Bootable DOS Games archive

Πολύ καλό link, με πληθώρα γνωστών παιχνιδιών. Μόνο πρόβλημα είναι ότι η πολύωρη θέαση της αισχρής CGA παλέττας, μου προκαλεί ζαλάδες !! (χρόνιο πρόβλημα αυτό :D ).
 
Οχι ρε ΓΜΤ!!!!! :animeek: Το Hard Hat Mack:animeek: Είχα φάει μεγάλο σκάλωμα πιτσιρικάς!

Thanks Wally :)
 
Κάποια ήταν πολύ καλά! Ειδικά το παλιό αυθεντικό Pirates!
 
Ουαου ειχαν και οι pcaδες το θρυλικο αταροκονσολοπαιχνιδο "jungle hunt" και τολμω να πω με τις φτωχες μου γνωσεις και σε καλυτερη αναλυση.:eek:
 
και με λιγοτερα χρωματα :D
 
Wally πολυ καλο site
 
Προσθήκη στους σελιδοδείκτες και περαιτέρω μελέτη... :)
 
Κατεβασα το DosBox αλλα επειδη ειμαι παιδι των Windows :D δεν γνωριζω ουτε τα βασικα για να ξεκινησω ενα παιχνιδι.

Κατεβασα το Discworld οπου το εχω σε μια διευθυνση π.χ D:\download games/discworld (οπου D: o σκληρος μου) αλλα ανοιγωντας το DosBox μου βγαζει Z:\>

Καμμια ιδεα απο καναν αρχαιολατρη. :D
 
de sou apanto ti na grapseis gia na to fortosei.

otan ksekinas to DosBox sou bgazei odigies help. einai se polyxromo fonto. auto pou psaxneis sigkekrimena einai h entolh "mount"

mh variesai, diabase tis aples odhgies! :p
 
Βρε σου λεω ειμαι τελειως "στοκος" με την Dos (εκτος απο την ΑmsDos :D ) αντε και γραφω mount c c:\dosprog\ μου βγαζει directory c:\dosprog\ doesn't exist. :confused:

Γραψε ολοκληρη την εντολη με λεπτομερειες και εγω θα σου στειλω με p.m retro δωρακι για διαβασμα. :D
 
Πίσω
Μπλουζα