atari "lamp"

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
58
ένα μέλος του atari age φτιάχνει φωτιστικά από χαλασμένα 2600 και cartridges (τα οποία μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον πούλαγε),το αποτέλεσμα είναι αρκετά ενδιαφέρον

[video=youtube;pUYfFpw-N1U]

(δεν λέω,πολύ ωραία ιδέα και είναι σίγουρα καλύτερη λύση από το να τα πηγαίνεις στην ανακύκλωση αλλά πως είχε το κουράγιο να "χαλάσει" ένα τόσο ιστορικό μηχάνημα? )
 
μου αρέσει.. πολύ καλό
 
Πιο πολύ προς το έκτρωμα το βρίσκω εγώ. Δεν θα μου πήγαινε ποτέ η ψυχή να το διαλύσω έτσι. Καλύτερα στην ανακύκλωση να μην το βλέπω αν μου έχει χαλάσει και το έχω για πέταμα.
 
"'έκτρωμα" είναι πολύ βαριά λέξη... δεν το λέω προσωπικά για σένα divined, αλλά εδώ μέσα ότι δεν αρέσει σε κάποιον το χαρακτηρίζει "έκτρωμα" , παραείναι απόλυτο αυτό ... (εδώ έχω ακούσει ότι και amiga1200 με ppc είναι έκτρωμα...)

Αφού ο τύπος τα πουλάει αυτά, προφανώς υπάρχουν και αγοραστές οπότε μια χαρά την κάνει τη δουλειά του. Το ότι κάτι δεν είναι του γούστου μας δεν σημαίνει ότι πρέπει να το χαρακτηρίζουμε και με λέξεις βαρύτατες.

Παρεπιπτόντως ούτε εμένα μου αρέσει :p
 
ανασκαφή :)

για όποιον ενδιαφέρεται,υπάρχει νέο απόθεμα που πωλείται από το atariage,αυτή τη φορά σε έκδοση sears .διατίθεται στη "φιλική" τιμή των 300$ :D

detail_997_Lamp_Sears_Detail_Medium.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είδα και αυτό...μας βάζει σε σκέψης,κάθε τέτοιο,δημιούργημα.

:)
 
Πίσω
Μπλουζα