Aπαιτούμε Club Nintendo στην Ελλαδα!

Nikol@r@s

Retro Member
Joined
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
174
Αντιδράσεις
2
Άνοιξα ένα Petion σχετικά με την υλοποίηση του Club Nintendo και όλων των δικαιωμάτων του στην Ελλαδίτσα μας.

Μπείτε όλοι, και πείτε σε φίλους και γνωστούς να μπούν και να υπογράψουν την συνθήκη αυτή που πιστεύω πως όλοι θέλουμε.

http://www.petitiononline.com/nintyGR/petition.html

Το Petition αυτό το άνοιξα εκ μέρους όλου του Ninty.gr ως επίσημη Ελληνική κοινότητα των Nintendo gamers. Το έχω γράψει στα Αγγλικά εννοείται οπότε όσοι δεν ξέρετε Αγγλικά να σας πω πως λέει:

Προς : Nintendo Europe


Όλοι εμείς στην Ελληνική κοινότητα των Nintendo gamers ΑΠΑΙΤΟΎΜΕ την πλήρη υποστήριξη του Club Nintendo και όλων τον προνομίων του στην Ελλάδα.(star points κλπ)


Υποστηρίξτε αυτό το petition και αν μαζέψουμε αρκετές υπογραφές το στέλνουμε με email στην Nintendo europe και αναμένουμε..
thumbup1.gif


Καλή μας επιτυχία!

ΥΓ. Να ξέρετε πως το petitiononline.com είναι ένα site που οι εταιρίες σέβονται γιατί αποτελεί μια πρώτης τάξεως δημοσκόπηση για πολλά θεματα. Οχι μόνο Video Games! Πολλά από αυτά εχουν βρει ήδη λύση. Ας ελπίσουμε να βρούμε και εμείς...
 
Συγχαρητήρια παιδιά για την πολύ καλή δουλειά. Ελπίζουμε και ανυπομονούμε στην πραγματοποίηση ενός Nintendo club στην Ελλάδα. Η αλήθεια είναι ότι η Nintendo of Europe μας έχει λίγο γραμμένους αλλά αν δει συμμετοχή αρκετών ατόμων θα το σκεφτεί πιο θετικά.

Είμαι μέσα και μόλις υπέγραψα.
 
υπέγραψα και εγώ και ελπίζω κάτι να γίνει...
 
Φιλε μου αν και επικροτω και στηριζω τετοιες προσπαθειες, με την παρουσα αντιπροσωπεια δεν προκειτε να γινει το παραμικρο και στο υπογραφω. Εδω δεν εχουν γινει αλλα και αλλα..
 
Δεν το θεωρώ σωστό να είμαστε τόσο απαισιόδοξοι. Τουλάχιστον θα έχουμε κάνει μία προσπάθεια. Το πρόβλημα αυτό υπάρχει εδώ και χρόνια και δε μπορούμε να το αφήσουμε έτσι. Μπορεί να είμαστε λίγοι οι nintendo gamers στο σύνολο αλλά σε πανελλαδικό ποσοστό είμαστε αρκετοί. Και δεν θα σταθώ μόνο στη nintendo. Αν πραγματοποιήσουμε το nintendo club θα είναι καλό για όλο το Gaming στην Ελλάδα.
 
Ρε παιδια εδω στο retromaniax.gr ειμαστε 3.125 μελη!Βαλτε ολοι μια υποργραφη ειναι για καλο σκοπο!Μπαινω σε ολα τα site που ειμαι μελος και ζηταω υπογραφες αν εχετε καποια κονσολα nintendo ή σας αρεσει αυτη η εταιρεια βοηθειστε μας!Ο Wally θα με κανει ban με αυτα που λεω :p !
 
Αν και αμφιβάλλω για την αποτελεσματικότητα του petition... υπέγραψα...
 
Εγώ θα υπογράψω μόνο όταν κάνετε petition για να κλείσει η Nintendo. :diablotin:

PS: πλάκα κάνουμε, ελπίζω να το κατανοείτε ε; :)
 
Εγώ έχω Wii, DS και ένα σωρό gameboys αλλά δεν υπογράφω τίποτε. Σιγά μη σκάσω λεφτά στην κάθε χαζοεταιρεία για τα club της.

Χωρίς κανένα ίχνος κακίας, απλά είναι προσωπική μου γνώμη.
 
Pooky είπε:
Εγώ έχω Wii, DS και ένα σωρό gameboys αλλά δεν υπογράφω τίποτε. Σιγά μη σκάσω λεφτά στην κάθε χαζοεταιρεία για τα club της.
Χωρίς κανένα ίχνος κακίας, απλά είναι προσωπική μου γνώμη.
:wait2: :precry: !Ok εσυ ξερεις!
 
Δεν μπορείτε να γίνετε μέλη στο UK club ή στο DE club? Δεν βρίσκω τον λόγο να γίνει κάτι τέτοιο. Σίγουρα όχι από επιχειρηματική άποψη.
 
Μπορεις να γινεις μελος, αλλα δεν μπορουν να σου στειλουν το παραμικρο προς Ελλαδα μερια.

Επισης ωραιες οι μερες της itochu με τον Nintendo club της, δεν λεω.. Ωραιες οι μερες με την itochu σαν αντιπροσωπεια γενικοτερα.

Ωστοσο, σας πειραζει περισοτερο που δεν υπαρχει nintendo club στην Ελλαδα, η που σκατε (γιατι εγω εχω σταματησει να αγοραζω απο Ελλαδα) καπελωμα 15? για τα παιχνιδια εδω;

Πχ το order of ecclesia πωλειτε εξω προς 30? ενω εδω θα ερθει προς 44,90?..

Υγ.Συγνωμη για το λαθος. Το παιχνιδι πωλειται επισημα προς 49.90? και οχι προς 44.90?

Αρα το καπελωμα παει 19.90?. Αντε και εις ανωτερα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παίζουν όλοι με flashcarts και δεν τους νοιάζει. :D
 
Όντως. Οι itochu εποχές με το nintendo club ήταν φοβερές.

Όσο για το nintendo club στην UK..... Δε βρίσκω κανένα σοβαρό λόγο για να γραφτώ σε ξένο club. Έλληνας είμαι και πιστεύω πως έχω το δικαίωμα πραγματοποίησης ενός ελληνικού club με ελληνικά μέλη. Επίσης, γιαυτό η Ελλάδα δεν πήγε ποτέ μπροστά σα χώρα, γιατί δεν κάναμε ποτέ τίποτα ενομένοι. Μας δώθηκε μια ευκαιρία και δε θα την πετάξουμε έτσι.
 
Τώρα γιατί η Ελλάδα δεν πήγε ποτέ μπροστά είναι μεγάλο κεφάλαιο που δεν θα επεκταθώ στα πλαίσια του παρόντος φόρουμ.

Φίλε geo2004z, εύχομαι καλή επιτυχία με την κίνηση σας, στην οποία δεν μετέχω όπως και δήλωσα.

Εγκαταλείπω τη Nintendo και για πρώτη φορά θα προσκοληθώ στη SONY, έτσι για αλλαγή.
 
Pooky ειναι η αποψη σου!Κι εγω πιστευω οτι εχουμε λιγες ελπιδες αλλα θα προσπαθησω γιατι πανω απ'ολα ειμαι Nintendo Fun!Η Sony πλεον εχει τελειωσει!Nintendo πανω απο ολους και ολα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είμαι fan κανενός. :D :D

Πιστεύω ότι οι άνθρωποι πρέπει να κοιτάζουν και τις εναλλακτικές χωρίς να μένουν απόλυτα προσκολημένοι στα ίδια.

Αυτό έρχεται από κάποιον πρώην φανατικό anti-Intel και nVidia fan που τώρα έχει 6 Intel based μασίνια με ATI κάρτες γραφικών..........
 
Υπέγραψα και εγώ...!
 
Πολύ το κουράζουμε το θέμα. Όποιος θέλει υπογράφει, όποιος δεν θέλει όχι. Είναι απλό.
 
Καλά θα υπογράψω κι εγώ.

Μόνο αν πρώτα υπογράψουν οι Maddog και Sonic........
 
Πίσω
Μπλουζα