Babar (1989)

Dark_kronos

RetroWannaBe
Joined
10 Ιουν 2009
Μηνύματα
63
Αντιδράσεις
5
Το ειχε δει κανεις σας; Η μηπος ειναι πολυ καινουργιο για τους περισσοτερους απο σας;

Ειχα μερικα επεισοδια σε κασσετα, και την ειχα πετυχει μερικες φορες στην τηλεωραση... Εχτες καθος εβλεπα κατι αλλα cartoon στο youtube πετυχα και το intro του babar και το θυμιθικα!
 
Ναι το θυμάμαι.

Είναι βασισμένο στο βιβλίο του Jean de Brunhof "Histoire de Babar" (οι ιστορίες του Μπαμπάρ).

Πρεμιέρα στην τηλεόραση έκανε το 1989.

Περισσότερα εδω

[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι το θυμαμαι,την εβαζε συνεχεια την ταινια.

[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για χρόνια το έπαιζε τη σειρά στο Star τα Σαββατοκύριακα. Επίσης στο Junior's έπαιζε πολύ συχνά την ταινία.
 
[yt deadlink]

εδω υπαρχει ενα μερος της ταινιας η οποια ειναι ανεβασμενη στο καναλι

http://www.youtube.com/teleopticus σε μερη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου άρεσε ο Babar, είχε μία αθωότητα αυτό το παιδικό, που δεν βρίσκεις συχνά σήμερα.
 
Επειδή τα βίντεο έχουν πέσει, είναι εκείνο το παιδικό με το ελεφαντάκι; Θυμάμαι που οι ελέφαντες είχαν αγγλικές στολές και οι κακοί ρινόκεροι πρωσικές!
 
RIO είπε:
Επειδή τα βίντεο έχουν πέσει, είναι εκείνο το παιδικό με το ελεφαντάκι; Θυμάμαι που οι ελέφαντες είχαν αγγλικές στολές και οι κακοί ρινόκεροι πρωσικές!
Καλά θυμάσαι. Πολύ ωραίο παιδικό. Να δεις πως λεγόταν ο ρινόκερως, είχε ένα αστείο όνομα.
 
Aπο τα πιο σπαστικα παιδικα με νευριζαν τα παντα σε αυτο και το θεωρουσα οπως και το θεωρω ακομα εντελως αδιαφορο,κρυο,αγευστο,αοσμο κλπ.Καταθληψη με εφερνε παρα διασκεδαση και απο την αρχη κιολας απο τους τιτλους εναρξης και την μουσικη που ειχε.
 
spirtoulis είπε:
Μου άρεσε ο Babar, είχε μία αθωότητα αυτό το παιδικό, που δεν βρίσκεις συχνά σήμερα.
Συμφωνώ, μου άρεσε κι εμένα, και ήταν αθώο, γλυκό, ενώ έδειχνε μία πολύ αρμονική ζωή και ωραίες σχέσεις γονιών-παιδιών μέσα στην οικογένεια του Babar. Νομίζω ότι ήταν περισσότερο για παιδιά πολύ μικρής ηλικίας.

johnny19818 είπε:
Καλά θυμάσαι. Πολύ ωραίο παιδικό. Να δεις πως λεγόταν ο ρινόκερως, είχε ένα αστείο όνομα.
Ο ψωνισμένος Rataxes. :)
 
Πίσω
Μπλουζα