4η Έκθεση Vintage Toys 2017 (Τεχνόπολη -Γκάζι)

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765


VINTAGE TOYS 2017

Έκθεση - Bazaar συλλεκτικών παιχνιδιών

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων 7-8-9 Απριλίου 2017

H μεγαλύτερη έκθεση με θέμα τα παλαιά & συλλεκτικά παιχνίδια κυρίως εποχής 70-80-90 έρχεται για για δεύτερη φορά στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων.

40 περίπερα βγαλμένα απο άλλη εποχή στα οποία θα συναντήσουμε συλλέκτες όπου θα παρουσιάσουν την προσωπική τους συλλογή παλαιών και συλλεκτικών παιχνιδιών, καμπίνες Arcade διαθέσιμες για το κοινό με free credits, retro video games, κονσόλες, τραπέζι Subbuteo, μοντελισμός, κόμικς, επιτραπέζια, λούτρινα, stickers, φιγούρες, διοράματα Lego και Playmobil, pedal cars αλλά και καταστήματα εξειδικευμένα σε παιχνίδια της εποχής που αγαπήσαμε.

Info:

7-8-9 Απριλίου 2017

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

Κτίριο «Νέοι Φούρνοι»

Ώρες διεξαγωγής :

7 Απριλίου 2017 17:00 - 23:00

8-9 Απριλίου 2017 10:00 - 23:00

Είσοδος: 3? για όλο το 3ήμερο

Αυτόματη συμμετοχή σε κλήρωση για μια Arcade καμπίνα

Cosplayers και παιδιά έως 10 ετών δωρεάν

Πρόσβαση:

Μετρό: Σταθμός «Κεραμεικός»

Τρόλε: No. 21 (από Ομόνοια), Στάση «Φωταέριο»

Λεωφορεία: 049, 815, 838, 914, Β18, Γ18, Στάση «Φωταέριο»

Links: facebook.com/vintagetoys.gr - facebook.com/vintagetoys.gr/events - vintagetoys.gr/events -

 


Προηγουμενες εκθεσεις


 


1η Εκθεση Vintage Toys 3/4 Ιανουαριου 2015

 


2η Εκθεση Vintage Toys 4/5/6 Σεπτεμβριου 2015

 


3η Εκθεση Vintage Toys 1/2/3 Απριλιου 2016

Have fun! :)
 
Όλα τα καλά στην Αθήνα συμβαίνουν... Εμείς στην επαρχία θα μείνουμε με τις φώτο. Από την έκθεση μπορεί να αγοράσει κάποιος προϊόντα; Φαντάζομαι πως όχι.
 
johnny19818 είπε:
Όλα τα καλά στην Αθήνα συμβαίνουν... Εμείς στην επαρχία θα μείνουμε με τις φώτο. Από την έκθεση μπορεί να αγοράσει κάποιος προϊόντα; Φαντάζομαι πως όχι.
Ναι, μπορείς να αγοράσεις. Είχα πάει στην περσυνή έκθεση vintage toys και μπορούσες να αγοράσεις ρετρο προϊόντα. Βασικά ειναι ενα Bazaar retro αντικειμένων με είσοδο. Βέβαια οφείλω να πω ότι το κόστος των ρετρο προϊόντων (τουλάχιστον σε αυτά που μου άρεσαν εμένα) ήταν λίγο "τσιμπημένο" έτσι αρκέστηκα μόνο να "σνιφαρω" ρετριλα οπτικά και τίποτα άλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
circleag είπε:
Ναι, μπορείς να αγοράσεις. Είχα πάει στην περσυνή έκθεση vintage toys και μπορούσες να αγοράσεις ρετρο προϊόντα.
Ωραία φάση! Ευχαριστώ.
 
Θα αναμένουμε φωτογραφίες οι εκτός Αθηνών.... Φροντίστε και για εμάς αγαπητοί/ές....
 
stayros είπε:
Έχουμε φωτορεπορτάζ και στο forum! Για την 2η έκθεση [node=706533]εδώ[/node] & [node=706714]εδώ[/node] και για την 3η [node=1034485]εδώ[/node]! :)
 
NIOBH είπε:
Έχουμε φωτορεπορτάζ και στο forum! Για την 2η έκθεση [node=706533]εδώ[/node] & [node=706714]εδώ[/node] και για την 3η [node=1034485]εδώ[/node]! :)
Ουπς...μου διεφυγε τελειως! :precry:

Να 'σαι καλα βρε Νιοβη για την υπενθυμιση! :thumbup:
 
διαβασα το νεο στην εφημεριδα, ισως κι εγω επισκεφτω την εκθεση αυτη για ... βουτια στις αναμνησεις...

:flower:
 
Αφιέρωμα στην έκθεση, ιδιαίτερη έμφαση δώστε στο 5:05-6:10.. ;)

[video=youtube_share;wDAxqD8NQM4]

 
Oι stickeristas ειναι παντα για μενα το highlight της εκθεσης. Μπραβο τους.

H φετινη δεν ειχε μεγαλες διαφορες απο την περσινη και ηταν παλι σε πολυ καλο επιπεδο.

Απο retroμασινια, σταθερος ο Φωτης και η παρεα του. Μπραβο και σε αυτους!
 
Επισκεφτηκα κι εγω την εκθεση με τα παιχνιδια. Εντυπωσιάστηκα από το πλήθος των εκθεματων, ενιωσα σαν να εμπαινα σε ενα τεραστιο παιχνιδοτοπο!

 


Υπήρχε πολύς κοσμος, γινοταν χαμος γενικα...


 


Αξιζει ενα μεγαλο μπραβο στους διοργανωτες της εκθεσης αυτης και πολλα-πολλα ευχαριστω για τις αναμνησεις που μας χαρισαν από ''τα καλύτερά μας χρονια''!


 


:flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα