80's θέραπι [Alpha]

Mac Gyver

RetroWannaBe
Joined
23 Ιουλ 2012
Μηνύματα
50
Αντιδράσεις
18
Καινούργια ενότητα ετοιμάζει ο Alpha από αρχή της επόμενης εβδομάδας με τον συγκεκριμένο τίτλο προβάλλοντας καθημερινά τις αγαπημένες μας cult βινταιοταινίες. Ξεκινάει την δευτέρα στις 10 Σεπτέμβρη η προβολή με το ''Βασικά Καλησπέρα Σας'' στις 17:05 και κάθε μέρα από την δευτέρα. Επιτέλους πήξαμε με τα Αμερικάνικα και τα ...τούρκικα που μας έχουν αποβλακώσει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mac Gyver είπε:
Επιτέλους πήξαμε με τα Αμερικάνικα και τα ...τούρκικα που μας έχουν αποβλακώσει
Τι εγραψες για τα Τουρκικα και λογοκριθηκε?

Τα σκυλοβρισες?

Και λιγα τους ειπες! χαχα!

Χωσε κι αλλο! Ετσι μονο καταλαβαινει ο αντενας
 
Δεν ξέρω αν έχει σχέση,πάντως ο Alpha από τη Δευτέρα το απόγευμα θα ξεκινήσει να προβάλλει ταινίες 80s

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mac Gyver είπε:
Καινούργια ενότητα ετοιμάζει ο Alpha από αρχή της επόμενης εβδομάδας με τον συγκεκριμένο τίτλο προβάλλοντας καθημερινά τις αγαπημένες μας cult βινταιοταινίες.
To είχαμε ανάγκη ,ετσι ,για να θημούνται οι παλιότεροι & να μαθένουν οι νεότεροι!

Προσοπικά θα προτιμούσα και πιο undergrund βιντεοταινίες απο το σταθμό (εξάλου αυτές δεν κοστίζουν τίποτα!)
 
Βασικά Καλησπέρα σας… και 80′s Θέραπι κάθε απόγευμα από τον ALPHA

Σχετικό ποστ με αναλυτικά το πρόγραμμα προβολής των ταινιών... (http://www.tvcontrol.gr/blog/?p=13705'>http://www.tvcontrol.gr/blog/?p=13705)

Βασικά Καλησπέρα σας… και 80′s Θέραπι κάθε απόγευμα από τον ALPHA με βιντεοταινίες του ʽ80!

80s.jpg


Καθημερινά, από τη Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου και κάθε απόγευμα στις 17:05 ο ALPHA μας ταξιδεύει πίσω στο χρόνο, στην πιο cult δεκαετία της Ελλάδας, μέσα από ταινίες που πρόσφεραν άπειρες στιγμές γέλιου και ατάκες που έμειναν στην ιστορία του ελληνικού σινεμά.

 


Στάθης Ψάλτης, Σταμάτης Γαρδέλης, Πάνος Μιχαλόπουλος και πολλοί άλλοι ηθοποιοί που μεσουρανούσαν εκείνη την εποχή, σε ένα ντελίριο κωμικοτραγικών καταστάσεων, κιτς στιλιστικών επιλογών και χοντροκομμένου χιούμορ που κατά ένα περίεργο τρόπο πάντα κατέληγαν στο… Greek καμάκι.

Περάστε λοιπόν τα απογεύματά σας κάνοντας κοπάνα με τον Μπίλια και την παρέα του, ακούγοντας Ράδιο Καψούρα και τραγουδώντας ʽΕίναι φάση το αγόρι, είναι φάση το παιδίʼ... http://www.tvcontrol.gr/blog/?p=13705

80s.jpg
 
video80 είπε:
To είχαμε ανάγκη ,ετσι ,για να θημούνται οι παλιότεροι & να μαθένουν οι νεότεροι!Προσοπικά θα προτιμούσα και πιο undergrund βιντεοταινίες απο το σταθμό (εξάλου αυτές δεν κοστίζουν τίποτα!)
Ελπίζω και εγώ σε κάτι και πιο underground αν και μου φαίνεται θα προβάλει τις 50-100 πιο γνωστές.Πάντως το είχαμε όντως μεγάλη ανάγκη...Καλά διασκέδαση σε όλους μας από βδομάδα :D
 
Αν ειναι να γινει οπως με το "Ροδα,τσαντα...2", πριν μερες , που εκοψαν, εραψαν

και εφτασε μιση ωρα στο συνολο , να λειπει...

Δεν θελουμε Ταινιες για Διαφημισεις...
 
οντως και εγω αυτο φοβαμαι ειχαν κοψει τα καλυτερα μερη απο την ροδα 2 γιατι και καλα ηταν ακαταλληλα για μεσημερι....
 
to βασικα καλησπερα σας τελικα εσκισε εκανε καπου 20 τα εκατο ..ο κοσμοσ τελικα αρχιζει κ σνομπαρει τα τουρκοκαναλα...τελικα η δεκαετια του 80 δεν θα ξεπεραστει ποτε!!!!
 
20%;; μπραβο!! δεν περιμενα να ειχε τοση απηχηση.. αν και απο την αλλη δεν μου κανει εντυπωση, ο κοσμος με τοσα προβληματα θελει να ξεσκασει και να δει κατι ευχαριστο/αστειο για να ξεχαστει λιγο..
 
Μια διορθωση δεν ειναι βιντεοταινιες αλλα κινηματογραφικες παραγωγες!! Βιντεοταινιες δεν νομιζω να βαλουν!

Ασχετα αν τις εχω σε dvd τις περισσοτερες,μαρεσει να καθομαι και να τις ξαναβλεπω για χιλιοστη φορα με την αισθηση της τηλεορασης!!

Ομως αυτο που κανουν με τις περικοπες ειναι ανεπιτρεπτο!!! :rant: Το ροδα,τσαντα και κοπανα 2 το κατακρεουργησαν!

Στα αλλα που εχει δειξει μεχρι στιγμης καλυπτουν τις βωμολοχιες ε και ενα μικρο cut στην αλησμονητη σκηνη με τους μαθητες και τη Βινα Ασικη!

Αν ειναι ετσι τοτε να τις προβαλλουν μετα τις 9 το βραδυ με το σχετικο σημα και τελειωσε η υποθεση !

Ειμαι περιεργος να δω πως θα προβαλλουν το Ελα ν'αγαπηθουμε Νταρλινγκ....δεν θα μεινει τιποτα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
argy είπε:
Μια διορθωση δεν ειναι βιντεοταινιες αλλα κινηματογραφικες παραγωγες!! Βιντεοταινιες δεν νομιζω να βαλουν!


Ασχετα αν τις εχω σε dvd τις περισσοτερες,μαρεσει να καθομαι και να τις ξαναβλεπω για χιλιοστη φορα με την αισθηση της τηλεορασης!!

Ομως αυτο που κανουν με τις περικοπες ειναι ανεπιτρεπτο!!! :rant: Το ροδα,τσαντα και κοπανα 2 το κατακρεουργησαν!

Στα αλλα που εχει δειξει μεχρι στιγμης καλυπτουν τις βωμολοχιες ε και ενα μικρο cut στην αλησμονητη σκηνη με τους μαθητες και τη Βινα Ασικη!

Αν ειναι ετσι τοτε να τις προβαλλουν μετα τις 9 το βραδυ με το σχετικο σημα και τελειωσε η υποθεση !

Ειμαι περιεργος να δω πως θα προβαλλουν το Ελα ν'αγαπηθουμε Νταρλινγκ....δεν θα μεινει τιποτα!!

Πολύ σωστά αν είναι έτσι πολύ ξενέρωμα τότε,καλύτερα να τις βάλουν πιο μετά και να βάλουν και το κατάλληλο σήμα για να μην κόβουν σκηνές και να καλύπτουν τις βωμολοχίες γιατί έτσι χάνουν την αξία τους και τη γοητεία τους,ούτως ή αλλιώς εκεί είναι το ζουμί της υπόθεσης.

Τώρα αφού μιλά για 80's θέραπι θα βάλουν πιστεύω και κινηματογραφικές και βιντεοταινίες
 
Παιδια καλησπερα και απο εμενα.Συμφωνω με τον φιλο Argy οτι δεν ειναι βιντεοταινιες αλλα κινηματογραφικες παραγωγες εκτος απο μια το ροδα τσαντα και κοπανα 4 που ειναι βιντεοταινια και θα την δειξει ο αλφα την τριτη .Να δουμε και τον Τασο Προυσαλη στον ρολο του Μπιλια που πραγματικα ηταν αξιος αντικαταστατης του Στηβ Ντουζου.Θελω και πιστευω οτι θα δουμε και αλλες λογω οτι δεν θα αφησουν εξω βιντεοταινιες του Κωστα Τσακωνα και του Μιχαλη Μοσιου και να δουμε και γιατι οχι οπως ειπαν και αλλα παιδια και πιο σπανιες αλλα και απο αλλες εταιριες παραγωγης και κινηματογραφικες ταινιες αλλα και βιντεοταινιες.
 
εκανε η ροδα 19 τα εκατο..θα το φυσανε κ δεν θα κρυωνει τα τουρκοκαναλα..κ επιτελουσ καλυτερα αυτες οι ατινιες διοτι ετσι παιρνουν κ χρηματα ελαχιστα ισωσ απο τα πνευματικα δικαιωματα οι ηθοποιοι...απο το να τα παιρνουν οι τουρκοι καλυτερα οι ελληνες...η δεκαετια του 80 ειναι διαχρονικη!!
 
Θα βαλουν και βιντεοταινίες, στο πρόγραμμα του Alpha ειδα οτι τη Δευτέρα που μας έρχεται θα δειξει το "Ρόδα τσάντα και κοπάνα 4" με Τάσο Προύσαλη στο ρόλο του Μπίλια..

Ελπίζω παντως ο Alpha να συνεχισει αυτο το ρετρο-τηλεοπτικό κίνημα και να το συνεχίσει βαζοντας και αγαπημενες ξενες σειρες απο 80's οπως "Παρασκευη και 13" "Mission impossible 1988" καθως και ταινίες του Jackie Chan απο δεκαετία 80 κυριως οπως "Wheels on meals" και "Police Story"...
 
Mac Gyver είπε:
Πολύ σωστά αν είναι έτσι πολύ ξενέρωμα τότε,καλύτερα να τις βάλουν πιο μετά και να βάλουν και το κατάλληλο σήμα για να μην κόβουν σκηνές και να καλύπτουν τις βωμολοχίες γιατί έτσι χάνουν την αξία τους και τη γοητεία τους,ούτως ή αλλιώς εκεί είναι το ζουμί της υπόθεσης. Τώρα αφού μιλά για 80's θέραπι θα βάλουν πιστεύω και κινηματογραφικές και βιντεοταινίες
Συμφωνώ και είμαι περίεργος να δω πως θα προβάλουν την ταινία "Μάντεψε τι κάνω τα βράδια".
 
Ελπίζω να διαβάζουν συντελεστές του καναλιού τα threads στο retromaniax.

Aγαπητοι συντελεστές του Alpha-tv ,σαν ειδήμον και τρομερά άρρωστος με το ελληνικό βίντεο θα σας πρότεινα να προβάλετε και πιο undergrund ελληνικές βιντεοταινίες (γιατί δηλαδή εάν βάζατε του Καραγιάννη ας πουμε θεωρούνται undergrund ?).

Και κόψτε αυτό το σπαστικό με τις αλεπάλληλες διαφημήσεις γιατι θα χάσετε πολύ κόσμο!! Αυτό δεν είναι απειλή ,αλλά η φισική ακολουθεία των πραγμάτων.

Εαν εμενα(τον τηλεθεατή) με φλομόσετε στις διαφημήσεις με συνέπεια να ΜΗΝ ευχαριστηθώ την ταινία ,τοτε θα δουλέψουν τα DVD.

Κατά τα άλλα συμφονώ απόλυτα οτι το ελληνικό 1980ς νικά κατά κράτος τις τούρκικες σαπουνόπερες.
 
Οπως το περιμενα...

Ο Alpha βρισκεται σε 'Ηθικο Παροξυσμο' με αυστηρη λογοκρισια, αλλα, μονο για τις συγκεκριμενες ταινιες.

Αυτο δεν νομιζω να συμβαινει και σε αλλα προγραμματα του καναλιου, π.χ. για τα "Σφηνακια",

με τα ηλιθια και χυδαια 'αστεια' τους ή για τον Λαζοπουλο, με τις βωμολοχιες και τις ανοησιες του...

Στο "Βασικα..." ,δεν εκαναν πολλα πραγματα...

Στο "Ροδα,τσαντα..." ηταν πιο αυστηροι και εκοψαν αρκετες σκηνες...

Αλλα, εκει που διεπραξαν ΕΓΚΛΗΜΑ και 'σειστηκαν' τα θεμελια της Δημοκρατιας και

της Ελευθερης Εκφρασης ,ηταν στο "Καμικαζι...Αγαπη μου"...

Αφαιρωντας ολο το τραγουδι και την σκηνη του "Αντε σπασε...".Και δεν ηταν μονο αυτο. Εκοψαν την σκηνη του Γιαννατου στην Εφορια,την σκηνη στη Disco

μετα τον καυγα, την σκηνη με την Μπετινη προς το τελος και πολλες ατακες.

Σιγουρα "εφαγαν" 15 λεπτα απο την συνολικη διαρκεια...

Μισες δουλειες...
 
Δηλαδή που να βάλουν και το The...Κόπανοι, Ρόζ Γάτος και Αδελφή μου αγάπη μου... Σε όλες αυτές τα μεμέ πάν σύννεφο. Χμμ..Μεμέ είπα? Είδατε τα πολλά τούρκικα τι κάνουν??
 
Εγω περιμένω να βάλουν "Ο γιος του πάρτα ολα" με Χατζηχρήστο - Ψωμόπουλο οπου πέφτει το χούφτωμα σύννεφο και προβλέπω να κόβουν τουλαχιστον κανα 20λεπτο απο τη ταινια μιας και το χέρι του Χατζηχρήστου "παίζει" συνεχως με τις πρωταγωνίστριες.. Ο λαός απαιτεί παρτα ολα στη TV! Ανετα εχει χτυπησει ενα 40% τηλεθέαση με ολο τον ελληνικό λαο καθηλωμένο μπροστα στις οθόνες του Alpha, να ανοιγει σαμπάνιες καμαρώνοντας με τα κατορθώματα του Δημήτρη Δράκου και του Λαλάκη.. Ετσι μπράβο.. θα παρου κίτρινου.. κίτρινου αεκσίδικου.. να βγάλουμε και το γυαλικό.. γιατι εχουμε κι ωραία μάτια δεν είμαστε αντε-αντε...
 
Πίσω
Μπλουζα