[AS] Περιπέτεια στην Βενετία (1991)

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.766
Αποκλειστικη παρουσιαση στο retromaniax!!!!

 

Τιτλος: Περιπετεια στη Βενετια

Εταιρια: AS company

Ετος: 1991

Ειδος: Μυστηριο/Περιπετεια

Παικτες: απο 3 μεχρι 5

Ηλικια: 8 ετων και ανω

Σκοπος παιχνιδιου: Να ανακαλυψετε με τον δικο σας Αρχοντα τον Ρικαντινι και να τον ασφαλισετε στο παλατι σας.

 

 

Υποθεση

Βενετια...μια νυχτα του 1756.

Αθορυβα σκαρφαλωνει μια φιγουρα πανω απο τις στεγες του παλατιου των Δογηδων.Ο Ρικαντινι δραπετευσε απο την φυλακη!!!

Με ταχυτητα ανεμου διαδιδεται η ειδηση στη νυχτα και μερικοι αρχοντες με τους υπηρετες τους ξεκινουν να σωσουν τον

διασημο ζωφραφο απο τους διωκτες του Δογη.

Ο Ρικαντινι ντυθηκε με γυναικεια ρουχα.Αρχικα κανεις δεν ξερει που βρισκεται.

Γονδολες διασχιζουν τα καναλια,φιγουρες περνανε βιαστικες μεσα απο τα σοκακια!

Καθε αρχοντας θελει τον Ρικαντινι για τον ευατο του,για να του προσφερει προστασια και να του ζωγραφισει το παλιατσο του.

Ετσι ψαχνουν κατω απο πολλους μανδυες μεχρι να τον ανακαλυψουν και να τον φερουν μυστικα στη γονδολα τους.

Αυτο επαναλαμβανεται συχνα.Αλλα πριν ο τυχερος νικητης εξαφανιστει με τον Ρικαντινι στο παλατι του για να τον πρoστατεψει,

πρεπει να δωροδοκησει τον Δογη!

Ενα μαγευτικο παιχνιδι γεματο μυστηριο,δολιες μανουβρες και δωροδοκιες!

Το Κουτι (μπρος και πισω)

85502.jpg85503.jpg

Περιεχομενο

85504.jpg85505.jpg

 

Το ταμπλω του παιχνιδιου

85506.jpg

Το παιχνιδι

85509.jpg

Λεπτομερειες

Ημερομηνια κυκλοφοριας

85518.jpg

Οι φιγουρες του παιχνιδιου

85507.jpg

NOTE:(οποια απο τις φιγουρες εχει κρυμενο το λευκο καρφακι,αυτη ειναι και ο Ρικαντινι!)

85508.jpg

Οδηγιες

85510.jpg85511.jpg85512.jpg85513.jpg85514.jpg85515.jpg85516.jpg85517.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oύτε που είχα ξανακούσει για το συγκεκριμένο παιχνίδι! Φαίνεται ενδιαφέρον ( και ατμοσφαιρικό αφού έχει να κάνει με Βενετία)...
 
πού το ξετρυπωσες Σταυρο; φανταζομαι το αγορασες προσφατα: με γεια και καλοπαιχτο :)
 
Πολύ καλή παρουσίαση Σταύρο!! Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, σε άριστη κατάσταση και φυσικά μεγάλης συλλεκτικής αξίας μιας και είναι απο τα πρώτα επιτραπέζια της AS. Καλή διασκέδαση να έχεις!!
 
RIO είπε:
Oύτε που είχα ξανακούσει για το συγκεκριμένο παιχνίδι! Φαίνεται ενδιαφέρον ( και ατμοσφαιρικό αφού έχει να κάνει με Βενετία)...
Να σου πω την αληθεια Βασιλη ουτε εγω ειχα ξανακουσει για το συγκεκριμενο αλλα ουτε το ειχα ξαναδει.

Στο γκουγκλαρισμα που εκανα δεν μου εβγαλε τιποτα,ουτε στο Boardgamegeek βρηκα κατι... :eek:

Οποτε 2 τα τεινα...Η' δεν εκανε επιτυχια Η' δεν εχουν αναφερθει εκ παραδρομης.

Στην αρχη φαινεται λιγο παραξενο και δυσκολο αλλα παιζοντας εχει αρκετο ενδιαφερον και αγωνια.:sweat:

katerinak είπε:
πού το ξετρυπωσες Σταυρο; φανταζομαι το αγορασες προσφατα: με γεια και καλοπαιχτο :)
Σε ρετροεξορμηση το ξετρυπωσα. :)

Σε ευχαριστω Κατερινακι! :flower:

pardalotzatziki είπε:
Φαινεται ενδιαφερων....
Και ειναι... ;)

boomer είπε:
Πολύ καλή παρουσίαση Σταύρο!! Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, σε άριστη κατάσταση και φυσικά μεγάλης συλλεκτικής αξίας μιας και είναι απο τα πρώτα επιτραπέζια της AS. Καλή διασκέδαση να έχεις!!
Σε ευχαριστω πολυ boomer! :thanx2:
 
Σκέψου πόσο σπάνιο είναι για να μην υπήρχε εκεί!! Καλά έκανες και το έβαλες Σταύρο!! Εντύπωση πάντως μου κάνει που δεν υπάρχει το Πρωτάθλημα Παιχνιδιών!! (Game of Games) παρόλο που είναι της ΜΒ!!
 
Aχ Σταύρο, μου έχεις κάνει ζημιά με αυτά τα παιχνίδια και τα θέλω όλα! Μπράβο και πάλι μπράβο :thumbup:
 
Ενδιαφέρον παιχνίδι και πολύ όμορφο το κουτί του! Δεν γνώριζα την ύπαρξη του επιτραπέζιου...
 
boomer είπε:
Σκέψου πόσο σπάνιο είναι για να μην υπήρχε εκεί!! Καλά έκανες και το έβαλες Σταύρο!!
Με παιδεψε λιγακι μεχρι να βρω τα κατατοπια,αλλα το καταφερα.... #)

boomer είπε:
Εντύπωση πάντως μου κάνει που δεν υπάρχει το Πρωτάθλημα Παιχνιδιών!! (Game of Games) παρόλο που είναι της ΜΒ!!
Μην δινεις ιδεες.... :p ...γιατι που ξερεις... ::)

perlastar είπε:
Aχ Σταύρο, μου έχεις κάνει ζημιά με αυτά τα παιχνίδια και τα θέλω όλα! Μπράβο και πάλι μπράβο :thumbup:
Σε ευχαριστω perla! :flower:

BETTY BOOP είπε:
Ενδιαφέρον παιχνίδι και πολύ όμορφο το κουτί του!
Και με πολυ αγωνια Χριστινακι. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα