Bibi-bo Τζον-Τζον

Candy4ever

RetroActive
Joined
30 Αύγ 2007
Μηνύματα
217
Αντιδράσεις
34
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρήκα στο ιντερνετ αυτες τις φωτογραφίες.

BB2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστώ πολύ Domniki!

Και εδώ πρέπει να επισημάνω ότι και ο Τζον-Τζον ήταν ανώτερος του Κεν: Ο Τζ.-Τζ. είχε μαλακά χέρια απο λάστιχο, σε φυσική στάση, ενώ του Κεν είναι τελείως ξενέρωτα, από σκληρό πλαστικό, σε εντελώς αφύσικη στάση. Γενικά, το σουλούπι του Κεν έχει κάτι το ξενέρωτο και αφύσικο, στέκεται σαν "αγγούρι"! Το μόνο του πλεονέκτημα είναι τα φυσικά του μαλλιά!

@CAT2008: φοβερές φωτογραφίες, μπράβο! Οι πρώτες είναι της περίφημης βαλίτσας- ντουλάπας (μεταγενέστερης της ντουλάπας της domniki)! Την είχα πάρει από τον Βασιλόπουλο για πρωτοχρονιάτικο δώρο (νομίζω το 1985 ή το 1986) με τις κούκλες μέσα, χωρίς τα έξτρα ρούχα. Υπήρχε και η βερσιόν με ρούχα, αλλά χωρίς κούκλες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το καλύτερο σώμα είχε ο action man (out of topic,αλλά μιας και μιλάμε για σώματα και κατασκευές...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Candy4ever είπε:
Και εδώ πρέπει να επισημάνω ότι και ο Τζον-Τζον ήταν ανώτερος του Κεν: Ο Τζ.-Τζ. είχε μαλακά χέρια απο λάστιχο, σε φυσική στάση, ενώ του Κεν είναι τελείως ξενέρωτα, από σκληρό πλαστικό, σε εντελώς αφύσικη στάση. Γενικά, το σουλούπι του Κεν έχει κάτι το ξενέρωτο και αφύσικο, στέκεται σαν "αγγούρι"! Το μόνο του πλεονέκτημα είναι τα φυσικά του μαλλιά!
Επειδή τα μαλλιά του Τζον-Τζον μου ξέβαφαν (μάλλον από την πολλή χρήση- τον έκανα και μπάνιο να φανταστείτε :p ), θυμάμαι ότι τα έβαφα με μαύρο βερνίκι παπουτσιών!!! ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nessie είπε:
Επειδή τα μαλλιά του Τζον-Τζον μου ξέβαφαν (μάλλον από την πολλή χρήση- τον έκανα και μπάνιο να φανταστείτε :p ), θυμάμαι ότι τα έβαφα με μαύρο βερνίκι παπουτσιών!!! ::)
Φοβερη ιδεα!!!

Τζον-Τζον δεν ειχα ποτε και δεν ξερω πως ηταν.

Την βαλιτσα μου την ειχαν φερει δωρο με μια φορεσια μεσα (αν θυμαμαι καλα, γιατι αυτο συνεβη γυρω στα 1984 και απο τοτε εχουν περασει χρονια και ζαμανια).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως, τα μαλλιά του Τζόν-Τζόν ξέβαφαν, γι' αυτό και δεν τους έκανα ποτέ μπάνιο!! Τα μαύρα μαλλιά του ενός, που ξέβαψαν μετά το πρώτο και μοναδικό μπάνιο, τα έβαψα με ανεξίτηλο μαρκαδόρο!

Οι παλιοί Action men ήταν πράγματι καταπληκτικοί!! Είχαν φέρει στον άντρα μου από την Αγγλία, γύρω στο 1980. Είχαν αληθινά μαλλιά, φοβερό πρόσωπο και σώμα πλαστικό μεν, αλλά πολύ ευλύγιστο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι φωτογραφίες που ανεβάσατε είναι πολύ νοσταλγικές.Ιδίως οι τελευταίες που δείχνουν την Βibi-bο στο κουτί με τα ρόλερ,με πάνε πολλά χρόνια πίσω.Ήταν περιζήτητο αξεσουάρ και δεν το είχαν πολλά παιδάκια.CAT2008 και Candy4ever σας ευχαριστούμε!
 
κατόπιν του ενδιαφέροντος σας και της κοινής μας αγάπης γι αυτά τα παιχνίδια επισυνάπτω κάποια ακόμη..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τις φωτογραφίες του ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ που έβαλα παραπάνω καθώς και της ΒΙΒΙ ΒΟ τις βρήκα προσφάτως στο ebay..! Αναστασία ελπίζω να σε ικανοποίησα.. ;)

picture.php


Δειτε το αλμπουμ μου!
 
bibi-bo Tzon Tzon καλοκαίρι

Η bibi-bo και ο Tzon Tzon στην παραλία...
 
tzon-tzon

Όπως η bibi-bo έτσι και ο καλός της φίλος ο tzon-tzon πέρασε διάφορα στάδια μορφοποίησης. Στην αρχή ήταν μαυρομάλλης και με άσπρο δέρμα (φώτο 1).

Στη συνέχεια έγινε ροκ, μόδα της εποχής, με γαλάζια μαλλιά με ροζ ανταύγειες (φώτο 2). Ο τελευταίος tzon-tzon ήταν με τα σκυλάκια. Μαυρισμένος με καστανά μαλλιά και γαλαζοξεπλυμένα μάτια (φώτο 3).

Όσο κι αν στο τέλος χαλάσανε τη bibi-bo και τον tzon-tzon ένα πράγμα δεν κατάφεραν: να τους βγάλουν από την καρδιά μας.

Στη φωτογραφία 4 τρεις bibi-bo: μία του 80, μία του 84 περίπου και μία του 89 του τέλους. Η τελευταίες ήταν σε λαμπάδα. Τους είχανε βάλει πολύ λίγα μαλλιά( στη συγκεκριμένη έχω προσθέσει πάρα πολλά μαλλιά) και ήταν πιο πρόχειρα ντυμένες και φτιαγμένες.

Στη τελευταία φωτογραφία είναι η εκδίκηση της bibi-bo φορώντας ρούχα barbie...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον Τζον VS Big Jim

Παιδια συγνωμη αλλα αμα φερω κανα Τζον Τζον εδω θα γινει της Μπαρμπης, με το συμπαθειο κιολας!!!

Τοσα κοριτσια εχω, τι να πρωτοπρολαβει ο κουκλος; Θα τον πιασουν σαν τον Σακη Ρουβα και θα τους σκισουν τα ρουχα! Δεν μπορω, φοβαμαι...8)8)

Εχει εδω ενα μαγαζακι με αντικειμενα απο δευτερο χερι, εκει που μαζευω τις Barbie τρεις τρεις, και λεω να τους παρω εναν Big Jim... σας εχω βαλει και φωτογραφια γιατι εχει φοβερη πλακα. Ειναι της Ματελ. Ειναι λιγο αξεστος αλλα αμα δειτε καλα τις φατσες εχουν γελιο. :p

Πιστευω οτι μονο ενας πραγματικος ανδρας σαν τον Μπιγκ Τζιμ, θα μπορεσει να φερει βολτα ολο αυτο το πληθος των θηλυκων που εχει μαζευτει στο γραφειο μου... Κοιταχτε τον καλα, εναν εναν και πεστε μου δεν ειναι ο αντρας που δεν χρειαζεται να προσπαθησει πολυ; :D

Η' μηπως συμφωνειτε και εσεις με τον αγαπημενο μου ο οποιος λεει οτι την αμερικανοφατσα του Big Jim δεν την χωνεψε ουτε οταν ηταν μικρος;;;;8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΛΕΟΣ!!!! Αναστασία μη! Θα ασχημήνει ο τόπος, θα τρέξουν να κρυφτούν οι καλές νεράιδες, μη το κάνεις, μη! Προορίζονταν για κορίτσια αυτοί οι .... κούκλοι?

Makisimos, όπως σου υποσχέθηκα, έτσι περίπου ήταν η κούκλα στο κουτί! Το κουτί βέβαια είναι λίγο ταλαιπωρημένο....

Η επόμενη ομορφιά που θα σας παρουσιάσω, είναι η bibi bo σειχέλες. Και σε αυτήν άλλαξα το μαγιό (το άλλο ήταν όλο λιωμένα πλαστικά, είχε κολλήσει πάνω στην κούκλα) και τα σκουλαρίκια! Της φόρεσα τα σκουλαρίκια της sandra που έχουν το σχήμα φοίνικα και είναι ότι πρέπει για ... σειχέλες και ένα μαγιό sindy hasbro! Πάμε για τρέλες, στις σειχέλες, ο ο!

Και για τον makisimos η bibi bo σειχέλες, περίπου όπως ήταν στο κουτί της (το μαγιό πρέπει να το σχεδίασε κάποια ιδιοφυία, ήταν πιο δύσκολο να το βάλω στην κούκλα από το να έλυνα άσκηση γεωμετρίας!) και ο αιώνιος αγαπητικός σειχέλες! Του κουτιού αυτός!

Προβολή συνημμένου 2815

Προβολή συνημμένου 2816Προβολή συνημμένου 2817Προβολή συνημμένου 2818
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα ειναι υπεροχες!!! Ποτε δεν ειχα δει τετοια κουτια!!! :) Πολυ σκελτσο!!!

Ο Τζον τζον εχει μαλλια ξανθα πανω απο τα δικα του; Δεν μπορω να διακρινω!!!

Ειναι χαλια αυτοι οι Big Jim ε; Σαν να εχουν αποδρασει απο το Αλκατραζ!!! Μηπως λετε με τον καιρο να τους συνηθησουν και να τους αγαπησουν; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα