Bibi-bo Φίλες της

spirtoulis

RetroMasteR
Joined
17 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.296
Αντιδράσεις
168
Εχει κανείς φωτογραφίες τις Lilli Lei, φίλη της bibi bo ή αν ξέρετε για άλλες φίλες γενικώς?
 
Spirtouli πέρα από τη Lilli Lei η bibi-bo άλλη φίλη δεν είχε.
 
Πρέπει να έχεις δίκιο el greco. Στο θρεντι bibi bo η ιστορία μου έχει καποιες ωραίες φωτογραφίες, απλώς δεν έχω δει την κούκλα από κοντά, ούτε να πουλιέται την έχω πετύχει, πρέπει να είναι σπάνια. Δεν ξέρω αν και οι ροκερς πιάνονται σαν φίλες.
 
Spirtouli τη Lilli Lei είδα μία φορά να την πουλάνε στο ebay. Προσωπικα δεν μου αρέσει καθόλου. Οι ροκερς είναι η Σάντρα και η Μαντόνα και ο Μπρους Σπρινγκστιν.Έχεις δίκιο και αυτοί είναι φίλοι της.
 
Στις φωτογραφίες μοιάζει με καστανή bibi bo η Lilly Lei. Είχε και αυτή σειρά ρούχων? Διάβασα στο ιντερνετ ότι είχε βγει και ένα μοντέλο που μιλούσε.
 
Η Lilly Lei είναι καστανόξανθη και μιλάει τραβώντας της,αν θυμάμαι καλά, ένα κορδονάκι. Σειρά ρούχων δεν είχε.Μάλλον θα της έδινε η bibi-bo από τα δικά της.
 
Ετσι κάνουν όλες οι γυναίκες ! Πάντως οι ροκερς είναι η προσωποποιηση της δεκαετίας του 80. Η madonna είναι εμφανές από που πήρε το ονομα. Η Σαντρα άραγε από που?
 
Καλημέρα! Όπως πολύ σωστά λέει ο El Greco, η Bibi-bo άλλη φίλη πέρα από την Lili Lei δεν είχε. Ξεχωριστές σειρές ήταν οι Rockers και η Οικογένεια Βο, αλλά "φίλους" ακριβώς δεν τους λες... :xm:

Η Lili Lei κυκλοφόρησε το 1986, είχε ένα κορδονάκι στην πλάτη το οποίο το τραβούσες και μιλούσε (4 φράσεις έλεγε όλες κι όλες... ), είχε σώμα λίγο μεγαλύτερο από της Bibi-bo λόγω του μηχανισμού και είχε βγει με 4 διαφορετικά φορέματα.

Η δική μου Lili Lei στο κουτί της και 2 ακόμα από τα φορέματα με τα οποία κυκλοφόρησε, όπως φαίνονται στο πλάι του κουτιού. Το τέταρτο ήταν μια γαλάζια τουαλέτα, η οποία φαίνεται αν δεν κάνω λάθος σε κάποια διαφήμιση του Μίκυ Μάους.Προβολή συνημμένου 33963Προβολή συνημμένου 33966Προβολή συνημμένου 33965
 
Αντικοινωνική μας την κανανε την bibi bo, η barbie είχε περισσότερες φίλες. :D Σε ευχαριστώ fraoulitsa για τις πληροφορίες. Μπουλούκα την λες πάντως και τη lilly lei. Μαγιώ δεν είχε? Γιατί σε διαφημιστικό της πισίνας την αναφέρει.
 
Ναι, αλλά η Barbie έβγαινε πολύ περισσότερα χρόνια και ... διεύρυνε έτσι τον κοινωνικό της κύκλο, χιχι! Ναι, είναι πιο... μπουλούκα από τη Bibi-bo και τα ρούχα της Bibi-bo δεν της κάνουν καλά... :p

Όχι, μαγιώ δεν έχει, μόνο αυτά τα 4 φορέματα. Να και οι διαφημίσεις που εμφανίζεται: Προβολή συνημμένου 33968Προβολή συνημμένου 33967

Όπως μπορείς να δεις, τα ρούχα δεν αλλάζουν. ;)
 
Μάλλον για φτωχή αδερφή μου κάνει η Lilly . Πάντως η διαφήμιση που η bibi bo βγαίνει με καθημερινά ρούχα πάνω στη βέσπα και η Lilly τη συναντά με τουαλέτα δεξίωσης είναι όλα τα λεφτά.
 
Spirtouli η έμφαση δόθηκε στη bibi-bo. H Lili Lei ήταν στο περιθώριο απλά η φίλη της.

fraoulitsa σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες της Lili Le. Δεν το ήξερα ότι είχε τέσσερα φορέματα.
 
Φυσικά και η σταρ ήταν η bibi bo. Μα ένα μαγιώ θα μπορούσαν να της φτιάξουν πιστεύω. :D Οι τουαλέτες για κάθε περίσταση δεν είναι. Ισως και να μην έπιασε η κούκλα στην αγορά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι να πει τότε και η Betty Bo που την άφησαν με κείνο το έρμο το ροζ φόρεμα μόνο; :p Πέραν της πλάκας, λόγω ηλικίας δεν θυμάμαι αν "έπιασε" η Lili Lei, αλλά λογικό μου φαίνεται να την αφήσουν μόνο με τις 4 τουαλέτες, μιας και στα μικρά κορίτσια τέτοια φορέματα αρέσουν περισσότερο... ;)
 
Δίκιο, έχεις σε αυτό fraoulitsa, εξάλλου η ελ γκρεκο ήταν εταιρεία που είχε περιορισμένη αγορά.
 
H Betty Bo είχε δύο παιδιά να μεγαλώσει. Που λεφτά για λούσα.
 
Πάντως η οικογένεια μπορεί να είναι της Betty Bo, σε ρούχα όμως που πουλούσαν της bibi bo βάζαν το κοριτσάκι από τα διδυμάκια μαζί και συνήθως το διδυμάκι φορούσε ένα λαμέ βρακί από το ίδιο ύφασμα με αυτό του ρούχου της θείας bibi bo. Ως αποτέλεσμα, η κόρη να έχει περισσότερα ρούχα από τη μαμά. #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Spirtouli έχεις απόλυτο δίκιο. Το δίνανε στη θεία του τη bibi-bo και μιας και η θεία είχε μεγάλη γκαρνταρόμπα, απέκτησε και αυτό κάμποση.
 
Καλύτερα να πούμε πόσες πολλές λαμέ πάνες απόκτησε η ανηψιά της bibi bo. ;) Πάντως το σπιτοβαλιτσάκι που είχαν τα δίδυμα , δεν ήταν άσχημο. Οι φορεσιές που είχει η μικρή με τη θεία bibi bo, από την άλλη δεν μου αρέσουν και πολύ.
 
Το μωράκι το λάνσαρε πολύ η hasbro με τη bibi-bo. Μέχρι το 1986 που την είχε η el greco τη bibi-bo το είχε η μαμά του η Betty bo.Οι φορεσίες του ήταν άλλοτε συμπαθητικές και άλλοτε πολύ πρόχειρες. Το σπιτοβαλιτσάκι δε μου έκανε ποτέ εντύπωση. Πιστεύω ότι η λάμψη της bibi-bo τα επισκίαζε όλα.
 
Πίσω
Μπλουζα