Blood Money

Cube 8

RetroN00b
Joined
1 Ιαν 2008
Μηνύματα
12
Αντιδράσεις
0
Καλή χρονιά & χρόνια πολλά! :)

Είμαι καινούργιος στο forum σας.

Θυμάστε το Blood Money?



BloodMoney.jpg
Blood_money.gif
blood05.jpg


Εμένα πάντως μου άρεσε & μου αρέσει πάρα πολύ!!! :user:

Δε μπορώ όμως με τίποτα να περάσω ούτε μια πίστα. :(

Μήπως μπορείτε να μου πείτε κανένα cheat?? :confused: Έχω ψάξει όλο το internet και το μόνο που βρίσκω είναι αυτό που πατάμε HELP και μετά 1 ή 2, αλλά δεν κάνει τίποτα!
 
Καλώς τον. Blood money για pc;;;;; :confused:
 
Βέβαια!! Το είχα από τότε που πήρα τον πρώτο Η/Υ (386 @ 33MHz) :rolleyes:

Είπα να θυμηθώ τα παλιά.......
 
Blood Money σε PC!!! Αυτό πρέπει να το δω.

Πόσο μάλλον να το ακούσω !!!!!
 
Ε όχι ρε παιδιά! :whothehell:

Δε μπορεί να μην το έχετε δει σε PC. :animeek::animeek:

:)

Μπορεί να μου πει κάποιος ένα cheat, να δοκιμάσω αν δουλεύει?
 
shock είπε:
Blood Money σε PC!!! Αυτό πρέπει να το δω.Πόσο μάλλον να το ακούσω !!!!!
Αυτό σκέφτηκα και εγώ! :D

Cube 8 είπε:
Ε όχι ρε παιδιά! :whothehell:Δε μπορεί να μην το έχετε δει σε PC. :animeek::animeek:

:)

Μπορεί να μου πει κάποιος ένα cheat, να δοκιμάσω αν δουλεύει?
Το παιχνίδι είχε βγει το 1989 σε σοβαρά 16bit format Αmiga & Atari ST. Aπορώ που απορείς! :)

Cheat μακάρι να γνώριζα να σου έλεγα. ;)
 
Για του λόγου το αληθές:

bmat8.png
 
telonio είπε:
Το παιχνίδι είχε βγει το 1989 σε σοβαρά 16bit format Αmiga & Atari ST. Aπορώ που απορείς! :)
Εκείνον τον Η/Υ τον αγόρασα κάπου το '91-'92 και περίπου εκείνη την εποχή βρήκα το παιχνίδι.
 
Δοκιμασε να πατησεις "pause" και μετα "help" για απειρες ζωες.
 
Αυτό το cheat το γράφει παντού, αλλά δε δουλεύει.

Το pause του παιχνιδιού, απ'ό,τι κατάλαβα, είναι το F10. Μόλις το πατήσω, μαυρίζει η εικόνα και επανέρχεται με το fire.
 
@Cube 8 Δε δοκιμάζεις να το παίξεις με τον WinUAE να δεις (και να ακούσεις) το πραγματικό μεγαλείο του παιχνιδιού?

Στον boot loader είμαι σίγουρος ότι θα βρεις όλο και κάποιο cheat mode θα βρεις :)
 
Παιδια προσπαθω να το παιξω στο πισι αλλα δεν μπορω... το dosbox κολλαει στην αρχικη οθονη
 
Για να παίξει στο DosBox, πρέπει να τρέξεις το loadfix πριν τρέξεις το παιχνίδι.
 
@Cube8 Δε θέλω να γίνω κουραστικός άλλα αυτό είναι copy/paste από το underdogs.

To cut it short: Everything that made the Amiga version of Blood Money one of the most enjoyable shoot'em ups ever is missing is this PC conversion. So what's left is a mediocre game-- the great soundtrack, graphics, and even fluid gameplay of the Amiga version is nowhere to be found here. What a pity. (You expected me to trash this, right?) Still, some might consider this a nice game if you love classic side-scrolling shooters in general. Everyone should download the Amiga ROM from some Amiga site and play it on an emulator, though, to see how good this game can get. Disappointing.
 
@Shock

+1

Ότι βγήκε για Amiga καλό είναι να παίζεται στην Amiga. Τον καιρό που έβγαιναν αυτά τα μεγαλειώδη Platforms, Shmups και Arcades στην 500αρα όλοι οι άλλοι ήταν φτωχοί συγγενείς (ειδικά τα PC) ;)

Με δεδομένο οτι το emulation του WinUAE είναι πιστότατο, δεν νομίζω οτι έχεις δικαιολογία να μην το δείς όπως πρέπει :p

Επι τη ευκαιρία, καλως ήλθες στην παρέα μας :)
 
Μάλλον έχετε δίκιο, γιατί είδα μερικά screenshots από έκδοση για Amiga και είδα ότι όντως έχει καλύτερα γραφικά. Θα δοκιμάσω το WinUAE. :) :)
 
Κατέβασα το WinUAE και μια έκδοση cracked με trainer του Blood Money και είναι γμτο! :icon_cool: Καμία σχέση με αυτό για PC! :animeek: Άσε που, αφού είναι με trainer, έχει επιλογή για άπειρη ενέργεια/λεφτά. :cool: :D Οπότε δε χρειάζομαι cheat.

Κατέβασα και μερικά άλλα για Amiga, που τα είχα σε PC, και είναι κι αυτά πολύ διαφορετικά!

:thumbup: Ευχαριστώ. Δεν ήξερα ότι αυτά τα παιχνίδια έβγαιναν πρώτα σε Amiga/Commodore και μετά σε PC. :anim-roll:
 
Ελπίζω να είχες τον ήχο δυνατά :)
 
Άψογα. Ποτέ δεν είναι αργά για να δεις το αληθινό φως. Μόνο μη μου πείτε πως είχε βγεί και το shadow of the beast στο pc γιατί θα χτυπιέμαι στο πάτωμα από τα γέλια σαν χταπόδι.
 
@shock

Ναι, έβαλα και ήχο. Κι αυτός καμία σχέση με αυτόν του PC!

@telonio

Δεν το ξέρω το παιχνίδι, αλλά μια αναζήτηση στο Google λέει ότι υπήρξε και σε PC.
 
Πίσω
Μπλουζα