[BILLI DO] Περιπέτειες στην Ζούγκλα με τον Ταρζάν (1985)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Tarzan album (1985)

attachment.php


attachment.php


greek comics.gr
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έμεινα άφωνος... από τοτε έχω να το δω... :) :xm: :( :cry:
 
Aardvark, πως μου ξεφυγε αυτο?! Θυμαμαι τις ειχα ρημαξει τις γκοφρεττες αυτες, και ειχαν κανει και θραυση στο δημοτικο και γινοταν το ελα να δεις απο ανταλαγες αυτοκολλητων στα διαλειματα!
 
Πού είναι οι φωτογραφίες;

Να υποθέσω ότι είναι αυτές που είχα βάλει πριν μερικούς μήνες στο greekcomics.gr ;

#)
 
Mαλλον imageshack και τις πηρε το Ευρηκα :)
 
Παραθέτω λοιπόν φωτογραφίες...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Το άλμπουμ αυτό ήταν το αγαπημένο μου....

Πρωτοκυκλοφόρησε κάπου στις αρχές της δεκαετίας το '80 και ξαναβγήκε το 1989!

Από τη δεύτερη κυκλοφορία είναι οι φωτογραφίες που έχω σκανάρει γιατί δυσυχώς το πρώτο δεν "επέζησε".
 
Ωραιο ντοκουμεντο Lord_Makro. Καλη μαγκια που το φυλαξες
 
Όπως είπα.......αγαπημένο!! :cool: :cool: :cool:
 
Τι μου θύμησες....υπέροχο.
 
θυμάμαι ότι έλειπε ένα αυτοκόλλητο και όλοι το ψάχναμε αλλά πουθενά μάλλον δεν το βγάλανε ποτέ
 
[offtopic - ανταλλαγη - αγγελια με μηδενικα ποστς...μπορω να γραφω κατεβατα]
 
Lord_Makro είπε:
Δικός μας κι εσύ.... :) :)
Αγαπητέ φίλε Lord_Makro...!!!

Σήμερα το βράδυ ξανάγινα για λίγο παιδί, χάρη σε 'σένα φίλε μου και τις καταπληκτικές φωτογραφίες που σκανάρισες από αυτήν την καταπληκτική συλλογή του Tarzan, με τις γκοφρέτες...!!!

Να φανταστείς ότι δεν θυμόμουν καν το όνομα της γκοφρέτας...!!!

Θυμάμαι όμως ακόμη και τώρα τον τρόπο με τον οποίο αυτό το άλμπουμ που το είχα σχεδόν συμπληρωμένο (...μου έλειπαν ελάχιστα αυτοκόλλητα, που τα μαζεύαμε με τον αδερφό μου) εξαφανίστηκε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα από μπροστά μου...

Ήταν λοιπόν Πάσχα (γύρω στο 1984 αν θυμάμαι καλά) και λόγω βέβαια της νηστείας όλης της οικογένειας απαγορευόταν "δια ροπάλου" όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα να φάμε σοκολάτα (και γκοφρέτες ασφαλώς)... Με τη μανία βέβαια που μας είχε πιάσει για να βρούμε και τα τελευταία αυτοκόλλητα της συλλογής, συνεχίζαμε "σωρηδόν" να αγοράζουμε γκοφρέτες, χωρίς να τις τρώμε όμως... Τί τις κάναμε...??? Πολύ απλά τις βάζαμε στο ψυγείο για να τις φάμε μετά τη νηστεία... Έλα όμως που για κακή μας τύχη ο πατέρας μου μόλις είχε εξοφλήσει τη "διατακτική" που είχε πάρει από το εργαστάσιο που δούλευε και είχε φέρει ένα σωρό ψώνια στο σπίτι για το Πάσχα...!!!

Εμείς αποθηκεύαμε τις γκοφρέτες στο ψυγείο χωρίς καμιά σειρά και γινόταν πανικός...

Ερχόμενος λοιπόν ο πατέρας μου να τακτοποιήσει τις ατελείωτες τσάντες με τα ψώνια, ανοίγει ένα πλαινό ράφι του ψυγείου και πάρτες κάτω τις γκοφρέτες...!!!

Ποιος είδε το Θεό και δεν το φοβήθηκε... Απαίτησε επιτόπου από εμένα, που ήμουν και ο μεγαλύτερος (14 τότε, 42 σήμερα) να του δώσω το άλμπουμ που κολλούσαμε τα χαρτάκια... έτσι λοιπόν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα το άλμπουμ κομματιάστηκε και έγινε καπνός... Τα κλάμματα του μικρότερου αδερφού μου τα θυμάμαι ακόμη και τώρα...!!! :cry:

Έτσι λοιπόν έχασα με πολύ στεναχώρια τη σχεδόν συμπληρωμένη συλλογή μου...!!! :(

Σ΄ευχαριστώ λοιπόν για ακόμη μια φορά για αυτό το "οπτικό ερέθισμα" που μας προσέφερες, που για μένα προσωπικά ήταν πολύ συγκινητικό...!!! Ο Θεός να σ' έχει καλά...!!!

Υ.Γ.: Ζητώ συγνώμη απ' όλους τους χρήστες και τους διαχειριστές βέβαια του καταπληκτικού αυτού forum για το μακροσκελέστατο μήνυμα μου...

Σας ευχαριστώ θερμά...!!!
 
Πολυ παραστατικο και ομορφο ποστ! Να σαι καλα!
 
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, χαίρομαι να βλέπω κι άλλους που έχουν αναμνήσεις από τα ίδια ωραία πράγματα! :)

Τραγική η ιστορία της απώλειας :eek: κι εγώ το είχα σχεδόν συμπληρωμένο και το έχασα, ευτυχώς όμως ξαναμάζεψα αρκετά αυτοκόλλητα τη δεύτερη φορά που κυκλοφόρησε το άλμπουμ.
 
Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί μέτα από τόσα χρόνια, ένα τέτοιο άλμπουμ, για να το αγοράσω...???

Δε με ενδιαφέρει αν είναι πλήρως συμπληρωμένο ή αν του λοίπουν αυτοκόλλητα...

Πραγματικά θα ήμουν πολύ συγκινημένος αν κατάφερνα να ξαναπιάσω στα χέρια μου αυτή τη συλλογή έστω και με ένα αυτοκόλλητο...!!!:sweat:

Σας ευχαριστώ πολύ...!!!
 
φιλε μου αν μπορεις να σκαναρεις ολο το αλμπουμ γιατι πραγματικα μας ξυπνησες πολλες αναμνησεις σε ευχαριστουμε
 
finally είπε:
φιλε μου αν μπορεις να σκαναρεις ολο το αλμπουμ γιατι πραγματικα μας ξυπνησες πολλες αναμνησεις σε ευχαριστουμε
Αν δεν απατώμαι (παρακαλώ διορθώστε με, αν κάνω λάθος), δε μπορεί ν' "ανέβει" όλο το άλμπουμ, λόγω πνευματικών δικαιωμάτων....
 
D@redevil είπε:
Αν δεν απατώμαι (παρακαλώ διορθώστε με, αν κάνω λάθος), δε μπορεί ν' "ανέβει" όλο το άλμπουμ, λόγω πνευματικών δικαιωμάτων....
Σωστά. Ενδεικτικά 2-3 σελίδες (και όχι συνεχόμενες)
 
Πίσω
Μπλουζα