BON JOVI θα πατε?

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
216
Η τελευταια μεγαλη μπαντα που δεν εχει παιξει στην Ελλαδα..

Ο Σαμπορας θα ειναι τελικα!Βγηκε απ το ασυλο..

Επιστροφή στις συναυλίες για τον R.Sambora

Εξιτήριο από την κλινική που νοσηλευόταν για αποτοξίνωση από το αλκοόλ πήρε ο κιθαρίστας των Bon Jovi, Ritchie Sambora και ετοιμάζετε να επιστρέψει δριμύτερος για την μεγάλη περιοδεία των Bon Jovi στην Ευρώπη.


Ο κιθαρίστας των Bon Jovi θα ηρεμήσει πρώτα για λίγες μέρες στη Υόρκη και μετά θα πετάξει για Ευρώπη για να ενσωματωθεί με το συγκρότημα ενώ η πρώτη συναυλία του R.Sambora θα είναι στην Κροατία την επόμενη Τετάρτη. Eπίσης
αναμένεται τον επόμενο μήνα να βρίσκετε στην Αθήνα για τη μεγάλη συναυλία στο ΟΑΚΑ στις 20 Ιουλίου.
 
don dokken είπε:
Η τελευταια μεγαλη μπαντα που δεν εχει παιξει στην Ελλαδα..
Η τελευταία μεγάλη (σε ηλικία) μπάντα που έρχεται να συμπληρώσει ένσημα για την σύνταξη στην Ελλάδα να λες...

Όλους αυτούς που μας σνόμπαραν επιδεικτικά ως χώρα στα 80s πρέπει να τους δούμε τώρα.

Όχι δεν θα πάω!
 
εννοειται πως θα παω!ενα ονειρο των 80s εκπληρωνεται!!
 
Θα είμαι εκεί! Αν και τα τελευταία cds τους δεν μου λένε τίποτα, για ιστορικούς και μόνο λόγους αξίζει να πάμε! Αφήστε που θέλω να δω και τις κιθάρες του Sambora! :p :)
 
Βασικά μονο για ιστορικούς λόγους αξίζει να πάει κανείς σε τετοια συγκροτήματα. Να δει κοντά αυτούς που άκουγε πιτσιρικάς στις εκδρομές με το κασσετόφωνο δίπλα στο αυτί :D

don dokken είπε:
Η τελευταια μεγαλη μπαντα που δεν εχει παιξει στην Ελλαδα..Ο Σαμπορας θα ειναι τελικα!Βγηκε απ το ασυλο..

Επιστροφή στις συναυλίες για τον R.Sambora

Εξιτήριο από την κλινική που νοσηλευόταν για αποτοξίνωση από το αλκοόλ πήρε ο κιθαρίστας των Bon Jovi, Ritchie Sambora και ετοιμάζετε να επιστρέψει δριμύτερος για την μεγάλη περιοδεία των Bon Jovi στην Ευρώπη.


Ο κιθαρίστας των Bon Jovi θα ηρεμήσει πρώτα για λίγες μέρες στη Υόρκη και μετά θα πετάξει για Ευρώπη για να ενσωματωθεί με το συγκρότημα ενώ η πρώτη συναυλία του R.Sambora θα είναι στην Κροατία την επόμενη Τετάρτη. Eπίσης
αναμένεται τον επόμενο μήνα να βρίσκετε στην Αθήνα για τη μεγάλη συναυλία στο ΟΑΚΑ στις 20 Ιουλίου.

Πήρε εξιτήριο ή 15ημερη άδεια;; :D :D:D
 
Ποιος Bon Jovi... Εδώ, δε θα καταφέρω να πάω Roger Waters... :cry:
 
Εννοείται ότι θα είμαι εκεί άσχετα αν τα νέα τους άλμπουμ δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα.

Αυτό είναι και το μαγικό χαρτάκι.

attachment.php


bon jovi.jpg
 
Απίστευτα ποζεράδικο συγκρότημα που ποτέ δεν μου άρεσε και δεν θα υπήρχε περίπτωση να το ακούσω σπίτι. Πάει για τα τελευταία ένσημα που λέει και ο Maddog. Παρόλα αυτά θα πάω, γιατί σίγουρα θα έχει πλάκα! :D
 
Εκει θα ειμαι... Δεν τρελαινομαι (εδω δεν παμε Priest.... α ρε ΚΚ....) αλλα δεν μπορω να ξεχασω ποσες χιλιαδες φορες εχω ακουσει το Slippery when Wet.... Επιβαλλεται! Ετσι και αλλιως για το επικουρικο ερχονται..... Δεν βλεπω να ξαναρχονται... Τι ειναι; Μaiden η Scorpions καθε 2 χρονια να ερχονται ;;;;;
 
εδω δεν θα πανε οι bon jovi θα παμε εμεις?
 
λοιπον,εως και πανο ρετρομανιαξ μας βλεπω..

εγω με τους δικους μου θα ειμαι εκει που θα κοιταει ολο το σταδιο γελωντας..(και στους AC/DC τα ιδια..)'τωρα για να διαλυσουμε μερικους αστικους μυθους..

Κανεις δεν μας σνομπαρε απο τις μεγαλες μπαντες..

Για δειτε το ΔΕΥΤΕΡΟ μισο της δεκαετιας του 80 ποσοι και ποιοι ηρθαν.. rock in athens(οτι πιο τοπ στα ονοματα τοτε...δε χρειαζεται να λεω)Springsteen,Gabriel,Sting,Pink Floyd,Saxon,Sabbath,Maiden,Motorhead,B.O.C,Dire Straits,Jethro Tull,Joan Jett και πολλοι αλλοι..

ΟΤΑΝ τους καλεσαν καποιοι και συμφωνησαν και στα ΛΕΦΤΑ ,ολοι μας ηρθαν...Ηταν η εποχη που η γενια του Πολυτεχνειου εβγαζε τα ζιβαγκο και ανακαλυπτε το Λαιφ σταιλ (και οτι τελος παντων οι μπιζνες δεν εβλαψαν κανεναν..)

Και εγω το ιδιο πιστευα τοτε,οτι μας σνομπαρουν κλπ,αλλα με τα χρονια οταν μπηκα σε καποιους συναφεις χωρους και γνωρισα καποια ατομα καταλαβα οτι δεν ηταν ετσι..

Το οτι η Ελλαδα ειναι μακρια και ειναι μεγαλο το κοστος μετακινησης ηταν μουφα μεχρι ενος σημειου και αφορουσε μικρομεσαιες μπαντες που ειχαν ενα τουρ-μπας και οργωναν συναυλιακα την (κεντρικη)ευρωπη..

Το οτι δεν ηρθαν καποιοι μετα το 85 εχει να κανει μονο με την εξισωση..(αμοιβη μπαντας Χ ρισκο +κονομαδικιαμας=χ .οπου χ η τιμη του εισητηριου)

Πολυ απλοικα το λεω καθως ειναι κι αλλοι παραγοντες αλλα το μπαγιοκο ο πιο βασικος..

Πριν 3 οχι 30 χρονια ειδα Police στο μαρακανα στο βελιγραδι με 15!!ευρω..μαλιστα ηταν ΤΙΓΚΑ και δωσαν δευτερη συναυλια εκτος προγραμματος μετα απο μια βδομαδα..παλι τιγκα

πριν 6 χρονια Royal Hunt στη Βουδαπεστη με...7 ευρω(εδω ουτε σχολικη μπαντα δε βλεπεις..)

Αλλα φταιμε και μεις ως κοινο...Kiss 5-6χιλ. κοσμο..K.Minogue το ιδιο..Rihana καταστροφη..Roxette

3-4 χιλ. Στο Ρεμμο και στο γονιδη ξερετε να δινετε 300ρες..(προς θεου δεν αναφερομαι στους αναγνωστες του νηματιου τουτου..)

Παντως καλα που υπαρχουν μερικοι γενναιοι τρελλοι-πλην ομως ικανοι επιχειρηματιες,οπως ο Λωρης και ο Ντεμης και ο Τριανταφυλλιδης και βλεπουμε οτι βλεπουμε εστω και τσιμπημενα..

Παντως για να επανελθω απο κει που ξεκινησα οι λογοι που μεχρι το 85 το ΟΑΚΑ ειχε δει μονο Σαββοπουλο-Νταλαρα ηταν ΚΑΙ θολοκουλτουριαροπολιτικοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χτες βραδυ ακουσα μια εκπομπη και ειπε οτι εχει ανοιχτει μεχρι και γκρουπ στο ιντερνετ κατα των μπον τζοβι

ζητουν λεει να μην γινει η συναυλια και να σταματησουν να μας φερνουν τα παιδια του κομμωτηριου και τις αδερφες

ειληκρηνα αδυνατω να καταλαβω αυτη την νοοτροπια μερικων

οκ ρε φιλαρακια μπορει εμεις που παμε φανατικα να τους ακουσουμε να μην διαθετουμε την μουσικη ποιοτητα και παιδιαπου εχετε εσεις αλλα εμεις διαθετουμε κατι καλυτερο

σεβασμο!

σεβασμο στον καθε καλητεχνη και στον καθενα που τον ακουει ακομα και οταν βρεθηκαμε στον μποι τζορτζ τον ακουσαμε δεν του πεταξαμε μπουκαλια για να δηξουμε την καφριλα μας

γιατι ειδαμε παιδια που ειχαν πληρωση να πανε να τον δουν και οντως ο ανθρωπος ηταν πολυ καλος

ελεος πια με τους καφρους στα γηπεδα στις συναυλιες στις συγκεντρωσεις

και στην τελικη κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να παει επιλογη του καθενος ειναι να πληρωσει και να παραυρεθει

στην τελικη μας εχει βγει απο την μυτη εμας που τον λατρευουμε!!!!!!
 
metal kristi είπε:
και στην τελικη κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να παει επιλογη του καθενος ειναι να πληρωσει και να παραυρεθει
Βασικά αυτό είναι η ουσία! Αν δε σ'αρέσει ο ΧΨ καλλιτέχνης, ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, εκτός κι αν σε προσβλαίνει!
 
don dokken είπε:
Αλλα φταιμε και μεις ως κοινο...Kiss 5-6χιλ. κοσμο..K.Minogue το ιδιο..Rihana καταστροφη..Roxette3-4 χιλ. Στο Ρεμμο και στο γονιδη ξερετε να δινετε 300ρες..(προς θεου δεν αναφερομαι στους αναγνωστες του νηματιου τουτου..)
καταρχάς οι περισσότεροι διοργανωτές κάνουν απίστευτες αρπαχτές, ζητώντας εξωφρενικά ποσά, και η ποιοότητα των υπηρεσιών που προσφέρουν είναι σαφώς αναντίστοιχη (από ήχο και φωτισμό μέχρι τουαλέτες, κλπ). Οπότε καλά κάνει ο κόσμος αν τους γυρίζει την πλάτη. Δεν γίνεται να είμαστε μια ζωή πρόβατα. Τώρα για τα παραδείγματα που ανέφερες, είναι απολύτως λογικό. Οι Kiss (που τους θεωρώ μεγάλους καραγκιόζηδες , αλλά αυτό είναι άσχετο) δεν είχαν ποτέ κοινό στην Ελλάδα, οι Roxette είναι κάτι τελειωμένοι που βγήκαν για αρπαχτή, ενώ το ποπ "κοινό" που ακούει Rihana και K.Minogue πολύ απλά ΔΕΝ πάει σε συναυλίες, τα ακούει αυτά στα club.

Συναυλιακή ξηρασία υπήρχε στασ '80s και μάλιστα μεγάλη. Τα παραδείγματα που ανέφερες ήταν μερικές εξαιρέσεις και τίποτα περισσότερο.
 
Maddog είπε:
Όλους αυτούς που μας σνόμπαραν επιδεικτικά ως χώρα στα 80s πρέπει να τους δούμε τώρα.Όχι δεν θα πάω!
Συμφωνώ εν μέρει αλλά όχι για το λόγο σνόμπ αλλά για το γεγονός οτι όλα πρέπει να γίνονται στον καιρό τους... Αλλά στον καιρό τους επειδή τα περισσότερα συγκροτήματα βρίσκονται στο απώγειο τους ζητάνε και πιο πολλά λεφτά οπότε δε φταίνε αυτά οι δικοί μας φταίνε που θέλουν να βγάλουν τα εκατομμύρια...

Ώντας λάτρης της alternative σκηνής και της εποχής που το Mad και το Avant Garde ήταν στα φόρτε τους, αντίστοιχα στη Θεσσαλονίκη το Μπαχτσε Τσιφλικ, Berlin, Lucky Luke , Residents (όσοι γνωρίζουν τα μαγαζιά αυτά ξέρουν για τι πράγμα μιλάω ακριβώς) πολύ λίγα "μεγάλα συγκροτήματα" έτυχε να δω σε συναυλίες τα πιο πολλά ερχόντουσαν πολύ πιο μετά, χαρακτηριστικό παράδειγμα την προηγούμενη βδομάδα αν δεν κάνω λάθος που ήρθαν οι Charlatans. το εισιτήριο ήταν 38 ευρώ , ε όχι τώρα δεν πάω να τους δω έχει περάσει η εποχή τους και τα γούστα μου

Πέρσι νομίζω ήρθε και ο Fatboy Slim στο Rockwave όυτε εκεί πήγα για τους ίδιους λόγους , τι να το κάνω τώρα σκοπός ήταν να έρθει όταν έπρεπε και όχι τώρα και σημειωτέον οτι έχω τα άπαντα του σε βινύλια , promo, white label όλα...

Το τελευταίο για τη σοβαρότητα της απουσίας μου απ τη συναυλία , δεν είμαι ψώνιο.... χεχεχε

metal kristi είπε:
και στην τελικη κανεις δεν αναγκαζει κανεναν να παει επιλογη του καθενος ειναι να πληρωσει και να παραυρεθει

στην τελικη μας εχει βγει απο την μυτη εμας που τον λατρευουμε!!!!!!
Σ'αυτό συμφωνώ και επαυξάνω με δικά του λεφτά πάει ο καθένας δε χρηματοδοδείται απ'αυτούς τους "κάφρους".... και στην τελική ο καθένας έχει τα γούστα του και τις προτιμήσεις του...
 
cutlaroc είπε:
Ώντας λάτρης της alternative σκηνής και της εποχής που το Mad και το Avant Garde ήταν στα φόρτε τους, αντίστοιχα στη Θεσσαλονίκη το Μπαχτσε Τσιφλικ, Berlin, Lucky Luke , Residents (όσοι γνωρίζουν τα μαγαζιά αυτά ξέρουν για τι πράγμα μιλάω ακριβώς)
Βρε τι μου θύμισες! Μεγάλες εποχές με τρελό χορό και πολύ διασκέδαση. Στο Mad ξεχαρβαλωνόμουν πολύ συχνά. Το Berlin μου άρεσε πάρα πολύ και λόγω διακόσμησης, ξεχωριστό μπαράκι. Έχω πολλά χρόνια να πάω Θεσσαλονίκη, υπάρχουν ακόμα αυτά τα μαγαζιά;
 
Ναι υπάρχουν όλα στη Θεσσαλονίκη (τουλάχιστον μέχρι πέρσι τον Ιούνιο που τα επισκέφτηκα πάλι)...

Στο Berlin έπαιζα και μουσική από το 2000 ως το 2002. Γενικώς πέρασα απόλα αυτά στη Θεσσαλονίκη σαν dj την περίοδο από 1996 εως και 2002...ωραίες εποχές και αξέχαστες τότε που ο κόσμος διασκέδαζε πραγματικά παντού...

Το Mad φυσικά δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια ούτε το Avant Garde...Αυτό που έπεσε τελευταίο στο είδος του είναι το Decadance :)
 
Θα ειμαι εκει φυσικα...μακαρι βεβαια να ειχαν ερθει νωριτερα...οταν ακομα οι αφισες τους ηταν στους τοιχους του δωματιου μου...καλλιο αργα παρα ποτε ομως....

Εχτες ξεκινησε η ευρωπαικη περιοδεια τους στο Ζαγκρεμπ....συνεχεια στη Δρεσδη και την Κυριακη στο Μοναχο..εκει στις 8 μμ οποιος θελει μπορει να τους δει live για μιση ωρα μεσω live-streaming (περισσοτερα εδω http://www.bonjovi.com/)

Η χθεσινη setlist...

Raise Your Hands

You Give Love a Bad Name

Born To Be My Baby

We Weren't Born To Follow

In These Arms

Runaway

It's My Life

Blaze of Glory

Captain Crash and the Beauty Queen from Mars

We Got It Going On

Bad Medicine / Pretty Woman

Lay Your Hands On Me

Bed of Roses

I'll Be There For You

Something For the Pain

Someday I'll Be Saturday Night

Who Says You Can't Go Home

Sleep When I'm Dead

Love's The Only Rule

Have a Nice Day

Keep The Faith

Encore:

Hey God

Wanted Dead or Alive

These Days

Living on a Prayer
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπα,όχι. Τα κομμάτια τους που μου αρέσουν είναι λίγα.

Όπως και να'χει πάντως,

Καλή Διασκέδαση σε όσους πάνε!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα