Bibi-bo: η επανακυκλοφορία της;

Aardvark είπε:
Με τις λιγες μου γνωσεις υποθετω οτι η Hasbro μπορει και να κραταει πεισμα,θυμο ,κακια ;;; γιατι εκεινη την εποχη ελληνικη πρακτικη για να μην πληρωνουν δικαιωματα οι ελληνες επιχειρηματιες,εβγαζαν στην αγορα παραπλησια προϊοντα με ομοιοτητες με το original.
Mια δοκιμη θα μας πεισει,lol.
Aardvark η bibi bo δε μοιαζει με καμμια αλλη κουκλα!!!

Η Hasbro εδωσε την αδεια της να δημοσιευτουν στο ρετρομανιαξ 2 κασσετες της bibi bo : H Bibi bo στην πολη και η Bibi bo στην εξοχη ,αν κρατουσε κακια πιστευω οτι δε θα επετρεπε να ψηφιοποιηθει αυτο το υλικο
 
A OK Μια χαρα τοτε,δεν θυμομουν οτι οντως υπαρχει προηγουμενο Ηasbro-Βi Bi Bo με τις κασσετες,οσο για τις ομοιοτητες στα δικα μου ματια διακρινω πολλες.


Ολες οι κουκλες ιδιες για τα αγορακια,ολα τα αμαξακια ιδια για τα κοριτσια,lol.


 


 
makisimos είπε:
Cococinel λέω να σε βγάλουμε εσενα στον Αυτιά να μιλήσεις για το δράμα μας..... :p :D Και καπάκι στην Αννίτα Πανιά. Σε χριζουμε εκπρόσωπο ΜΜΕ :p
Yay!!!!!!! Περίμενα πως και πως να μου το προτείνεις αυτό! :p

Πέρα απο την πλάκα, πιστεύω αν γίνει κάποια σχετική αναφορά σε κάποια τηλεοπτική εκπομπή, απο τον/την παρουσιαστή/τρια, θα βοηθήσει λίγο, ε; Τι λέτε κι εσείς;
 
foutix είπε:
Οι εταιρείες δεν θέλουν υπογραφές και χαρτομανι. Θέλουν έρευνα αγοράς. Μπορούμε να τους εξασφαλίσουμε ότι θα πουλήσουν 20000 κομμάτια σε 6 μήνες;
Δεν βρισκω κανεναν λογο (πλην του κοστους... μερες που ειναι) τα μικρα κοριτσια να μην προτιμησουν την bibibo

Ισα ισα θα ελεγα.. Και ειδικα το κεφαλι της (που ειπωθηκε σαν αρνητικο) πιστευω θα ειναι το ατου της, γιατι ειναι εκφραστικο. Οι αλλες ενα μικρο ζωγραφιστο κεφαλακι εχουν, τι θα φτουρησουν μπροστα της;

Οπως εμεις την προτιμησαμε τοτε, ετσι θα την προτιμησουν και τα σημερινα μικρα..

Γιατι θυμαμαι πολυ καλα τοτε... ποσο ΜΠΑΜ εκανε η bibibo στην βιτρινα του παιχνιδαδικου (οπου και την λιγουρευομουν μεχρι να την αποκτησω), και σκετη η bibibo.. (οχι με βαλιτσες, ρουχα και λοιπα αξεσουαρ), με τις διπλανες.. που ειχαν τετοια κεφαλια σαν της Σιντυς μπαρμπι κτλ , και στα ματια μου φανταζαν φθηνιαρικες..

και δεν νομιζω να ηταν τοσο η διαφημιση, που με επηρεασε.. Ηταν εκει και τις εβλεπα με τα ματια μου, και η bibibo ηταν η πιο ομορφη απο ολες, και γι'αυτο και την ηθελα

Για να μην αρχισω με την ποιοτητα των ρουχων της, και τα παπουτσια της κτλ κτλ..

Οπως επισης θυμαμαι χρονια μετα, που ειδα απο κοντα μια μπαρμπι, (την ειχε το κοριτσακι μιας φιλης μου) ποσο πολυ απογοητευτηκα.. Ακομη απορω πως εγιαν τοσο φιρματες αυτες οι κουκλες.. Να φταιει η διαφημιση ή τα αξεσουαρ που τις συνοδευουν;

Το οποιο κοριτσακι το αγοραζουν οτι κυκλοφορει στην αγορα απο μπαρμπι. Η συλλογη της ειναι τεραστια. Τα βλεπω καθε φορα που παω.. πολυ φθηνιαρικα μωρε.. Και η μπαρμπι γοργονα, και η μπαρμπι πεταλουδα. Ασε που δεν μπορω να τις ξεχωρισω (οσες δεν εχουν φτερα και λεπια) απο κατι αλλες φθηνιαρικες που εχει επισης.

Σε ενα τετοιο κοριτσακι, δεν μπορουσε να γινει μια δοκιμη, αν μπορουσαμε να της δειχναμε και μια bibibo;
 
Μέσα σ'όλα συνέβη και κάτι ακόμη απρόοπτο...!!! :d@redevil :D @redevil

Βρήκα την γυναίκα που σχεδίασε τα ρούχα της bibi-bo...!!!!!! AΠΙΣΤΕΥΤΟ ????


Σύντομα θα έχω πολλά νεότερα και γι αυτό το θέμα...!! Αύριο πρωί θα μιλήσω με την γυναίκα που είχε αναλάβει τον σχεδιασμό των ρούχων της bibi-bo!!! :beer:
 
makisimos είπε:
Μέσα σ'όλα συνέβη και κάτι ακόμη απρόοπτο...!!! :d@redevil :D @redevilΒρήκα την γυναίκα που σχεδίασε τα ρούχα της bibi-bo...!!!!!! AΠΙΣΤΕΥΤΟ ????


Σύντομα θα έχω πολλά νεότερα και γι αυτό το θέμα...!! Αύριο πρωί θα μιλήσω με την γυναίκα που είχε αναλάβει τον σχεδιασμό των ρούχων της bibi-bo!!! :beer:

μακισιμε ολο εκπληξεις εισαι :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump: :happyjump:

αναμενουμε νεοτερα :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

ρωτησε την απο πού εμπνευστηκε τις ονομασιες των συνολων και ποσα ρουχα βγηκαν συνολικα
 
Εννοείται.... Γράφτε όλοι τι θελετε να την ρωτησουμε... Σκεφτείτε τι δεν γνωρίζουμε, τι απορίες έχουμε και πρέπει να μάθουμε..!! Μάλιστα η κυρία αυτη ειναι γενικότερα φιλικό πρόσωπο της οικογένειας Βακάκη, οπότε μπορούμε να μάθουμε ένα σωρό πράγματα..! Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σύμπτωση το γεγονός ότι την μία μέρα ξεκινήσαμε κουβέντα για την επανακυκλοφορία της μπιμπι μπο και την επομένη έτυχε να γίνει αυτή η γνωριμία...!! LOL
 
μακισιμε λες να ειναι καλος οιωνος αυτη η συμπτωση; μακαριιιιιιιιιιιιιιιι :)

αφου ειναι φιλικο προσωπο της οικογενειας Βακακη ρωτησε την αν ξερει πώς δημιουργηθηκε η ιδια η bibi bo κι αν γνωριζει πληροφοριες για τα αλλα παιχνιδια της el greco
 
Ήδη έχω ετοιμάσου κάπου 32 ερωτησεις... Τωρα ή θα καταφέρω να της παρω συνεντευξη, ή θα κουραστεί η γυναίκα και θα μου το κλείσει,..!! :(

Είναι και μεγάλη γυναίκα τώρα πια, δενθέλω να την κουράσω.. :( Είναι 80 ετών! Να είναι καλά πάντα, να της παίρνω ΄κάθε χρόνο συνέντευξη για τα επόμενα 100 χρόνια :)
 
αν δεις οτι κουραζεται ρωτησε την τα πιο βασικα :)
 
Γερασιμε, δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσει η κυρια που σχεδιαζε τα ρουχα της Bibi bo

να μας απαντησει σε ερωτηση για αυτο εδω το θεμα...αλλα αν σου δωθει η ευκαιρια

-και δεν ειναι κοπος... #) - κανε καλου κακου μια ερωτηση σχετικα με αυτο. :)

Ισως τελικα να παρουμε καποια απαντηση απο εκει που δεν το περιμενουμε. :)
 
Μια ερώτηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν..!! Βέβαια το βλέπω λιγο δυσκολο να γνωρίζει, αλλά ποτε δεν ξέρεις...!! ;)

Εσείς Σταύρο, βγάλατε άκρη με τα Κάστρα? καταλήξατε κάπου? Σε ποιο σημείο βρίσκεστε?
 
makisimos είπε:
Μια ερώτηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν..!! Βέβαια το βλέπω λιγο δυσκολο να γνωρίζει, αλλά ποτε δεν ξέρεις...!! ;)
Εσείς Σταύρο, βγάλατε άκρη με τα Κάστρα? καταλήξατε κάπου? Σε ποιο σημείο βρίσκεστε?
Σε ευχαριστω πολυ! :thumbup:

Προς το παρον ειμαστε στο "κοκκινο" και περιμενουμε εξελιξεις... :xm:
 
παιδια ποιος θα αναλαβει να φτιαξει το νοσταλγικο βιντεακι που αναφερει η Μαριανα στο ποστ ;
 
Εγω δεν έχω ιδέα απ'αυτά :(
 
αν δεν προσφερεται κανεις αλλος τοτε θα το κανω εγω χρησιμοποιωντας καποιες φωτογραφιες σας και στιγμιοτυπα αν κι εχω πολυ καιρο να φτιαξω βιντεο

Για να δουμε αν υπαρχει καποιος εθελοντης
 
Παιδιά τι να πω....αν γίνει κάτι τετοιο και ξανακυκλοφορησει η μπιμπιμπό θα τρελαθουμε όλοι τελείως. Έχω δυο κορες και εφτά ανιψιές οπότε χρειάζομαι σιγουρα εφτα μπιμπιμπο.... αυτο που λέει ο μοκισιμος ισχυει. Γονεις, θείοι και θείες, νονοί και νονές... θα αγοραστούν πολλες μπιμπιμπο απο εμας. Εγω προτιμω να αγορασω μπιμπιμπο και να στερηθω κατι αλλο και δε μιλάω μονο για να τη βρω γισ ανιψιές ή κόρες , αλλά και για προσωπικο επιπρδο. Όλοι κρυβουμε ενα παιδι ακομη μεσα μας... χιλια ευχαριστω στον φιλο ελ γκρεκο που σνοιξε αυτο το θεμα εδω και σε ολους σας για την αμεση σντσποκριση

. Μακαρι να μπορουσα σε κάτι να βοηθησω κι εγω... φίλε μακίσιμε απιστευτο που βρηκες αυτη την τοσο αξια γυναικα

Περιμένουμε νέα σου...
 
katerinak είπε:
αν δεν προσφερεται κανεις αλλος τοτε θα το κανω εγω χρησιμοποιωντας καποιες φωτογραφιες σας και στιγμιοτυπα αν κι εχω πολυ καιρο να φτιαξω βιντεοΓια να δουμε αν υπαρχει καποιος εθελοντης
Με ποιό πρόγραμμα φτιάχνεις video Κατερίνα; Επειδή είχα φτιάξει κι εγώ κάποτε αλλα πάει καιρός και έχω ψιλοξεχάσει! Μπορώ να το φτιάξω όμως, έστω θα προσπαθήσω :)
 
attachment.php
 
Makisime μπράβο που βρήκες την κυρία που σχεδίαζε τα ρούχα της bibi bo, επειδή δεν κατάλαβα θα σου δώσει συνέντευξη για το site ή θα σου απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις?Πολύ έξυπνη η φωτογραφία σου, αλλά μη με παρεξηγήσεις , μία μικρή παρατήρηση, παντόφλα με χειμωνιάτικο σύνολο δεν πάει.
 
Πίσω
Μπλουζα