512kb σε 500plus

Amigos

RetroMasteR
Joined
15 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.505
Αντιδράσεις
46
μπορώ να πάρω από amiga 500 την έξτρα καρτουλα με τα 512kb και να τα βάλω σε 500plus και φυσικά να δουλέψουν? :sealed:
 
Ναι, το εχω κανει στην plus μου και εχω 1,5mb :)
 
κομπλέ .. ευχαριστώ vago
 
Πουλανε στο Ebay to 501+ που την πάει στα 2ΜΒ με 10 ευρώ. Αν σε ενδιαφέρει.
 
ευχαριστώ seaside αλλά δεν έχω paypall..
 
Το 99% απο τις επεκτασεις της Α500, κανει μια χαρα σε Α500+.

Και οι επεκτασεις μνημης δεν νομιζω να εχουν προβλημα, κατι αλλες περιεργες

καρτες (hardware emulator κτλ) δεν παιζουν.
 
Amigos είπε:
ευχαριστώ seaside αλλά δεν έχω paypall..
βγαλε στην τράπεζα σου μια προπληρωμενη καρτα VISA και καθαρισες. μπαμ-μπαμ γινεται. την γεμιζεις εσυ με οσα θελεις καθε φορα που θες και την συνδεεις με τον λογαριασμο paypal που θα φτιαξεις. safe 'n fast. ετσι κανω κι εγω και εχω το κεφαλι μου ησυχο. Το αναφέρω για να μην χασεις/χανεις τετοιες ευκαιριες.

και οντως σχεδον ολες οι επεκτασεις μνημης της A500 ειναι συμβατες με plus. ετσι κι αλλιως slow chip ram ειναι δεν επηρεαζουν την διαφορετική, σε καποια σημεια, αρχιτεκτονικη μεταξυ των δυο μοντελων Amiga.
 
ndial είπε:
βγαλε στην τράπεζα σου μια προπληρωμενη καρτα VISA και καθαρισες. μπαμ-μπαμ γινεται. την γεμιζεις εσυ με οσα θελεις καθε φορα που θες και την συνδεεις με τον λογαριασμο paypal που θα φτιαξεις. safe 'n fast. ετσι κανω κι εγω και εχω το κεφαλι μου ησυχο. Το αναφέρω για να μην χασεις/χανεις τετοιες ευκαιριες.
δεν έχεις άδικο αδερφέ.. καιρός είναι πια .. βλέπω τόσα ωραία πράγματα στο νετ και δεν μπορώ να πάρω τίποτα, κρίμα είναι.. ααα ωραίο αβαταρ ;)
 
Πίσω
Μπλουζα