Aναζήτηση τίτλου-Αγγλική (?) σειρά live action animation δεκαετία 80

Joined
24 Οκτ 2022
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
2
Αγαπητοί retromaniacs φίλοι, είμαι απόλυτα σίγουρος πως είμαι στο σωστό μέρος για μια αναζήτηση και ένα μυστήριο που κρατάει χρόνια.Μια σειρά, η οποία δεν είμαι σίγουρος αν η παραγωγή αγγλική, αλλά σίγουρα το σκηνικό. Διαδραματίζεται σε μια έπαυλη πλουσίων αριστοκρατών και εκεί ανάμεσα είναι κάτι ξωτικά (?) που γυροφέρνουν την έπαυλη και μπλέκονται σε διάφορες ιστορίες με τους ενοίκους. Στη σειρά είναι πραγματικοί ηθοποιοί, ενώ τα ξωτικά είναι κινούμενα σχέδια (Οπως δηλαδή στον φρου-φρου!). Ο φρου-φρου και αυτη η σειρά ήταν αυτες που βρισκοταν καταχωνιασμένες σε μια ακρουλα της μνημης μου και πασχιζα να τις βρω. Νομιζω σε αυτο εδω το φορουμ ξαναβρηκα τον φρου-φρου. Αυτην??
 
Ίσως εννοείς....

The Return of the Antelope


Δεs επίσης


Edit: Μόλις παρατήρησα ότι είπες ότι τα ξωτικά ήταν κινούμενα σχέδια, οπότε μάλλον δεν είναι αυτό, αλλά θα αφήσω την ανάρτηση για κάθε ενδεχόμενο.
 
Το θυμαμαι αυτο που λες...καρτουν ξωτικα που τρεχαν στο δασος.Λυπαμαι αλλα δε θυμαμαι τον τιτλο....θα το ψαξω και θα σου πω αν βρω κατι...
 
Ίσως εννοείς....

The Return of the Antelope


Δεs επίσης


Edit: Μόλις παρατήρησα ότι είπες ότι τα ξωτικά ήταν κινούμενα σχέδια, οπότε μάλλον δεν είναι αυτό, αλλά θα αφήσω την ανάρτηση για κάθε ενδεχόμενο.
ΝΑΙ ΝΑΙ ΜΠΡΑΒΟ,ΑΥΤΟ!!!!Αυτό ακριβώς!!!!Ότι ανέφερα πως ηταν κινουμενα σχεδια ηταν απλα η εντυπωση μου!Προκειται για κατι βαθεια καταχωνιασμενο στη μνημη μου απο την ηλικια των 5.Ισως τα "λιλιπουτεια ανθρωπακια" να μου ειχαν εντυπωθει σα καρτουν. Αλλα τα παντα,η ατμόσφαιρα,το σκηνικό,η χαρακτηριστική εσωτερική ξύλινη σκάλα,είναι οπως τα θυμαμαι!Με τις ευχαριστιες μου και ο θαυμασμός μου καθώς πρόκειται για εξαιρετικά σπάνια και δυσεύρετη σειρά!
 
Το θυμαμαι αυτο που λες...καρτουν ξωτικα που τρεχαν στο δασος.Λυπαμαι αλλα δε θυμαμαι τον τιτλο....θα το ψαξω και θα σου πω αν βρω κατι...
Ευχαριστω για την προσφορα βοηθειας φιλε μου!Φαινεται οτι παρολο που εδωσα μη 100% ακριβη περιγραφη,ο NorthStar το βρηκε!Παρολαυτα,αν μπορεσεις να θυμηθεις αυτο που ανεφερες,παραπανω απο καλοδεχουμενο!Ολο και καποια ευχαριστη παιδικη μνημη θα μας ξυπνησει .
 
ΝΑΙ ΝΑΙ ΜΠΡΑΒΟ,ΑΥΤΟ!!!!Αυτό ακριβώς!!!!Ότι ανέφερα πως ηταν κινουμενα σχεδια ηταν απλα η εντυπωση μου!Προκειται για κατι βαθεια καταχωνιασμενο στη μνημη μου απο την ηλικια των 5.Ισως τα "λιλιπουτεια ανθρωπακια" να μου ειχαν εντυπωθει σα καρτουν. Αλλα τα παντα,η ατμόσφαιρα,το σκηνικό,η χαρακτηριστική εσωτερική ξύλινη σκάλα,είναι οπως τα θυμαμαι!Με τις ευχαριστιες μου και ο θαυμασμός μου καθώς πρόκειται για εξαιρετικά σπάνια και δυσεύρετη σειρά!
Θα ορκιζόμουνα οτι αυτό το κομμάτι έπαιζε στη Candy-Candy...
 
Πίσω
Μπλουζα