Aliens Vs Predator Colonial Marines

maxcomgr

Retro Member
Joined
8 Νοέ 2007
Μηνύματα
112
Αντιδράσεις
1
Παίδες βγαίνει καινούριο Aliens Vs Predator.

Μια από τις αγαπημένες μου σειρές παιχνιδιών. Και από τα λίγα που έχουν βγει από ταινία και αξίζουν.

Αυτό το παιχνίδι το έπαιζες μέσα σε απόλυτο σκοτάδι, με σύστημα ηχείων 5.1 και ήχο στο τέρμα.

Δίπλα σου είχες και το χαρτί υγείας, πάντα.

http://www.gameinformer.com/News/Story/200802/N08.0213.1711.09335.htm
 
Aliens: Colonial Marines αυτο δεν ειναι που σχεδιαζαν στο ps2 και το ακυρωσαν?

χαιρομαι που τελικα θα βγει
 
Νέο Alien vs Predator;;;!!!!

God Damned :animangry: :animangry:

Πρέπει να βρω χρήματα για καινούργιο PC...
 
SAN FRANCISCO & LONDON (February 21, 2008) – SEGA® of America Inc. and SEGA® Europe Ltd. today revealed details of the highly-anticipated squad-based first-person shooter video game, Aliens: Colonial Marines™. Licensed through an exclusive agreement with Twentieth Century Fox Licensing and Merchandising and developed by Gearbox Software, the game will be available on Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft, PLAYSTATION®3 computer entertainment system and Windows-based PC in late 2008.

κάτι η sega , κάτι το squad based , επιφυλάσσομαι!
 
Aliens: Colonial Marines screenshots PS3/Xbox360/PC

[ame=http://www.youtube.com/watch?v= xD /emoticons/laugh@2x.png 2x" width="20" height="20" />-jHhPIYWM&feature=related]YouTube - Aliens: Colonial Marines

bogc.jpg


bogf.jpg


bogh.jpg


bogp.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φέρτε το χαρτί υγείας γρήγοραααααααααααααα.

Έκανα κακάκια πάνω μου.
 
Χμμμμ,δείχνει "δυνατό",για να δούμε....!
 
Θα το βγαλει η Sega, και τελευταια εχει ασχοληθει αρκετα με "τρομου" παιχνιδια (Condemned 1-2) μαλλον προβλεπεται για αρκετα καλο παιχνιδι.

Περιμενω και το Dead Space της EA που ειναι και αυτο FPS scifi horror καπως ενα mix απο Aliens ατμοσφαιρα με lovecraft τερατα.

more pics για το Aliens colonial marines

17560at2.jpg


17557ok8.jpg


17556ik6.jpg


17552it2.jpg


πως σας φαινεται το alien στην τελευταια φωτο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[video=youtube;GjY7yFMEk-c]



Τον Αύγουστο :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορεί να τους πήρε λίγα χρονάκια,αλλά νομίζω άξιζε η αναμονή!

Φυσικά τσίμπησα την collectors edition σαν καμμένος alienακιας.

Γενικά 'ακούω' αρνητικά σχόλια αλλά εμένα μου άρεσε πολύ.

Αναβίωση της ταινίας aliens με διάφορους χαρακτήρες και καλό story.

Βέβαια δεν θα έλεγα οτι αξίζει να σκάσει κάποιος 45ευρω για να το

αγοράσει αλλά σίγουρα να το τσεκάρει οταν πέσει σε λίγους μήνες

στα 20!
 
Σήμερα λοιπόν μόλις τελείωσα και το Aliens: Colonial Marines (κι όχι vs. Predator). Έχοντας παίξει όλα τα παιχνίδια της σειράς για PC (και C64 :p ), μπορώ να πω πως το Colonial Marines της Sega ήταν μακράν το καλύτερο. Τα γραφικά, αν και τίποτα το ιδιαίτερο για την εποχή τους, είναι αξιοπρεπέστατα και ρεαλιστικότερα από κάθε άλλο Alien-oπαίχνιδο. Η ιστορία είναι λίγο μπερδεμένη σε σχέση με τις ταινίες (κάπου μεταξύ Aliens και Alien 3), αλλά προσωπικά δε με πειράζει τόσο :)

Η «οπτική κάμερας» προσφέρει πολλά στην ατμόσφαιρα και στην κίνηση του παιχνιδιού αν και σε κάποια σημεία η default ρύθμιση της ευαισθησίας του mouse μπορεί να προκαλέσει από δυσκολία στην σκόπευση έως … εμετό lool.

Τα Aliens μοιάζουν αρκετά τρομακτικά και το συγκρότημα του LV-426 αρκετά πιστό σε αυτό της ταινίας.

Κι επειδή όλα τα λεφτά σε αυτά τα παιχνίδια είναι ο τρόμος, αν τολμάτε παίξτε με δυνατά τα ηχεία ιδίως στα σημεία που τα Aliens πετάγονται από το πουθενά. Η μουσική να σημειώσω είναι ατμοσφαιρικότατη και μοιάζει αρκετά με αυτή των ταινιών ενώ ο ήχος από το Μ41Α… εντάξει... απλά παίξτε για να ξαναθυμηθείτε τις θρυλικές ταινίες.

Να και μια in-game φωτογραφία που πήρα παίζοντας.

attachment.php


Καλό λοιπόν αλλά μια φορά δε φθάνει (εξάλλου υπάρχουν αρκετά επίπεδα δυσκολίας).

Ξεκινάω και πάλι λοιπόν.

Oorah to ashes.

Y.Γ. Όχι δεν το παράτησα το Diablo 3.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις έκανα μια μικρή αναβάθμιση στο PC το Σ/Κ (μνήμες και κάρτα γραφικών), ώστε να δοκιμάσω το Alien Isolation το οποίο είναι αρκετά απαιτητικό.

Λοιπόν... Πρόκειται για survival-horror stealth. Κι αν το διαχωρίζει κάτι από τα προηγούμενα είναι (ναι) η λέξη "stealth".

Ξεχάστε τα όπλα που ανατίναζαν ολόκληρους πλανήτες στον αέρα στα AVP και Colonial Marines "We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks...." Hudson Aliens 1986

Εδώ έχουμε κρύψιμο και ησυχία για να μην μας βρει το Alien και μας...

Ναι, είναι τρομακτικό παιχνίδι. Λούνα Παρκ είναι για την ακρίβεια. Χειρότερο από το Doom 3.

Με εκνευρίζει η τρομακτική ατμόσφαιρα γιατί αναγκάζομαι να προχωράω σαν χελώνα για να μην πεταχτεί πάλι κάτι. Μου σπάει τα νεύρα ο υπερβολικός τρόμος, αλλά είναι αυτό που ήθελα κι όλας :) Θα το παίξω πάλι αύριο.

Y.Γ. Είπαμε και στο ανωτέρω post ΟΧΙ, ΔΕΝ το παράτησα το Diablo 3.
 
Περιμένω καμία καλή έκπτωση στο steam summer sales για να το παίξω το Alien Isolation. Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια αλλά και άλλους που λένε ότι από ένα σημείο και μετά κουράζει το επαναλαμβανόμενο gameplay. Παίζω και εγώ ακόμα Diablo 3, Alucard αλλά με μειωμένο ρυθμό.
 
Το Isolation στο PS4 το έχω προχωρήσει λίγο, αλλα μπήκε στη μέση το GTA V και μου εχει φαει ολο τον -λίγο- gameroχρόνο μου. Είναι πάντως εκπληκτικό. Μιας και απέφυγα το Colonial, εσείς που το παίξατε δικαιολογείται το κράξιμο που έφαγε απο όλο το ίντερνετ ? Σκέφτομαι κάποια στιγμή να το πάρω για το PS3, έτσι και αλλιώς με 5 ευρώ πια το βρίσκεις αμα θες, δεν ειναι το κόστος σε χρήμα που με ενδιαφέρει, αλλα το κόστος σε χρόνο για να το παίξει κανείς, και πόσο αυτό αξίζει. Είμαι και εγώ αλιενάκιας, αλλα περισσότερο της πρώτης ταινίας, γι΄αυτό το Isolation το πήρα δίχως δευτερη σκέψη
 
To περιμενω και εγω να πεσει το Isolation σε τιμη,με τραβηξε το retro που δινουν βαση οι δημιουργοι του παιχνιδιου,πανελς,κτλ..

Εχω να ευχαριστηθω Αlien παιχνιδι σπιτι,η μαλλον το τελευταιο που ειχα παιξει ηταν το Alien Trilogy στο Saturn,θα μου πεις εκεινες τις εποχες μας αρεσε και το πρωτο Tomb Raider,αντε να το παιξεις τωρα.
 
@divined Για το μόνο που μπορώ προσωπικά να εγγυηθώ είναι για την έντονη ατμόσφαιρα τρόμου σε σχέση με τα προηγούμενα. Ο χαρακτήρας είναι πραγματικά ευάλωτος κι όχι κάποιος super hero.

@Other_Reality Έχω παρατηρήσει πως σχεδόν το σύνολο της σειράς των παιχνιδιών Aliens τρώει κράξιμο. Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένει ο κόσμος από αυτά τα παιχνίδια.

@Aardvark Πράγματι, ξέχασα να αναφέρω τα retro αντικείμενα στο παιχνίδι τα οποία είναι παρόμοια με αυτά της πρώτης ταινίας Alien (1979). Έχει πλάκα :)
 
Alucard είπε:
@divined Για το μόνο που μπορώ προσωπικά να εγγυηθώ είναι για την έντονη ατμόσφαιρα τρόμου σε σχέση με τα προηγούμενα. Ο χαρακτήρας είναι πραγματικά ευάλωτος κι όχι κάποιος super hero.
@Other_Reality Έχω παρατηρήσει πως σχεδόν το σύνολο της σειράς των παιχνιδιών Aliens τρώει κράξιμο. Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένει ο κόσμος από αυτά τα παιχνίδια.

@Aardvark Πράγματι, ξέχασα να αναφέρω τα retro αντικείμενα στο παιχνίδι τα οποία είναι παρόμοια με αυτά της πρώτης ταινίας Alien (1979). Έχει πλάκα :)
Επειδή την πρώτη ταινία την έχω λιώσει, η προσοχή στην λεπτομέρεια που έχει δοθεί απο τους devs στο Isolation, είναι όχι απλά μοναδική, αλλα ανευ προηγουμένου. Δεν νομίζω ότι έχει γίνει τίποτα αντίστοιχο σε λεπτομέρεια, στα video games.

Απο Wikipedia:

Though it is set in the future, the technology of the game is modelled after the first Alien film.[10] To accomplish this, the studio emulated the creative processes used in the actual movie, and what was available at that time.[20] The game's artists studied Ron Cobb's original concept art and used tablet computer versions of his drawing implements.[21] In-game objects must be derived from items available to the film's production,[22][23] while computers have monochrome displays and simple graphics.[24] To create period authentic distortion on in-game monitors, the developers recorded their in game animations onto VHS and Betamax video recorders, then filmed those sequences playing on an "old curvy portable TV" while adjusting the tracking settings.[9] The Alien itself was designed to look similar to H. R. Giger's original design for the creature from the first film, including the semitransparent head with visible skull underneath, as opposed to the designs that were used for the film's sequels.[5] However the developers did alter the Alien's design to feature recurved legs as opposed to the more humanoid legs the monster had in the original film, in order to provide the Alien a walk cycle that would hold up to scrutiny during longer encounters with the player.[25] The Creative Assembly created between 70 and 80 different sets of animation for the Alien.[9] 20th Century Fox provided The Creative Assembly with three terabytes of archived data related to the original Alien film, including notes on prop and set design, behind the scenes photos, videos, and the film's original sound effect recordings, to help Creative Assembly authentically recreate the atmosphere of the film.[5][9] Among the source material provided by 20th Century Fox, was the film's original musical soundtrack, to which the developers re-recorded several of the original cues with a full orchestra, including some of the musicians who worked on the first filmʼs soundtrack.[9] Alien: Isolation features a dynamic sound engine which causes the music and sound effects to appropriately change based on the players actions, such as whether they are hiding or fleeing from the Alien.[26]
 
Να δώσω κι εγώ μία ακόμη ψήφο στην παιχνιδάρα ονόματι Alien Isolation. Το τερμάτισα στο Normal και τώρα πάμε για hard...
 
Πίσω
Μπλουζα