Aποκλειστική συνέντευξη του Γιώργου Πολυχρονίδη

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
Πρίν από λίγες μέρες πραγματοποιήθηκε συνέντευξη του Γιώργου Πολυχρονίδη (ή και Πολυχρονιάδη) - γνωστού στο cult κοινό, ως TZAK ο αρχηγός των αεκτζήδων στους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ (1983) - από τον συμφορουμίτη Σπύρο και εμένα.

ΔΕΝ θα uploadarw τη συνέντευξη (σε γραπτό ή βίντεο) τουλάχιστον ακόμα...γιατί ετοιμάζουμαι από κοινού με το Σπύρο, Ντοκυμαντέρ σχετικό με τις cult ταινίες και τον κινηματογράφο του 80 (και καταλαβαίνετε πρέπει πρώτα να πάει σε φεστιβάλ κλπ). Σκοπεύουμε να πάρουμε εκ νέου συνεντεύξεις (αφού πρέπει να φιλμαριστούν ο καθένας χωριστά και φιλμάρονται με τρόπο επαγγελματικό και με απόλυτη μυστικότητα :p ) και από άλλους πολλούς, μερικοί εκ των οποίων έχουνε ήδη δώσει συνέντευξη στο παρών φόρoυμ (ανάμεσά τους και ο Στηβ Ντούζος). Καλώ λοιπόν, μιας και σκοπεύουμε στο ντοκυμαντέρ να βάλουμε χορηγούς επικοινωνίας και το retromaniax (στο οποίο και εγώ 5 χρόνια και ο Σπύρος ανοίκουμε) να μας βοηθήσουν κυρίως οι άνθρωποι που έχουν ήδη έρθει σε επαφή με άτομα όπως ο Κώστας Τσάκωνας, Ο Στήβ Ντούζος, ο Φλωρεντής κλπ και να μας φέρουν σε άμεση επαφή με τα άτομα αυτά αν είναι δυνατόν. Φυσικά θα έχουν και αυτοί credits στην ταινία με τα κανονικά τους ονόματα (την σκηνοθεσία την έχει αναλάβει ο Σπύρος καθώς και την οργάνωση των ερωτήσεων και εγώ το φωτογραφικό κομμάτι και την ηχοληψία). Η παραγωγή είναι ανεξάρτητη και δεν χρηματοδοτείται οπότε δεν έχουμε μπάτζετ τα έξοδα τα καλύπτουμε εμείς. Άλλοι χορηγοί επικοινωνίας που σκοπεύουμε άμεσα να επικοινωνήσουμε είναι η Chainfree του Θάνου Κερμίτση, όπου ανοίκω και εγώ σαν κινηματογραφιστής με τo label μου Last Moment Productions και φυσικά το Cult Φεστιβάλ του Τριανταφυλλίδη (με τον οποίο ο Σπύρος έχει άμεση επαφή).

Για αρχή μια φωτό (πορτραίτο του Γιώργου - ΤΖΑΚ - Πολυχρονίδη) ενός γλυκύτατου ανθρώπου τον οποίον ευχαριστούμε από καρδιάς.

 
Πίσω
Μπλουζα