Best GRM Post of... 2010!

metsgr

RetroActive
Joined
1 Οκτ 2008
Μηνύματα
518
Αντιδράσεις
9
Ενώ ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η δημοσκόπηση (που δεν άρχισε κιόλας :wait2: ), αν και είναι περιττή εδώ που τα λέμε, θα σαρώσει στα μετάλλια ο alkis21 :D (αλήθεια, του είπε κανείς ότι εδώ δεν είναι πρωτάθλημα Kick Off και πρέπει να αφήνει και κανέναν άλλον να κερδίζει;; :D ) άρχισαν να ξεπετάγονται δειλά δειλά οι πρώτες υποψηφιότητες για το καλύτερο ποστ του 2010. :)

Ο δρόμος είναι μακρύς, αφού η χρονιά μόλις ξεκίνησε... Να είμαστε καλά, να γράφουμε και να διαβάζουμε και μέσα σε αυτό το χαρούμενο κλίμα
pillowfight.gif
θα έρθουν και οι λοιπές υποψηφιότητες!! :)

Και το Δεκέμβρη θα έρθει ο alkis21 να πάρει το βραβείο του :D


Και ξεκινώ με το πρώτο που έπεσε στην αντίληψή μου...

Τίτλος thread: Ελληνικά τραγούδια με ονόματα ημερών/μηνών στον τίτλο τους

Υποψήφιο Post από Tallman:

metsgr είπε:
Η Συννεφιασμένη Κυριακή σου κάνει Rygar; :) Είναι πριν το 1995, έτσι; :D

TallMan είπε:
Και μετά βγήκε και το "Βουρκωμένη Δευτέρα"... :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(παιδιά, μην της βάλετε θενκς, εκεί,να σκάσει :D )
 
TallMan είπε:
Κι εμείς ευχαριστούμε αγαπητέ φίλε TallMan, αλλά το GRM δεν έχει καμία σχέση με downloading κλπ κλπ. Εδώ μπορείς να συζητήσεις για τα αγαπημένα σου τραγούδια (βλ. Συννεφιασμένη Κυριακή και Βουρκωμένη Δευτέρα), άντε και να τα τραγουδήσεις στις συνεστιάσεις που διοργανώνονται κατά καιρούς από τον επίσημο Τελετάρχη του φόρουμ, αλλά ΔΕΝ μπορείς να τα κατεβάσεις...

:biglaugh:
 
metsgr είπε:
Κι εμείς ευχαριστούμε αγαπητέ φίλε TallMan, αλλά το GRM δεν έχει καμία σχέση με downloading κλπ κλπ. Εδώ μπορείς να συζητήσεις για τα αγαπημένα σου τραγούδια (βλ. Συννεφιασμένη Κυριακή και Βουρκωμένη Δευτέρα), άντε και να τα τραγουδήσεις στις συνεστιάσεις που διοργανώνονται κατά καιρούς από τον επίσημο Τελετάρχη του φόρουμ, αλλά ΔΕΝ μπορείς να τα κατεβάσεις... :biglaugh:
Xmmm... o Tall μάλλον ευχαριστεί για την υποψηφιότητα του ποστ με τη Βουρκωμένη Δευτέρα... :D

noxrider είπε:
super μόδα από τα προιστορικά χρόνια!
Το παραπάνω με έκανε να λυθώ στο γέλιο... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Xmmm... o Tall μάλλον ευχαριστεί για την υποψηφιότητα του ποστ με τη Βουρκωμένη Δευτέρα... :D
Χουανίτα μου, κι εγώ μάλλον προσπαθούσα να κερδίσω καμιά υποψηφιότητα αλλά... μάταια απ'ο ό,τι φάνηκε!!

:biglaugh:
 
(mets μου, αν σε παρηγορεί, εγώ το κατάλαβα και σου προσφέρω μια υποψηφιότητα! :D )
 
σορρυ αλλά λύστε μου μια απορία: γιατί λέτε τα καλύτερα του 2010? δεν μιλάτε για ποστ του 2009?
 
Ανοίξαμε νεο φάκελο για το 2010 :D
 
D@redevil είπε:
(mets μου, αν σε παρηγορεί, εγώ το κατάλαβα και σου προσφέρω μια υποψηφιότητα! :D )
(αααχ... να ένα καλό κορίτσι! να σε ποια θα κλαίγομαι άλλη φορά!! #) :D )

Rygar είπε:
Ανοίξαμε νεο φάκελο για το 2010 :D
Δεν ανοίξαμε, Rygar... Εγώ άνοιξα... :p
 
metsgr είπε:
Χουανίτα μου, κι εγώ μάλλον προσπαθούσα να κερδίσω καμιά υποψηφιότητα αλλά... μάταια απ'ο ό,τι φάνηκε!!:biglaugh:

Εμμμ...:eek:ναι... και εγώ... :biglaugh: το ίδιο προσπαθούσα...:tongue:



.. λέω τώρα... το (καμμένο) βούρλο... :burn:
 
Στο thread "LCD TVs: Εσείς πώς παρακολουθείτε;" κι ενώ ο Uninvited προσπαθεί να πείσει τον teo214 να συνδέσει το PC με την τηλεόρασή του:

teo214 είπε:
Όταν κυκλοφορεί μέσα στο σπίτι η ΣΔΟΕ (Σώμα Δίωξης Οικογενειακού Εγκλήματος κοινώς σύζυγος) και έχω μέσα στο Playroom 2 PC,3 laptop,2 Amiga 500,2 spectrum,1 commodore 64,1 Amstrad 6128,1 Atari 2600,1 PS2 και είμαι σε αναμονή για ένα 464 Amstrad καταλαβαίνεις ότι πρέπει να κάνω τα στραβά μάτια όταν την ενοχλούν κάποια ακόμα καλώδια στο σαλόνι, εκτός αν πάρω μια ακόμα TV για τον χώρο μου :(
 
Γράφει ο pooky(1) στο thread "Μολύνθηκε δίσκος ή USB drive σας από το autorun.vbs;"

Αυτό που πρέπει να αποφεύγεται (με -ται αλλά και με -τε η κατάληξη) , είναι να βάζουμε USB sticks στον υπολογιστή μας που μας δίνουν πανάσχετοι πανκλικάκιδες mainstreamers epicfailers. Το τι έχω δει σε μηχανήματα διαφόρων εκεί έξω δεν λέγεται. Εννοείται βέβαια, πως στους υπολογιστές μας δεν αφήνουμε κανέναν να κάνει το οτιδήποτε. Να πάνε στο δικό τους. (Ειδικά ασχετάκηδες που σου λένε τα επικά του στυλ: "Να δω λίγο το mail μου" τους αποφεύγουμε σαν το διάολο το λιβάνι. )

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12347&highlight=autorun.vbs
 
Χα,χα,χα,φυσικά αυτό είναι το (αλλαγή σε βρετανική διάλεκτο) well-known and beloved pooky(1) style of writing !!!! :D :D :D
 
Άλλο ένα nomination:

Γράφει η Αναστασία:

Φανταστειτε το σοκ μου οταν ειδα την Ελλαδιτσα μικρουλα επανω στον χαρτη και οταν ανακαλυψα οτι δεν ξερουν να μαγειρευουν ολοι οι αντρες
Ακομα να συνελθω...
και απαντά ο makisimos:

Το σοκ αυτο που λες Αναστασια μου, το παθαινουν πια οι αντρες, μιας και οι γυναικες δεν ξερουν πλεον να μαγειρευουν..!!!!! Και ενταξει που εσυ το επαθες το σοκ αυτο μικρη, για σκεψου εμας που το μαθαινουμε-παθαινουμε μετα τον...γαμο???
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=5091&page=9

Πικρή (για αρκετούς έγγαμους) πραγματικότητα, αλλά πολύ αστείο... :)
 
Shinobi είπε:
Γράφει ο pooky(1) στο thread "Μολύνθηκε δίσκος ή USB drive σας από το autorun.vbs;"
Αυτό που πρέπει να αποφεύγεται (με -ται αλλά και με -τε η κατάληξη) , είναι να βάζουμε USB sticks στον υπολογιστή μας που μας δίνουν πανάσχετοι πανκλικάκιδες mainstreamers epicfailers. Το τι έχω δει σε μηχανήματα διαφόρων εκεί έξω δεν λέγεται. Εννοείται βέβαια, πως στους υπολογιστές μας δεν αφήνουμε κανέναν να κάνει το οτιδήποτε. Να πάνε στο δικό τους. (Ειδικά ασχετάκηδες που σου λένε τα επικά του στυλ: "Να δω λίγο το mail μου" τους αποφεύγουμε σαν το διάολο το λιβάνι. )

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12347&highlight=autorun.vbs
KαραLOL ....pooky δανείζομαι το πανκλικάκιδες mainstreamers epicfailers - θα σου δίνω και ποσοστά !!! (έχει λαό εκει έξωωωωω)
 
manos426f

Αρχικό μήνυμα απο krem13 δεν μου αρέσει να διαγράφω τίποτα πχ ακόμα κι αν έχω εγκατεστημένο ένα πρόγραμμα που το έχω χρησιμοποιήσει μόνο μία φορά δυσκολεύομαι να το απεγκαταστήσω γιατί φοβάμαι ότι θα μου ξαναχρειαστεί κάποια στιγμή,αν και αυτό δεν γίνεται ποτέ.
manos426f:Ε ναι,αυτό είναι το...γνωστό e-κατοχικό σύνδρομο...
 
e-κατοχικό σύνδρομο???

αχαχαχαχαχαχχχαχχαχαα
 
Πίσω
Μπλουζα