Attic Production.....

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
Η Attic production είμαι εγώ...

Ασχολούμαι με την μουσική πολλά χρόνια.. Μαθαίνω όποτε μπορώ κιθάρα(Ηλεκτρική χε χε)Μπάσο(Πολύ δύσκολο)και βγάζω μόνος κατά καιρούς διάφορα instrumental κομμάτια! Έβγαλα και ένα CD μόνος μου τίποτα το ιδιαίτερο εγώ τα έκαψα :D και τα τύπωσα απλά για να θυμάμαι μετά από χρόνια ότι έκανα κάτι!:rolleyes: Το CD έχει όνομα Love planet και είναι αφιερωμένο στον πλανήτη μας! Εδώ έχω δυο τραγούδια πολύ παλιά αλλά αγαπημένα αφού εκτός από τα drums όλα τα όργανα τα παίζω εγώ!! Μπορείτε να τα κατεβάσετε!

Υ.Γ Στο Love planet στην ακούστική κιθάρα δεν παίζω εγώ,αλλά παίζω την ηλεκτρική στο τέλος...

big2zm3.jpg


1)Give Life

2)Love Planet
 
Μπράβο ακουω τωρα το πρωτο... πολυ καλο... κι εγω εχω κανει τα ιδια αλλα ακομα ποιο παλια... Ειχα φτιαξει επισης σιντι αλλα η τυχη για μουσικους στην ελλαδα περναει μονο απο κλοπι-φοιβος στυλ σκυλοαμανεδες.

Φυσικα παντα με την βοηθεια η/υ εφτιαχνα τα κομματια μου. Το σαμπλινγκ στα μεγαλεια του.

Μονο εξω μπορουμε να εχουμε μια ελπιδα...
 
Ελα George Vai !! :eek: πολυ του γουστου μου το "χασιμο" στο τελος του Love Planet !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Εκτος απο τις μπυρες εχουμε πολλα να πουμε οταν με το καλο κατεβεις :)
 
ΑΑ+Γιατί δεν τα ανεβάζεις εδώ?Αξίζει να τα μοιραστείς.... :)

telamona όταν βρεθούμε με το καλό θα το κάψουμε όλοι μαζί!
 
http://cjdib.tripod.com <--- Μην περιμένετε πολλά την σελίδα την είχα φτιάξει με Netscape Gold σε win3.11 το 1996, όπως και τα κομμάτια είναι λίγο παλιά αλλά έχουν την πλάκα τους.
 
Μπράβο ρε φίλε.....Breakbeat έπαιζες?Και εγώ το 92 είχα και συγκρότημα!!

δίναμε συναβλίες!!!

Τα κατέβασα όλα.....τα γουστάρω!
 
akmakas είπε:
Μπράβο ρε φίλε.....Breakbeat έπαιζες?
Γενικα εφτιαχνα οτι μου ερχοταν.... Τι να κανεις... οταν ακομα λεγαμε ειμαι δεκακάτι χρονων ειχαμε και χρονο και ορεξη... αυτα ομως τεινουν πλεον στο 0. Μακαρι να υπηρχε ενας τροπος να ασχοληθουμε με ολα αυτα που μας ενδιαφερουν αλλα δεν γινεται με τιποτα αυτο :help:

Ευχαριστω κι εγω για τα καλα σου λογια, ελπιζω να μην τα παρατησεις οπως εγω :thumbup:
 
Μπά με τίποτα φίλε...με τίποτα!
 
akmakas τι να πω βρε παιδί μου, ξεχειλίζει το ταλέντο σου!!! :thumbup: Πολύ ταξιδιάρικη η μουσική σου, όπως αρμόζει σε αυτό το forum.Υποκλίνομαι!!! :worship:
 
Μόλις πήρα μυρωδιά το thread. Akmaka πολύ καλή δουλειά. Ακόμα ακούω το πρώτο, περιμένοντας ticket από το rapidshare για το δεύτερο.

Πες μας λίγα πράγματα για το πως τα έφτιαξες. s/w, h/w, ποτό,χόρτα που σου έδωσαν την έμπνευση κ.α

Να πω και εις ανώτερα; Δε θέλω να πάρουν τα μυαλά σου αέρα και σε δω καμιά μέρα στη Μενεγάκη ή στον Μικρούτσικο.

:thumbup:

@ΑΑ+ Fasttracker....κόντεψα να δακρίσω.. :thumbup:
 
:D :D :D Να είσαι καλά βρε shock γέλασα!!!

Φίλε μου αυτά τα δύο τα έκανα με το soundforge και τo fasttracker..

Η τελική παραγωγή έγινε στο T-RackS...το 1999 σε win 98se...Τα ποιο καινούρια μου κομμάτια είναι στο Cubase...

Είμαι επηρεασμένος λίγο από pink floyd!!!Δεν φαίνεται :D ?Αλλά να σου πώ την αλήθεια..έτσι μου βγαίνει! :)
 
shock είπε:
@ΑΑ+ Fasttracker....κόντεψα να δακρίσω.. :thumbup:

Δηλαδή αν πω protracker v1.1 σε amiga500 γιατί από εκεί ξεκίνησα τι θα γίνει;;;;; ..... Ωραιες εποχές... 4 channels... :animrolleyes:
 
Noisetracker (Mahoney & Kaktus Rulez)

Έχω και το source. Είναι εκπληκτικό το τι κάνανε 2 15χρονα.
 
8 voices. Αλλά κοκάλωνε η Amiga.
 
Στην 1200 άνοιγε το octamed μια επιλογή HQ και ανέβαζες και 16 κανάλια με καλύτερη ποιότητα ήχου!Ωραία χρόνια!
 
Πίσω
Μπλουζα