90s Top Models

Tatjana Patitz

Nadja Auermann


Carla Bruni


Kristen Mcmenamy




 


 
Rachel Hunter

Karen Mulder

Yasmeen Ghauri

Shalom Harlow

Amber Valletta

και αλλες 900.000 μοντελες που δεν χωρανε στις 10 επιλογες του Poll :)
 
Ε καλά... Τα top models είναι λίγα... Δε μιλάς γενικά για μοντέλα πιστεύω.
 
Cindy Crawford αυτο το ονομα σουπερ μοντελ ακουγα συνεχεια, και αυτη μου αρεσε.
 
  • Like
Reactions: Agi
Claudia και τα βρακια στα καγκελα
 
Ανάμεσα στην Christie Turlington και την Linda Evangelista θα ψηφήσω τη Βαγγελίστρα επειδή η πρώτη είναι από u.s.A ενώ η δεύτερη πατριώτισσα... (Ευρωπαία - Ιταλοί γονείς)
 
Βίκυ Καγιά, ασυζητητί. :wub: Μπορεί να είναι ακόμα στην επικαιρότητα αλλά modeling στα 90s έκανε. Θυμάμαι διακοπές στην Ρόδο το καλοκαίρι του 1994, την είχα δει σε ένα κλαμπ, πιτσιρίκα τότε αλλά με το ίδιο γλυκύτατο χαμόγελο...

Από τις επιλογές του poll ψήφισα Cindy γιατί σε σχέση με τα υπόλοιπα top models είχε καμπύλες, ήταν πολύ περισσότερο γυναίκα και πολύ λιγότερο... Όλιβ Όιλ:

olive.jpg
 
Καλά όχι και top model η Καγιά :) ... Συμπαθητική, όμορφη κλπ αλλά όχι top :) . Για μένα Εβαγγελίστα. Με κοντό μαλί όταν όλες είχαν το στυλ ξανθό μακρύ μαλί γκομενάρα από τη Σουηδία (στάσου μύγδαλα είναι). Έκανε τη διαφορά αυτή και η Helena Christensen.
 
Fred Madison είπε:
Για μένα Εβαγγελίστα. Με κοντό μαλί όταν όλες είχαν το στυλ ξανθό μακρύ μαλί γκομενάρα από τη Σουηδία (στάσου μύγδαλα είναι).
Η οποία έδωσε ρέστα στο video του Freedom του George Michael!
 
Cindy Crawford!

@Cindy Crawford: Λυπάμαι Κυρά Σίντυ, που δεν δέχτηκα την πρόταση γάμου που μου έκανες τότε που ήμουν έφηβος!

Ήθελα να ικανοποιήσω τα όνειρα μου, να σπουδάσω και να γίνω δημόσιος υπάλληλος με επίδομα αδείας οριακά 200?!
 
Μα φυσικά Claudia... :flower:

(από τις επιλογές της λίστας)
 
Κειτ Μος ασυζητητη, ειδικά οταν ήταν και ζευγαρι με Τζονι Ντεπ έκανε την διαφορά, αλλα έφερε και άλλον αερα, στην μοδα μεγάλο όνομα του 90'! μετα εδωσε αερα και στις πιο μικροκαμωμένες κοπέλες χωρις πολλες , πολλες καμπύλες να νιωθουνε ωραια με τον εαυτό τους την ωρα που σουπερ μοντελς θεωρουνταν μονο οι γυναικαρες #) !!! εχει δουλεψει με μεγάλους φωτογραφους και μιλουν όλοι με καλά λόγια για το άτομο της!!

πολυδιαστατο μοντελο, μπορουσε να μετατρεψει μια διαφηση του Κεβιν Κλαιν σε φωτο δρομου, να την παει σε άλλη διασταση( θα θυμοσαστε την διαφημιση klein της με τον μαρκ γουντ.., αφησε εποχή) και σημερα υπάρχουν αρκετες στον χωρο της μοδας που της μοιαζουν!!



η εν λογω, διασημη φωτο !!!!

Πάντως για μενα η Μος, δεν ειναι το κλασσικο μοντελο αλλα αυτο νομιζω και την κάνει μοναδική!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την Σίντυ Κρόφορντ από τη λίστα καθώς άλλη "σουσουράδα" δε μου 'ρχεται τώρα. :p
 
Claudia Schiffer....

Συνεχίζουμε βλέπω τα "δύσκολα" γκάλοπ!
 
Ψηφίζω Ναομι γιατί έκανε πάταγο και γιατί ακόμα κάνει. Ειδικά όταν εκσφενδονιζει πράγματα στους βοηθούς της... Ασχετου χαρακτήρος πιστεύω πως δικαίως ανήκει στα κορυφαία μοντέλα.
 
Κάποια φεγγάρια μου άρεσε η Claudia...

Δεν αντέχω τις στέκες.... Μόνο στο μπιλιάρδο...
 
Κι έλεγα ποιά λείπει, ποιά λείπει........

Η Χερτζίκοβα βρε παιδία!
 
Τώρα την λένε σκελέτοβα έτσι όπως κατάντησε από την ανορεξία! :(
 
Πίσω
Μπλουζα