[AMV] Candy - Albert : Fly me to the moon

metsgr

RetroActive
Joined
1 Οκτ 2008
Μηνύματα
518
Αντιδράσεις
9
Γκχμ.. γκχμ... την προσοχή σας παρακαλώ!

Κατόπιν πολλών αμφιταλαντεύσεων σχετικά με το ...ταλέντο μου (εδώ ΔΕ γελάμε, εκτός αν θέλετε να πληγωθώ, που ξέρω ότι δεν το θέλετε, χεχε... :p ) αποφάσισα να φτιάξω ένα βιντεάκι με κάποιες εικόνες από το μάνγκα που μου αρέσουν πολύ. :cool:

Και με ένα κομμάτι που μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ...

Ελπίζω να σας αρέσει!

Ιδού λοιπόν το εγχείρημά μου!

http://youtube.com/watch?v=mcctvWBAPmQ

Παρατήρηση: Επειδή το βίντεο στο PC μου παίζει τέλεια, αλλά στο youtube η εικόνα χάνει αρκετά, μήπως να μου έλεγε κανείς τι χαρακτηριστικά έχουν τα βιντεάκια που ανεβάζει (format, μέγεθος, διαστάσεις εικόνας κλπ κλπ για να το σουλουπώσω λίγο...). Εγώ ακολούθησα αυτά που πρότεινε το yt, αλλά δε μου άρεσε το αποτέλεσμα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Ξέρω ότι είστε πολύ καλά παιδιά όλοι σας και θα με κατατοπίσετε! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για πληροφορίες η Nessie είναι η καταλληλότερη :p (εγώ ό,τι μου γράφει κάνω... :D )

Όσο για το βίντεό σου, τι να γράψω;;;; :dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble:
 
Χαχαχαχα!!! Το ίδιο βλέμμα είχα κι εγώ όταν το έφτιαχνα, χαχαχα!!! :biglaugh:

(Μα δεν είναι τέλεια τα σχέδια της Ιγκαράσι;;;; Ε, δεν είναι τέλεια;;!! )

Nessie... περιμένω τα φώτα σου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χεχε.. προβλέπω πως όταν το δει η Miss θα έχουμε δράματα. :D

Θα αλλάξει σίγουρα στρατόπεδο :rofl: :rofl:
 
Ανέβασα το βίντεο σε μια έλαφρώς καλύτερη έκδοση...

Αλλά... Χουανίτααααα, λυπάμαι πολύ που σβήστηκε το σχόλιό σου... Και ήταν τόσο ευγενικό.... σνιφ σνιφ... (και σ'ευχαριστω που είχες την καλοσύνη να το σχολιάσεις αμέσως...)

Οσο για τη μιςπεπερ... αν δεν αλλαξοπιστήσει, κατι θα κανουμε και γι'αυτη....
 
metsgr, αυτό είναι το πρώτο σου βιντεάκι; Είναι τόσο όμορφο! :clap:

Επειδή η Juanita με συστήνει ως ειδική επί του θέματος :thanx2: - που δεν είμαι :) -να σου πω ότι και εγώ όταν τελειώνω ένα βίντεο και πρέπει να το σώσω, επιλέγω πάντα ό,τι "συνίσταται" από το πρόγραμμα... :cool:

(Χρησιμοποιώ το windows movie maker- που είναι μεγάλη βλακειούλα :p - αλλά απ' αυτά τα υπέροχα με τα film και τις εναλλαγές των εικόνων που βλέπω στο έργο σου καταλαβαίνω ότι εσύ χρησιμοποιείς κάποιο άλλο προγραμματάκι).

Συμπέρασμα: Καλά το πας! Συνέχισε έτσι! Περιμένουμε και άλλες δημιουργίες σου, ε; :D
 
Σ'ευχαριστω πολύ Nessie!! Κι εγώ επέλεξα τις ρυθμίσεις που λέει στο yt (ή έτσι όπως τις κατάλαβα τουλάχιστο...). Τα βιντεάκια σου όμως έχουν πολύ καθαρή εικόνα και μπράβο σου που τα πέτυχες! Αχ, το περιεχόμενο όμως είναι σπαραξικάρδιο... Ξέροντας το τέλος... ο ένας στη Ανατολή και ο άλλος στη Δύση...

(Έχω διάφορα προγραμματάκια για επεξεργασία βίντεο, αυτό το έφτιαξα με το PowerDirector, απλό και βολικό στη χρήση του. Όλα όμως έχουν ένα μειονέκτημα: δεν αναγνωρίζουν τα avi βίντεο απο το ανιμε...)
 
χεχεχεχε...γιατί να αλλαξοπιστήσω κορίτσια!;...Ξεχάσατε μια βασική λεπτομέρεια!!Ο Άλμπερτ στο μάνγκα με το κοντό μαλλί είναι φτυστός ο Άντονυ!!!:dribble:

ΥΓ.Καλή μου Μετς επειδή λατρεύω το μάνγκα τόσο σε σχέση με την ιστορία όσο και για τα σχέδια του...(αλήθεια είσαι μια κούκλα σήμερα,δεν ξέρω αν στο είπα :wub: ...)...έκανες κάτι αντίστοιχό με τον Άντονυ;;;...Βρε κουτό,αφού μοιάζουνε με το θείο,ούτε που θα καταλάβεις την διαφορά... :flower: :flower:

ΥΓ.Σε παρακαλώωωωωωωωωωωωωω :cry: :cry:...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι κούκλα μου δεν έκανα (άντε κι εσύ κούκλα είσαι σήμερα...)

Αυτή ήταν η πρώτη μου προσπάθεια (και μακάρι να μην είναι τελευταία) για βίντεο, καθώς αυτό τον καιρό ασχολούμαι με την ιστορία Κάντυ-Άλμπερτ (ναι, γράφω και σενάρια, χεχε, στο fanfiction.net) και αυτό το τραγούδι το σιγοτραγουδούσα αυτές τις μέρες και μου πάει γάντι γι'αυτούς τους δύο. Οπότε προέκυψε από το πουθενά αυτό το βίντεο, που δεν περίμενα ποτέ ότι θα καταφέρω να κάνω κάτι τέτοιο εγώ (όταν έβλεπα των άλλων και τα θαύμαζα!)

Αλλά... καλή μου Μις, ο Άντονυ είναι απλά τέλειος (όταν ήμουν 10 χρονών και έβλεπα την Κάντυ, εννοείται ότι αυτόν λάτρευα, μην κοιτάζεις τώρα που γεράσαμε και προτιμάμε την ενήλικη βερσιόν μην μας κατηγορήσουν για ...αποπλάνηση!)

Οπότε μόλις βρω το αντίστοιχο ρομαντικό άσμα που να μου κάνει κλικ (!) θα ετοιμαστεί κι αυτό... Χμμ... το μόνο δύσκολο είναι να μαζέψεις πολλές σκηνές απο το μάνγκα με τον Αντονυ, αφου τον απέλυσε νωρίς η συγγραφέας...
 
Xθες ειχα καταπιαστει να ψαχνω για το Ubuntu και εχασα επεισοδια!

Συγχαρητηρια metsgr :clap: και συνεχισε να δημιουργεις :clap:

Σχετικα με τα τεχνικα του θεματος, δεν εχω ιδεα για το format των video στο youtube. Τα κοριτσια που εχουν φτιαξει πολλα, μπορουν να σε κατατοπισουν.

Οσο για το αν ειναι καλυτερος ο Αντονυ ή ο Αλμπερτ, χμ τις προτιμησεις μου τις ξερετε: ενας ειναι ο ερωτας, και το ονομα αυτου, Τερρυ :wub:
 
Τι να μας πει και ο Τέρρυ;;;; :burn:

Ο θείος είναι όλα τα λεφτά...:animeek: Η Ιγκαράσι τα έδωσε όλα φτιάχνοντας τον Άλμπερτ... :dribble:

Ένας κούκλος :flower: το χρυσούλι μου... Και η Μets ταίριαξε τις ομορφότερες εικόνες του μάνγκα με ένα υπέροχο τραγούδι...

Χμμμ... κάτι η Μετς κάτι η Νέσσι τον παραανεβάσαμε τον πύχη :cry:

Αλλά είμαστε και το πρώτο φόρουμ στην παραγωγή Candy Amv :boss:
 
metsgr είπε:
Έχω διάφορα προγραμματάκια για επεξεργασία βίντεο, αυτό το έφτιαξα με το PowerDirector, απλό και βολικό στη χρήση του. Όλα όμως έχουν ένα μειονέκτημα: δεν αναγνωρίζουν τα avi βίντεο απο το ανιμε...
Είσαι σίγουρη ότι έχεις πρόβλημα με τα avi και όχι με τα MKV; (Σ΄αυτή τη μορφή έχουν ανέβει αρκετά επεισόδια της Candy- η ποιότητά τους είναι καλύτερη). Το ρωτάω αυτό γιατί αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! ;)

metsgr είπε:
αυτό τον καιρό ασχολούμαι με την ιστορία Κάντυ-Άλμπερτ (ναι, γράφω και σενάρια, χεχε, στο fanfiction.net)
Ωραία mets! :D Θα περάσω να διαβάσω επιτέλους ένα ολοκληρωμένο fic για τον Albert και την Candy! (Juanita για ποιον χτυπά η καμπάνα;; :sealed: )

domniki είπε:
Οσο για το αν ειναι καλυτερος ο Αντονυ ή ο Αλμπερτ, χμ τις προτιμησεις μου τις ξερετε: ενας ειναι ο ερωτας, και το ονομα αυτου, Τερρυ :wub:
Αααααχ! :hurrah: :hurrah: :hurrah:

Juanita είπε:
Χμμμ... κάτι η Μετς κάτι η Νέσσι τον παραανεβάσαμε τον πύχη :cry:
Βρε Juanitaki είσαι και μετριόφρων! Να μη θυμηθώ τώρα "Το σ'αγαπώ" και κυρίως το "Μην ορκίζεσαι"... :)

misspepper77 είπε:
ΥΓ.Καλή μου Μετς επειδή λατρεύω το μάνγκα τόσο σε σχέση με την ιστορία όσο και για τα σχέδια του...(αλήθεια είσαι μια κούκλα σήμερα,δεν ξέρω αν στο είπα :wub: ...)...έκανες κάτι αντίστοιχό με τον Άντονυ;;;...Βρε κουτό,αφού μοιάζουνε με το θείο,ούτε που θα καταλάβεις την διαφορά... :flower: :flower:

ΥΓ.Σε παρακαλώωωωωωωωωωωωωω :cry: :cry:...
misspepper, μήπως να αφήσεις τις παραγγελιές και να κάτσεις κάτω να γράψεις κανένα σενάριο; :animlaugh:
 
nessie είπε:
Ωραία mets! :D Θα περάσω να διαβάσω επιτέλους ένα ολοκληρωμένο fic για τον Albert και την Candy! (Juanita για ποιον χτυπά η καμπάνα;; :sealed: )
Στη Misspeppert υποθέτω αναφέρεσαι

nessie είπε:
misspepper, μήπως να αφήσεις τις παραγγελιές και να κάτσεις κάτω να γράψεις κανένα σενάριο; :animlaugh:
Και η δική μου γλώσσα έχει μαλλιάσει να της λέω να γράψει ένα Αλμπερτοκαντικό, αλλά ούτε που να με ακούσει Nessie μου
 
Καλά μου κορίτσια πραγματικά με τιμά που θέλετε να γράψω κάτι αλλά δυστυχώς θα σας απογοητεύσω... :xm:

Γράφω μικρά κειμενάκια ακριβώς για να είναι αυτοτελή και επειδή δεν μπορώ να γράψω κάτι μακροσκελές. :(

Αλήθεια το λεω δεν κάνω πλάκα,αν γράψω κάτι τέτοιο θα το βαρεθήτε γιατί θα κάνει κοιλιά!

Μπορεί να γράψω κάτι μικρό πάλι αλλά για σιγουριά θα ζητήσω ανταλλάγματά...μα φυσικά και βιντεάκια με τον Άντονυυυυ!!!:dribble: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:

πω πω μπακαλική το κατάντησα το θέμα....χεχεχε
 
misspepper77 είπε:
Καλά μου κορίτσια πραγματικά με τιμά που θέλετε να γράψω κάτι αλλά δυστυχώς θα σας απογοητεύσω... :xm: Γράφω μικρά κειμενάκια ακριβώς για να είναι αυτοτελή και επειδή δεν μπορώ να γράψω κάτι μακροσκελές. :(

Αλήθεια το λεω δεν κάνω πλάκα,αν γράψω κάτι τέτοιο θα το βαρεθήτε γιατί θα κάνει κοιλιά!

Μπορεί να γράψω κάτι μικρό πάλι αλλά για σιγουριά θα ζητήσω ανταλλάγματά...μα φυσικά και βιντεάκια με τον Άντονυυυυ!!!:dribble: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:

πω πω μπακαλική το κατάντησα το θέμα....χεχεχε

Γράψε εσύ και τα βρίσκουμε ;)

Αλλά μη νομίζεις, αν βάλεις μια ιστορία στο μυαλό σου και αρχίσεις να τη γράφεις στην πορεία θα σου έρχονται όλα...

Και εγώ να σου πω την αλήθεια μου , γι αλλού ξεκίνησα και αλλιώς κατέληξα...
 
nessie είπε:
Ωραία mets! :D Θα περάσω να διαβάσω επιτέλους ένα ολοκληρωμένο fic για τον Albert και την Candy! (Juanita για ποιον χτυπά η καμπάνα;; :sealed: )
Ολοκληρωμένο, εεε;; Εε... χμμ... εεε... δηλαδή... όχι ακριβώς... εεε... δηλαδή θα ολοκληρωθεί... δηλαδή... γράφω, αλλά να όλο και κάτι τυχαίνει, λίγο το βιντεάκι, λίγο το φόρουμ, από χθες και η παραγγελιά της Μις Πεπερ, εεε... όλο και κάτι προκύπτει... #)

(Μην πω τωρα που ημουν αρρωστη 2 βδομαδες και ακομα ειμαι, γκρρρ...)

misspepper77 είπε:
Μπορεί να γράψω κάτι μικρό πάλι αλλά για σιγουριά θα ζητήσω ανταλλάγματά...μα φυσικά και βιντεάκια με τον Άντονυυυυ!!!
Κουκλα μου απο χθες ψαχνω ασμα να το συνοδευει, αλλα δε μου κολλαει καποιο ακομα...

Καλου κακου ξεκινα ομως εσυ το γραψιμο!!

nessie είπε:
Είσαι σίγουρη ότι έχεις πρόβλημα με τα avi και όχι με τα MKV; (Σ΄αυτή τη μορφή έχουν ανέβει αρκετά επεισόδια της Candy- η ποιότητά τους είναι καλύτερη). Το ρωτάω αυτό γιατί αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! ;)
Ναι, τα κατεβασμενα βιντεακια εχουν επεκταση avi, αλλα δεν ειναι ακριβως avi απο ό,τι εψαξα. Ειναι μια μορφη βιντεο (νομιζω XviD) που δεν την αναγνωριζουν δυστυχως τα προγραμματα που εχω, ενω κανονικα avi απο αλλη πηγη τα δεχονται κανονικα (πχ το adobe premiere). Κι ετσι δεν μπορω να τα αξιοποιησω, παρα μονο μετα απο μια παρα πολυ χρονοβορα διαδικασια μετατροπης τους που δεν μπορω να την κανω για τοσα επεισοδια... :(

Δεν πειραζει ομως, μου αρεσουν τοσο πολυ τα σχεδια στο μανγκα που μεχρι να το εξανλησω.... εχω πολυυυυυυυυ μελλον ακομα!!
 
Πίσω
Μπλουζα