AMIGA PLANET: Νέο Ελληνικό site για Amiga

CountRaven

Retro Member
Joined
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
182
Αντιδράσεις
14
Ένα καινούριο site σχετικά με την Amiga ξεκίνησε. Τα φόρα του είναι κιόλας online και σας περιμένουν ενώ μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχει ετοιμαστεί και το πλήρες portal. Το site καλύπτει θεματικά ολόκληρο το φάσμα της Amiga, από το retro κομμάτι της Classic Amiga που όλοι αγαπήσαμε, μέχρι και τις σύγχρονες PPC πλατφόρμες (Pegasos, Samantha). Θέματα για gaming, σοβαρές εφαρμογές, απορίες, προβλήματα και λύσεις βρίσκουν το δρόμο τους στα φόρα, ενώ στο κύριο portal ο επισκέπτης θα μπορεί να διαβάσει άρθρα, ιστορικές αναδρομές, παρουσιάσεις hardware και software, συνεντεύξεις με άτομα κλειδιά από το χώρο της Amiga και άλλα πολλά. Ελπίζουμε να σας δούμε από τα μέρη μας.

http://www.amigaplanet.gr
 
Καλη αρχη σας ευχομαι παιδια.

Με 2 δυνατα Ελληνικα Amiga sites,οι αμιγκαδες δεν μπορουν να δηλωνουν παραπονεμενοι! :)

Απλα,χωρις να μου πεφτει λογος και επειδη εριξα μια ματια,ελπιζω να μην αναλωθειτε σε εριδες.

United we stand αλλωστε
 
Πολύ καλή δουλειά, πάμε γερά παιδιά! :thanx2:
 
καλή αρχή...ελπίζω να εισακουστεί η ευχή του wally
 
Γράφτηκα και εγώ guys, όσοι πιό πολλοί amigάδες τόσο το καλύτερο ! Καλή αρχή, και ελπίζω να φανεί χρήσιμο το νέο φόρουμ σε όλους. Όσο για τις έριδες...δέν έχω πολυκαταλάβει τί παίζει, αλλα φαντάζομαι να είναι σε χαλαρά πλαίσια γιατί ούτε και εγώ ψήνομαι να βλέπω flaming !! (χωρίς λόγο κιόλας !) Σαφώς και united we stand
 
Θα μπω κάποια στιγμή να κάνω τη συνηθισμένη μου αναζήτηση για Kickoffάδες, αλλά φοβάμαι πως θα απογοητευτώ και πάλι (όπως στο EAB, το Amiga Hellas και πολλά άλλα μέρη). Μα πως είναι δυνατόν να βρίσκω παίκτες Kick Off στο ταχυδρομείο, στο κομμωτήριο και οπουδήποτε αλλού εκτός από τα Amiga fora;

Πέραν αυτού... καλή αρχή! :)
 
alkis21 είπε:
Θα μπω κάποια στιγμή να κάνω τη συνηθισμένη μου αναζήτηση για Kickoffάδες, αλλά φοβάμαι πως θα απογοητευτώ και πάλι (όπως στο EAB, το Amiga Hellas και πολλά άλλα μέρη). Μα πως είναι δυνατόν να βρίσκω παίκτες Kick Off στο ταχυδρομείο, στο κομμωτήριο και οπουδήποτε αλλού εκτός από τα Amiga fora;
Για το Amiga Hellas δεν ξέρω τι γίνεται αλλά στο ΕΑΒ δεν είναι κυρίως Άγγλοι; Αυτοί είχαν πωρωθεί με το δεύτερο καλύτερο ποδοσφαιράκι για Amiga.

Παιδιά καλή αρχή και από μένα. Άντε να δούμε και κανά hardware της προκοπής να τρέχει το AmigaOS το 2009.
 
Υπάρχει hardware φίλτατε.Ολόκληρη samantha 440 με os 4.1 εδώ και 2 μήνες!
 
Το ξέρω. Γιαυτό έγραψα "της προκοπής". :D

Δηλαδή σκεφτόμουν κάτι πιο κοντά σε Αυτό.
 
Πίσω
Μπλουζα