσεως και όταν έρθει η ώρα να φανεί χρήσιμο...ΧΡΑΠ! :diablotin:

Λοιπόν στο θέμα μας, πήρα απαντήσεις: κανένας από τους 3DO μεγαλοσυλλέκτες του TOSEC δεν έχει υπόψιν του κάτι παρόμοιο.

Your call... :)
 
:brick: under defeat l.e....πρέπει να αλλάξεις το nick σε madslayer νομίζω! :D

Τεσπα το άνοιξα αλλά και το cd είναι το ίδιο με τις φώτο.Πές μου πώς θα συγκρίνω τα εσωψυχά τους τώρα....
 
Πίσω
Μπλουζα