Barbarian Review

Super το review telonio. Εντυπωσιακές οι photos και τα χρώματα. Μα πως τα κάνετε;

Για μένα το Barbarian ήταν ένα από τα πρώτα παιχνίδια που απέκτησα κι από τα αγαπημένα βεβαίως.

Ποτέ δεν κατάφερα να νικήσω βέβαια το μάγο στο τέλος. Μήπως είναι ώρα; :)
 
Alucard είπε:
Super το review telonio. Εντυπωσιακές οι photos και τα χρώματα.
Ευχαριστώ αγαπητέ φίλε.

Alucard είπε:
Μα πως τα κάνετε;
Προσωπικά με το photoshop.

Alucard είπε:
Για μένα το Barbarian ήταν ένα από τα πρώτα παιχνίδια που απέκτησα κι από τα αγαπημένα βεβαίως.Ποτέ δεν κατάφερα να νικήσω βέβαια το μάγο στο τέλος. Μήπως είναι ώρα; :)
Αγαπημένο και για εμένα αλλά και εγώ ποτέ δεν κατάφερα να νικήσω τον μάγο. Το έβρισκα αδύνατο!
 
Καλά Μάριε, ΕΓΡΑΨΕΣ ! (κυριολεκτικά :D )

Όταν το είδα, νόμιζα ότι το σκάναρες από περιοδικό.

Μετά κατάλαβα ότι το έφτιαξες εσύ ! :eek:

ΑΠΑΙΧΤΟ review (σε ένα άπαιχτο παιχνίδι) !
 
Αλλο ένα υπέροχο review, στα πρότυπα που χάραξε ο Dino - μπράβο telonio, τα συγχαρητήριά μου !! (σημειώστε ότι το telonio έχει σελιδοποιήσει και τα παλιότερά του reviews με το νέο στύλ, για μεγαλύτερη οπτική απόλαυση. Και πάλι μπράβο για την μεγάλη αυτή σου προσπάθεια, και το μεράκι σου :thumbup: ).

Για το παιχνίδι δεν έχω τίποτα να προσθέσω πέρα απο όσα είχα γράψει στο review του Turrican το περασμένο καλοκαίρι, εκτός ίσως απο το ότι (μιά και τώρα μιλάμε πλέον για την έκδοση του amstrad) αποτελεί κατά την γνώμη μου την καλύτερη οκτάμπιτη έκδοση του θρυλικού αυτού παιχνιδιού.

Barbarian στον CPC. Eνα μεγάλο παιχνίδι, σε έναν μεγάλο υπολογιστή !! Προσκυνώμεν... :worship:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
!!

Telonie...μπράβο ρε φίλε!! Πολύ καλό που χρησιμοποιείς "ενεστώτα"!! πολύ retromaniac απο μέρος σου!!

Ωραίο παιχνίδι που έπρεπε να είχε καλυφθεί από καιρό...Από τα καλύτερα "διπλά" του Amstrad..
 
Επιτελους review και για τον Αmstrad.

Mπραβο Τελονιο και τα 2 barbarian ηταν καταπληκτικα παιχνιδια με απιστευτη λεπτομερεια.... :)
 
AARDVARK είπε:
...και τα 2 barbarian ηταν καταπληκτικα παιχνιδια με απιστευτη λεπτομερεια.... :)
Εγώ που ΔΕΝ μπορούσα να καταλάβω ποιά η διαφορά,

μεταξύ των 2 Barbarian, πρέπει να ανησυχώ ; :nervous:

Νομίζω ότι μόνο ο φόντος διέφερε.
 
Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο !!!
 
Πλάκα κάνεις τώρα ή...

...σοβαρά μιλάς;

exetlaios είπε:
Εγώ που ΔΕΝ μπορούσα να καταλάβω ποιά η διαφορά,μεταξύ των 2 Barbarian, πρέπει να ανησυχώ ; :nervous:

Νομίζω ότι μόνο ο φόντος διέφερε.
 
Από τα πρώτα παιχνίδια που είχα στον Commodore. Πραγματικά υπέροχο μα τον Κρομ!

Εννοείται ότι νίκη χωρίς αποκεφαλισμό δεν θεωρείται νίκη...
 
Ωραιος! φοβερο review, παντα τετοια!!
 
μπραβο !θυμαμαι το 90 στο γυμνασιο να εχω λιωσει με αυτο το παιχνιδι..

εεεε forummmmm !!δεν οργανωνομαστε για κανα ματσακι? :)
 
Ο ήχος από το κόψιμο του κεφαλιού στον ST, ήταν ανατριχιαστικός και ταυτόχρονα απολαυστικός, εάν ήσουν εσύ αυτός που έκοβε το κεφάλι του αντιπάλου!

Όλα τα λεφτά και το guest τερατάκι, που κλωτσούσε το κομμένο κεφάλι!

telonio, καταπληκτικός για άλλη μια φορά! :)

Μπράβο για το μεράκι σου και την υπομονή σου!
 
Ευχαριστώ όλους παιδιά για τα καλά σας λόγια.

Να σημειώσω πως δεν θυμόμουν πως είχε κάνει review ο φίλος Turrican για τον Atari. Δεν πιστεύω να πειράζει αφού αυτό το review αναφέρετε αποκλειστικά στην έκδοση του Amstrad. :)

Ποτέ δεν κατάφερα να νικήσω τον Drax στο τέλος. Πρόσφατα είδα στο youtube το τέλος του παιχνιδιού. Απλά αν αποφεύγεις τις μαγικές βολές του και τον φτάσεις στο ένα βήμα τότε απλά τον νικάς. Ξενέρωσα απίστευτα με αυτό που είδα. Πάντα φανταζόμουν πως θα σου δινόταν μια ευκαιρία να κάνεις μια περιστροφή και να του κόψεις το κεφάλι. Με την φαντασία έμεινα. Εκτός αυτού συνεχίζει βέβαια να είναι ένα καταπληκτικό παιχνίδι.

Κρομ!
 
telonio είπε:
Να σημειώσω πως δεν θυμόμουν πως είχε κάνει review ο φίλος Turrican για τον Atari. Δεν πιστεύω να πειράζει αφού αυτό το review αναφέρετε αποκλειστικά στην έκδοση του Amstrad. :)

Κρομ!
Όχι μόνο δεν πειράζει αντιθέτως είναι επιβεβλημένο και ευπρόσδεκτο!!! :cool:

Μακάρι να γέμιζαν όλα τα συστήματα με τόσο όμορφα reviews! :)

Συγχαρητήρια!!! :thumbup:

* Αυτές οι οθόνες αν είναι από Amstrad δηλώνω εντυπωσιασμένος! :eek:
 
Turrican είπε:
Όχι μόνο δεν πειράζει αντιθέτως είναι επιβεβλημένο και ευπρόσδεκτο!!! :cool: Μακάρι να γέμιζαν όλα τα συστήματα με τόσο όμορφα reviews! :)

Συγχαρητήρια!!! :thumbup:
Σε ευχαριστώ!

Turrican είπε:
* Αυτές οι οθόνες αν είναι από Amstrad δηλώνω εντυπωσιασμένος! :eek:
Ναι είναι από Amstrad.
 
telonio είπε:
Ποτέ δεν κατάφερα να νικήσω τον Drax στο τέλος. Πρόσφατα είδα στο youtube το τέλος του παιχνιδιού. Απλά αν αποφεύγεις τις μαγικές βολές του και τον φτάσεις στο ένα βήμα τότε απλά τον νικάς. Ξενέρωσα απίστευτα με αυτό που είδα. Πάντα φανταζόμουν πως θα σου δινόταν μια ευκαιρία να κάνεις μια περιστροφή και να του κόψεις το κεφάλι. Με την φαντασία έμεινα. Εκτός αυτού συνεχίζει βέβαια να είναι ένα καταπληκτικό παιχνίδι.
Κρομ!
Μα τον Κρομ οι προσευχές έπιασαν τόπο δες το τέλος στο barbarian II

 
Πολύ όμορφο review, για ένα εξίσου...

...πολύ όμορφο παιχνίδι, που έκανε κάθε κάτοχο Amstrad, να φουσκώνει από υπερηφάνεια! Η καλύτερη 8bit έκδοση, πλησιάζει επικίνδυνα στον τομέα των γραφικών, αυτές των 16bit μηχανημάτων. Εκπληκτικά γραφικά και κυρίως, απίστευτη μουσική από τον μαιτρ του είδους, David Whittaker! Η έκδοση της Amiga, μάλιστα, έπασχε από έλλειψη in game tune, οπότε, ούτε λόγος, να την προτιμήσει κάποιος, έναντι της έκδοσης του Amstrad...

Αυτός είναι ο λόγος, που ακόμη και σήμερα, με το Barbarian, ασχολούμαι μόνο στον WinApe... Οι 16bit εκδόσεις, δεν προσφέρουν ουσιαστικά, τίποτα παραπάνω, από αυτή των CPC, με τα πενιχρά, 64Κ μνήμης!

Η σύνταξη του άρθρου δε, σε ενεστώτα χρόνο, μας ξαναγυρνάει, με μιας, στα παιδικά μας χρόνια, τότε που ξεροσταλιάζαμε στα ράφια των καταστημάτων, μετρώντας και ξαναμετρώντας, το χαρτζιλίκι μας. Εξαιρετική ιδέα, δυνατό νοσταλγικό άγγιγμα...

Μικρή συμβουλή: Κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι κρίμα, λίγα ορθογραφικά λάθη και η έλλειψη κομμάτων, να χαλάνε -λίγο- την εικόνα, αυτής της εξαιρετικής προσπάθειας...
 
Πίσω
Μπλουζα