Avatar Χρηστών [SOLVED]

Ajax87

Human RetroDatabase
Joined
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.565
Αντιδράσεις
466
Καλησπερα σας. Ειχω ενα προβλημα με τον Google Chrome δεν μπορω να δω avatar συγκεκριμενων χρηστων πχ. Stayros , Jackie Dragon (Βασικα σε αυτους μονο το εχω εντοπισει) μου δειχνει μια σελιδα κομενη στην μεση σαν να μην φορτωνει η φωτογραφια. Με Mozzilla που δοκιμασα δεν ειχα προβλημα !! Δεν ειναι κανα τρομερο προβλημα αλλα το αναφερω :D . Πρεπει να ειναι 3-4 μερες που το εχω δει να υπαρχει.

υγ. Εχω κανει delete cookies , και προσωρινη μνημη δεν αλαξε κατι. επισης καποιος μου ειπε στο chatbox οτι ειχε το ιδιο προβλημα , αρα δεν ειναι κατι στο pc μου κατι παιζει με τον Chrome.

Ευχαριστω! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι και γω έχω το ίδιο πρόβλημα με τον Chrome αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Άλλοι λένε οτι αλλάζοντας τα DNS settings το πρόβλημα λύθηκε. ΆΛλοι πάλι που το έκαναν ξαναγύρισε μετά από ένα διάστημα.

Άλλος λέει οτι αν η εικόνα έχει filename picture.JPG ο chrome κολλάει στο να τη διαβάσει! Εμένα μου δίνει σφάλμα

Λήφθηκαν διπλότυπες κεφαλίδες από το διακομιστήΗ απάντηση από το διακομιστή περιλάμβανε διπλότυπες κεφαλίδες. Αυτό το πρόβλημα είναι γενικά το αποτέλεσμα ενός ιστότοπου ή διακομιστή μεσολάβησης που δεν ρυθμίστηκε σωστά. Μόνο ο διαχειριστής του ιστότοπου ή του διακομιστή μεσολάβησης μπορεί να διορθώσει αυτό το πρόβλημα.

Σφάλμα 349 (net::ERR_RESPONSE_HEADERS_MULTIPLE_CONTENT_DISPOSITION): Λήφθηκαν πολλές ξεχωριστές κεφαλίδες "Content-Disposition". Αυτό δεν επιτρέπεται για λόγους προστασίας έναντι επιθέσεων διαχωρισμού απόκρισης HTTP.
 
Kambia είπε:
Ναι και γω έχω το ίδιο πρόβλημα με τον Chrome αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Άλλοι λένε οτι αλλάζοντας τα DNS settings το πρόβλημα λύθηκε. ΆΛλοι πάλι που το έκαναν ξαναγύρισε μετά από ένα διάστημα. Άλλος λέει οτι αν η εικόνα έχει filename picture.JPG ο chrome κολλάει στο να τη διαβάσει! Εμένα μου δίνει σφάλμα
Δεν βαριεσαι οτι ειναι ειναι :p . Απλα επειδη δεν το ειδα πουθενα ειπα να το αναφερω !

υγ. Σταυρο οι chrome users δεν βλεπουν το avatar σου :p σε μπο'ι'κοταρει ο chrome μαλλον χαχαχα!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ το βλέπω κανονικά με chrome πάντως.
 
Εγω με Iron (βασισμενο στον chrome χωρις ομως να εχει τα μειονεκτηματα του) τα βλεπω κανονικα
 
Ok λοιπόν :D . Τι έκδοση chrome έχετε?
 
εγω εχω την τελευταια v24 νομιζω δεν ειμαι σπιτι τωρα θα σας πω σιγουρα αργοτερα.

edit. Γυρισα σπιτι εχω την Έκδοση 24.0.1312.52 m
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
υγ. Σταυρο οι chrome users δεν βλεπουν το avatar σου :p σε μπο'ι'κοταρει ο chrome μαλλον χαχαχα!! :D
Τον μπο'ι'κοταρω κι εγω ομως! :D :p :D

Με mozila firefox παντως δεν εχω προβλημα! :)

Σφαιρα το αλεπουδακι... :go:
 
Εχω την εντύπωση ότι αν μετατρέψετε τις φωτο σας σε .gif τότε δεν έχει κανένας browser πρόβλημα, αλλά δεν είμαι και τελείως σίγουρος...
 
Γεια σας κι από μένα παίδες, καινούριος στο φόρουμ. :)

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το να βάλω avatar, μου βγάζει το μήνυμα:

[h=2]Μήνυμα vBulletin[/h] Invalid File

Η φωτογραφία είναι μικρότερη σε μέγεθος απο τους περιορισμούς του φόρουμ και σε πίξελς και σε μέγεθος αλλά για κάποιο λόγο δεν την δέχεται.

Επίσης, η φωτογραφία είχε κατάληξη .jpg την έσωσα και σαν .jpeg αλλά και πάλι τίποτα.

Κάποια βοήθεια; :)
 
Από ότι διαπιστώθηκε υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο ανέβασμα φωτογραφιών στον server. Μόνο από url ανεβαίνουν αυτή τη στιγμή εικόνες χωρίς το Retrieve remote file and reference locally τσεκαρισμένο.

Θα το τακτοποιήσουμε :)
 
Λυθηκε και αυτο
 
Πίσω
Μπλουζα