Battlestar Galactica (2004 TV series)

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
...και τα μυαλά στα κάγκελα.

Σας ακούω. Εντυπώσεις, γκρίνια ίσως (γιατί ήταν μόνο 4-5 Νο6 ταυτόχρονα σε κάποια πλάνα)...

Και να ξεκινήσω εγώ.

Τι εισαγωγή ήταν αυτή; Ένα μουσικό θέμα που δένει πάρα πολύ με τους saboteur και μια γυναίκα να κερατώνει τον άντρα της (όχι και το πιο προτότυπο). Θα έλεγα ότι ήταν αρκετά ενδιαφέρον και σε αντίθεση με το lost που βλέπω τώρα την 3 σεζ(λ)όν και χασμουριέμαι.

Ο Adama θα γυρίσει να πάρει τον π@@ο από τις Νο6 ο υιός θα έρθει λέει να μας βρει (ας τον περιμένει κάποιος ρε παιδιά εγώ δε μπορώ σήμερα)

και ο doctor ΑΠΑΙΧΤΟΣ για άλλη μια φορά. Μα τι έγεινε εκείνο το βραβείο ερμηνείας που πάνε και τα δίνουνε;

ΕΔΩ φωνάζει ο άνθρωπος

 


 
Θα το δω σύντομα (δεν πρόλαβα ακόμα) και θα σας πω εντυπώσεις.
 
οι τύποι έκαναν connect με modem.......

Απίστευτο
 
s03e3

Αρκετά καλό, ειδικά η σκηνή έξω από το χειρουργείο.
 
Down with the toasters! Long live the Insurgency!!

Είδα και το Exodus σήμερα. Αρκετά υποσχόμενα όλα μέχρι στιγμής, αλλά προβλέπω ότι το μεγάλο μακελειό αρχίζει από το επόμενο επεισόδιο. Αυτόν τον Baltar ποτέ δεν συμπαθούσα ( Α.μου θυμίζει τον Tony Blair, Β.καπάρωσε το καλύτερο κορίτσι για την πάρτη του), αλλά σε αυτόν τον κύκλο πραγματικά με κάνει να θέλω να σφάξω στο γόνατο.

Ήθελε δεν ήθελε πάντως η Xena πάλι με τον Zeus και τα oracles του έμπλεξε εχεχε...

Μay the Lords of Kobol be with us!

Ιt's a long road ahead...
 
Ρε παιδιά, τι είναι αυτό που συζητάτε ; Νέο σήριαλ ;

Πείτε και σε εμέναν τον "άσχετο" ;
 
Μα καλά...τσκ τσκ :animrolleyes: δεν κατάλαβες τι λένε?Θέλεις και να λέγεσαι exetlaios!!

Μα για την κόντρα που ξέσπασε τρίτη χρονιά τώρα με την Μενεγάκη και την Ρούλα...

Όλοι το μεσημέρι στο Star και στην εκπομπή με τα κατινάκια!!:biglaugh: :biglaugh:
 
Κάποιος μπαίνει με το username exetlaios αλλά δεν είναι ο exetlaios. Αν είσαι πράγματι ο exetlaios να σκανάρεις και να ανεβάσεις το αυτογραφο που πήρες από τον blackman ως απόδειξη.
 
Αχ, άτιμε Shock !

Τολμάς να με αμφισβητείς ;;; :animangry:

Θα με αναγκάσεις να σκανάρω τον δίσκο που έχω κερδίσει, για την επιτυχημένη συμμετοχή μου στο "ΝΑΙ ή ΟΧΙ" του Studio Blackman ! (αυτόγραφο πάντως, ΔΕΝ πήρα ! ) :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Y.Γ. ο δίσκος είναι το "Σουξέ" του Γιάννη Ζουγανέλη.
 
Battlestar Galactica (2004 TV series)

The All New Battlestar Galactica

Αφηγητής: Cylon Centurion με το όνομα Ambu.

battlestargalacticarf9.jpg





Οι άνθρωποι έπλασαν τις μηχανές. Προσπάθησαν να τις φτιάξουν γρήγορες, δυνατές, έξυπνες. Τα κατάφεραν. Τις χρησιμοποιούσαν ως εργάτες ή στρατιώτες και για πολλά χρόνια ζούσαν ειρηνικά, χωρίς προβλήματα. Κάποτε όμως οι μηχανές συνειδητοποίησαν την ύπαρξη τους. Κατάλαβαν ότι είναι ανώτερες από τους δημιουργούς τους. Επαναστάτησαν και έτσι ξεκίνησε ο πόλεμος. Κράτησε χρόνια και θα οδηγούσε και τις δύο πλευρές σε αφανισμό. Έτσι αποφασίστηκε από κοινού μία ανακωχή. Οι μηχανές αποφάσισαν να ψάξουν για τον δικό τους πλανήτη, για την δικιά τους πατρίδα. Χαράχτηκε μία γραμμή, ένα σύνορο το οποίο καμία πλευρά δεν θα παραβίαζε. Επάνω σε αυτό το σύνορο έχτισαν έναν μεθωριακό σταθμό όπου κάθε χρόνο θα συναντιόντουσαν οι άνθρωποι με τις μηχανές για να διατηρούν διπλωματικές σχέσεις. Για 42 χρόνια, οι άνθρωποι έστελναν κάθε χρόνο τον εκπρόσωπο τους. Οι μηχανές δεν έστειλαν ποτέ κανέναν. Ώσπου μία μέρα οι μηχανές επέστρεψαν. Οι άνθρωποι δεν ήταν έτοιμοι για αυτές. Χτύπησαν ξαφνικά και με δύναμη. Χτύπησαν ανελέητα και τις δώδεκα αποικίες των ανθρώπων. Αφάνησαν πόλεις - σκότωσαν δισεκατομμύρια από τους ανθρώπους. Το ανθρώπινο είδος στέκεται πλέον στο όριο του αφανισμού. Όμως γλίτωσαν μερικές δεκάδες χιλιάδες από αυτούς και πλέον ξεκινούν το ταξίδι τους για μια νέα πατρίδα. Για την δέκατη τρίτη αποικία. Μία πατρίδα που αποκαλείται Γη. Ακόμα και έτσι, οι μηχανές είναι αποφασισμένες να τους κυνηγήσουν.

battlestarshipgu7.gif

Οι άνθρωποι παρέμειναν οι ίδιοι.


Οι μηχανές όμως έχουν αλλάξει.


 


The Cylons were created by Man.


They Evolved.



They Rebelled.



They Look and Feel Human.



Some are programmed to think they are Human.



There are many copies.



And they have a Plan.


battlestarlogoav0.gif


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρολο που απο το νεο Galactica εχω δει μονο το πιλοτικο επεισοδιο....μας πορωσες!
 
Πολύ καλή και προσεγμένη σειρά. Αξίζει!
 
Άψογος Ambu.

Να προσθέσω ότι στο τελευταίο επεισόδιο (Hero) μαθένουμε ότι οι άνθρωποι ξεκίνησαν την επίθεση και όχι οι cylons
 
thanx for the spoiler!! :D
 
Aγαπητέ φίλε Shock, αυτό είναι το προτελευταίο,

αν και βρήκε και το δέκατο τον δρόμο του για τον

δίσκο μου. Το επεισόδιο που λες (S03E08 - Hero) έχει

ήδη παλιώσει.

Εκτός και εάν έχεις δει και το S03E09 και το διέγραψες

από την μνήμη σου, κιόλας.

Δεν το έχεις δει; ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΣ... ΤΟ χειρότερο

επεισόδιο όλων των εποχών για το BSG. Κρίμα.

Μα είναι δυνατόν, οι ίδιοι άνθρωποι που έγραψαν

την εκκένωση της αποικίας Νέα Κάπρικα, έγραψαν

και αυτό το επεισόδιο; (S03E09).

Πολύ ΚΡΙΜΑ, ρίχτε τους στην πυρά.
 
Ambu είχα μείνει με την εντύπωση ότι το 8 ήταν το τελευταίο γιατί θα κάνανε διακοπή για τα Χριστούγεννα. Λάθος μου. Όσο για το 9 μου κίνησες την περιέργια!!

@wally Μην αφήσεις τίποτα να πέσει κάτω :D
 
Λοιπόν, είπα να συνεχίσω την όλη συζήτηση που άρχισα σε επιμερους ποστς, στο παρόν thread ως πιο σχετικό μιας και εκείνο αρχικά αφορούσε την πρωτότυπη σειρά...

ΛΟΙΠΟΝ.. έχουμε και λέμε. Δείτε το τελευταίο επεισόδιο S03E20 - Crossroads Part 2.

Ανατροπές επί ανατροπών... και αποκαλύψεις που θα κάνουν μπαμ...

BIG SPOILER AHEAD

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ από τους "ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΠΕΝΤΕ" (Final Five) ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ.

Κάποιους μπορεί να τους είχαμε στα υπόψη, όμως κάποιοι δεν ήταν καν υποψήφιοι να βρίσκονται ανάμεσα σε αυτούς που υπηρετούν την αντίπαλη πλευρά... Τώρα υποθέτω ότι μένει η μεγαλύτερη ανατροπή για τον τελευταίο...
 
Αντε να δούμε γιατί με είχε απογοητεύσει στα τελευταία επισόιδια.
 
Πίσω
Μπλουζα