Back up PS3

thamonas

RetroMaNiaC
Joined
13 Απρ 2007
Μηνύματα
697
Αντιδράσεις
45
Ρε παιδιά,

θέλω να κάνω back up τα αρχεία του PS3 μου, και από ότι είδα εχει μια τέτοια επιλογή. Ξέρει κανείς πως γινεται ακριβώς και τι είδους εξωτερικό δίσκο μπορώ να χρησιμοποιήσω?? Επίσης αν γίνεται το back up στον σκληρό ενός sony vaio laptop..

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

P.S: Aν κάποιος πιστευει οτί η συγκεκριμένη απορία δεν έχει να κάνει με ρετρό, αρκει να πω οτί ορισμένα απο τα αρχεία, αφορούν saved games για τα PS3 ports των Final Fantasy 6 και 7 καθώς τα remakes του 1942 και του Commando :D :D :D
 
Xωρις να ειμαι 100% αλλα 98% σιγουρος εναν οποιοδηποτε εξωτερικο φορητο δισκο με usb συνδεση μπορεις να χρησιμοποιησεις.

Λαπτοπ δεν νομιζω.
 
Aardvark είπε:
Xωρις να ειμαι 100% αλλα 98% σιγουρος εναν οποιοδηποτε εξωτερικο φορητο δισκο με usb συνδεση μπορεις να χρησιμοποιησεις.Λαπτοπ δεν νομιζω.
εαν ήταν τόσο απλό φίλε μου μυρμηγκοφάγε ;) , δεν θα ρωτούσα..το σκληρο seagate που έχω δεν τον αναγνωρίζει
 
Κοιταξε γιατι πρεπει να ειναι φορμαρισμενος σε ntfs η fat32,δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο εχω καιρο να ασχοληθω,μακαρι να εγραφε καποιος αλλος πιο σχετικος.

Το insomnia εχει εναν ωραιο οδηγο για αντικατασταση σκληρου δισκου που περιλαμβανει αναγκαστικα και το backup.
 
Πρέπει να φορμάρει το ίδιο το PS3 τον σκληρό.
 
!!

άα οκ...Αφού θέλει format θα πρέπει να πάρω καινούργιο σκλήρό. Δηλαδή αν βάλω ένα καινούργιο σκληρό, τον φορμάρει το PS μόνο του? υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ή οποιωσδήποτε κάνει τη δουλεια?

Ευχαριστώ ρε παιδιά
 
Οποισδήποτε αν θυμαμαι καλα, απλα τον κανεις format απο το system menu
 
άν έχει κανει κανείς το backup, ξέρετε άν κρατάει μετά και τα sign-in passwords ? έχω ένα account που είναι όλα τα trophies και δέν έχω δυνατότητα να ξαναπάρω το password γι'αυτό ρωτάω (είναι στο remember my password) και είναι ο λόγος που δέν έχω βάλει ακόμα άλλο σκληρό στο ps3.
 
Mάλλον δεν τον δέχεται γιατί πρέπει να είναι φορμαρισμένος σε FAT32, κάτι που δεν κάνουν τα windows πια σε μεγάλους δίσκους. Εγώ όταν θέλησα να βάλω έναν παλιό 80άρη με κουτί σαν εξωτερικό και να τον γεμισω τραγούδια για να παίζει το ps3, χρησιμοποίησα αυτό : http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/FAT32format.shtml

και τον είδε κανονικά το δίσκο.
 
Πίσω
Μπλουζα