Bought Stuff! [Atari 2600]

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.185
Αγόρασα τελευταία, κάποια παιχνιδάκια για το 2600 τα οποία είναι σφραγισμένα...

picture.php


Χμμμ... Οι συλλογές μεγαλώνουν επικίνδυνα...

Μου φαίνεται πρέπει να κάνω κράτει... :D
 
Καλοριζικα και καλοπαιχνιδα :)
 
Σε ευχαριστώ vagosgta3!! :thumbup:

Αν και δε με βλέπω να τα βγάζω απ'τα κουτιά τους... :D
 
DINO είπε:
Σε ευχαριστώ vagosgta3!! :thumbup: Αν και δε με βλέπω να τα βγάζω απ'τα κουτιά τους... :D
Αντε ρε DINO βγαλε τα σελοφαν και ανοιξε τα με την ψυχη σου.. μουσειο θα ανοιξεις?! Ολο το παιχνιδι ειναι να νιωσεις οπως θα ενιωθες αν τα ειχες αυτα σαν παιδι. Δεν πιστευω οτι ο μικρουλης τοτε DINO θα τα αφηνε να τα καμαρωνει!!! Περασα και εγω απο το σταδιο των σφραγισμενων αλλα ειναι κυριολεκτικα ηλιθιο σπορ. Μεχρι που πηρα αναποδες μια μερα και τα ανοιξα ολα και τα χαρηκα με την ψυχη μου.

Oπως λενε και οι Motley Crue: Use it or loose it!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χεχεχεχε.... :D

Το πιθανότερο είναι να πάρω και εγώ ανάποδες μια μέρα και να τα ανοίξω (αν δεν το κάνω εγώ, μάλλον θα το κάνει ο διάδοχος). :biglaugh:

Το θέμα είναι οτι κάποια από αυτά τα έχω loose, οπότε δεν καίγομαι και πολύ, προς το παρόν... :)
 
παιδια ανοιχτε τα να τα λιωσετε στο παιξιμο.....
 
phil_vr είπε:
Αντε ρε DINO βγαλε τα σελοφαν και ανοιξε τα με την ψυχη σου.. μουσειο θα ανοιξεις?! Ολο το παιχνιδι ειναι να νιωσεις οπως θα ενιωθες αν τα ειχες αυτα σαν παιδι. Δεν πιστευω οτι ο μικρουλης τοτε DINO θα τα αφηνε να τα καμαρωνει!!! Περασα και εγω απο το σταδιο των σφραγισμενων αλλα ειναι κυριολεκτικα ηλιθιο σπορ. Μεχρι που πηρα αναποδες μια μερα και τα ανοιξα ολα και τα χαρηκα με την ψυχη μου.
Oπως λενε και οι Motley Crue: Use it or loose it!! :)
Συμφωνώ απολύτως, η μανία κάποιων συλλεκτών για σφραγισμένα είναι τελείως ακατανόητη. Λένε ότι τα κρατάνε για τις μελλοντικές γενιές και για κάποιο μουσείο gaming, το οποίο είναι τελείως ανούσιο. Τι θα κάνει ο μελλοντικός επισκέπτης του μουσείου; Θα χαζεύει τα κουτιά; Το θέμα είναι να παίζει τα παιχνίδια.
 
Φυσικά και δεν τα κρατάω σφραγισμένα για κάποιο μουσείο...

Απλά, αν, λέω ΑΝ κάποια μέρα αποφασίσω να τα πουλήσω, η τιμή μεταπώλησης θα είναι μεγαλύτερη σαν factory sealed.

Πάντως και μόνο το οτι βλέπεις κάποια πράγματα (carts, στη συγκεκριμένη περίπτωση), από το 1978 - 1988 αχρησιμοποίητα και σφραγισμένα, είναι σα να κάνεις ένα ταξίδι στο χρόνο.

Θα ανοίξω ένα, δύο; Ο.Κ. Ας αφήσω τα υπόλοιπα ανέγγιχτα από το πέρασμα του χρόνου, έτσι, χωρίς ιδιαίτερο λόγο, όπως έχω και το σακουλάκι με τα Ευρώ που μας έδιναν τότε, για να έρθουμε σε επαφή με το νέο νόμισμα... :)
 
Μια λύση είναι να τα αγοράζεις sealed εις διπλούν!

Κρατάς το ένα, ανοίγεις το άλλο. Και το σκυλί σκαστό στο φαΐ και τα σουβλάκια στο πιάτο!!!!!!
 
Respect! :worship:

Μόνο που θα ελαφρύνει λίγο η τσέπη, αλλά νταλκάς είναι αυτός!!! :D
 
(μια καλή ανασκαφή για να μην ανοίγω νέω θέμα)

το μοναδικό νέο απόκτημα μου για atari εδώ και αρκετό καιρό,το galaxian της φωτογραφίας.αν και το ήθελα έτσι κι αλλιώς,το πήρα τώρα πιο πολύ λόγω του κουτιού,ήξερα για τις δύο εκδόσεις με ασημένια κουτιά και για τη κόκκινη με τη γραμματοσειρά του παιχνιδιού αλλά αυτή δεν την είχα ξαναδεί (και δεν μου φαίνεται περίεργο,τόσο χάλια που είναι δεν μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν είχε ανεβάσει φωτογραφία :D )

attachment.php
 
Είναι από χώρα της Νοτίου Αμερικής και μάλλον από Βραζιλία.

Η Βραζιλία ήταν από τις μεγαλύτερες αγορές όσον αφορά το 2600, και άνθισαν εταιρίες νόμιμες αλλά και μαύρης αγοράς.

Η σπανιότητά του είναι ακαθόριστη.

Δεν είμαι ξερόλας... Όλα αυτά σύμφωνα με το Atari Age... :D
 
το atariage δυστυχώς έχει αρκετές ελλείψεις ως προς το μη-ntsc υλικό...τέλος πάντων,δεν έχει και τόση σημασία,έτσι κι αλλιώς πιο πολύ για το παιχνίδι το πήρα,δεν έχω αρχίσει ακόμα να μαζεύω label/box variations.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια κομματια dino oπως και το galaxian του krem13.Παντως επειδη εγω δεν ειμαι συλεκτης αλλα απλα gamer αν τα ειχα στην κατοχη μου θα εσκιζα με μανια την ζελατινα και θα τα ελιωνα στο παιξιμο.
 
Τα περισσότερα από αυτά υπάρχουν και διπλά και φυσικά τα έχω ανοίξει.. :)
 
Πίσω
Μπλουζα