Batman Forever by Batman Group

voxfreax

RetroWannaBe
Joined
2 Mαϊ 2007
Μηνύματα
65
Αντιδράσεις
1
Παιδιά, πρέπει οπωσδήποτε να δείτε το παρακάτω demo!

ΑΣΥΛΛΗΠΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ CPC!

Batman Forever by Batman Group

O Rhino (coder του demo) είναι και coder του

, στο οποίο έχει βασιστεί και το νέο demo του!
Τέρμα τα λόγια! Κατεβάστε το ΑΜΕΣΩΣ!!!

edit: Φυσικά πήρε την 1η θέση στο Forever C! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανένα screenshot ή κανένα βιντεάκι βρε παιδιά..
 
Είναι Α-ΠΙ-ΣΤΕ-ΥΤΟ!!! Και όχι μόνο από εφφέ, αλλά από design, ιδέες και attitude. Τα λέει στεγνά στην C64 scene και στην CPC scene μαζί!

Είναι αυτό που χρειαζόταν ο Amstrad για να ξυπνήσει πραγματικά! Είναι ΤΡΟ-ΜΕ-ΡΟ!!!

Σίγουρα θα ανεβεί και youtube από κάποιον σύντομα. Πάντως μπορείτε να το δείτε από τον java emulator εδώ.
 
OPTIMUS εισαι γραμμενος στην greeting list!!! ;)
 
To εξομοίωσα και εγώ (απρόσκοπτα, στην 1-disk-version), και είναι όντως φοβερό !!

"AMSTRAD BEGINS", κύριοι. :headbangdude:

Το demo αποτελεί ένα υπέροχο σύνολο γραφικών/κίνησης/ήχου που με χαρά θα αφιέρωνα σε κάτι "Σινόμπιδες" και λοιπούς naysayers.

Ποιό θα είναι άραγε το επόμενο βήμα; Ισως ένα παιχνίδι που να εκμεταλλεύεται τις φοβερές αυτές δυνατότητες; Προσωπικά, το εύχομαι ολόψυχα !!

Aν και οι στατικές οθόνες δεν μπορούν να δώσουν μία ολοκληρωμένη εικόνα, παραθέτω μερικές:

bat2x.png


bat3i.png


batp.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δειτε το καλυτερα σε κανονικο cpc

οσοι βεβαια εχετε την δυνατοτητα

http://www.youtube.com/watch?v=fSbKv7wCKlU

CPC scene, what have you been doing?

για ποιους χτυπαει η καμπανα???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλό για CPC ! Το Batman Vuelve το είχα στην Amiga θυμάμαι και το έκανα showcase λόγω της μουσικάρας του.
 
Απιστευτο demo! δεν εχω λογια!
 
Και ότι ερχόμουν να ανοίξω σχετικό topic.. :D

I am officially impressed. Πιο συγκεκριμένα ο textured twister και η 3d city θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα κομμάτια. Το design θα μπορούσε να είναι καλύτερο αλλά για να πω την αλήθεια το προτιμώ έτσι. Μου θύμισε old skool st demos. Φοβερή μουσική από τον Factor6 και πολύ εντυπωσιακές εικόνες.
 
Λοιπόν, το προηγούμενο youtube video είχε σοβαρά delays στον ήχο όταν φορτώνει ο track loader between the parts. Έτσι ανέβασα ένα που μπορείς να ευχαριστηθείς τουλάχιστον το flow. Με κάποια μικρά προβληματάκια στο capturing βέβαια.


Έμαθα βέβαια πως ο Rhino θα ανεβάσει σύντομα high quality video και μάλλον θα αντικαταστήσω το capture με κάτι σχετικό (μάλλον capture του demo να παίζει στο real thing στον CPC του antitec και εμείς να πετάμε σχόλια, ο δικός μου είναι στο χωριό :) . Αλλά μέχρι τότε δοκιμάστε αυτό το video που δεν έχει τα delays.
 
πωπω φοβερο! καλα δεν ειχα αμφιβολία για τον CPCακο μου, χρονια τώρα! τι να πω, μετα το Xyphoes Fantasies.....
 
πραγματικά φτάσανε το σιπισι στα όρια του...για την ακρίβεια τα ξεπέρασαν!
 
ουφ, λοιπον δεν θέλω να μαγαρισω την ενοτητα του CPC μας, αλλα.....

αναψτε τα ηχεια σας και τσεκαρετε τωρα και το Second Reality (ναι το γνωστο) στο Commodore 64....

 
Ωραίο, αν και υπάρχουν αρκετά demo στον C64 που είναι καλύτερα από το SR64. Απλώς είναι γνωστό από τον PC και κάνει αίσθηση το conversion.
 
Ρε παιδιά τι σοκ ήταν αυτό;

Είχε blitter ο cpc και τόσα χρόνια το έκρυβε;

Τέτοιο zoom είναι unpistevable!!!

Ας φτιάξουν και κανένα game τώρα να τρίβουμε τα μάτια μας.
 
Κάθομαι και μελετώ με τον winape debugger πως γίνανε κάποια από τα εφφέ του demo. Επίσης από συζητήσεις με άλλους sceners μαθαίνω πως όλα τα zoomer (και το twister) γίνανε με πολύ διαφορετικό (και πιο εύκολο) τρόπο από ότι θα περίμενα τέτοιο που άμα μου το έλεγε ένας τρίτος θα δυσπιστούσα. Γενικώς έχει πολύ έξυπνο κώδικα και μαθαίνω πολλά από αυτό που θα με βοηθήσουν να κάνω optimize και τις δικές μου ιδέες. Ετοιμάζω να γράψω κάτι για όλα αυτά στο blog μου. Μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο.
 
Πίσω
Μπλουζα