Bud Spencer και Terence Hill

lamah

Banned
Joined
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
434
Αντιδράσεις
6
Οι ωρες γελιου που περασα με τις ταινιες τους δεν λεγεται.Μιλαμε περιμενα ποτε θα βγει ταινια για να την δω πρωτος στο videoclub και ξεχνουσα να την επιστρεψω.Το γελιο που εκανα με αυτους τους ηθοποιους δεν περιγραφεται με λογια.Καποιος φιλος μου ειπε οτι ο Terrens Hill πεθανε ισχυει?
 
Οχι φυσικά, αν και προς στιγμή τινάχτηκα. Κοίτα στο επίσημο site.

Το γέλιο που έχω ρίξει με το δίδυμο Spencer- Hill δεν λέγεται. Είναι φοβεροί τύποι, αλλά μόνο όταν είναι και οι 2 μαζί. Επιχείρησα να δώ ταινία που έπαιζε ο ένας και δεν βλεπόταν. (με εξαίρεση το Lucky Looke)
 
Eιμαι και εγω ψιλο-φανατικος,ισως επειδη μεγαλωσα με αυτες τις ταινιες.

Παντως θα διαφωνησω οτι δεν κανανε καλες ταινιες χωρια.

Να θυμισω π.χ το "Μπουλντοζας σαρωνει το Τεξας"...κορυφαιο

Ο Τερενς εχει χασει το γιο του απο οτι θυμαμαι... :(
 
Ελάτε να σας δείρουμε
 
Παιδια χωριστα οι ταινιες τους δεν ηταν τοσο καλες οσο αν επαιζαν μαζι
 
Παλιότερα θυμάμαι που αυτές τις ταινίες τις βάζαν αρκετά συχνά στην τηλεόραση, αλλά τώρα έχουν σταματήσει (γιατί άραγε??) Υπάρχει περίπτωση να τις βρω σε dvd? Έχω ρίξει και εγώ το άπειρο γέλιο μαζί τους.
 
Κυκλοφορουν παρα πολλες...καμποσες με Ελληνικους υποτιτλους

Περιληπτικα οι ταινιες....

http://www.vidjunkie.com/hillspen.htm

EDIT:Εδω τα DVD...(αργει λιγο η σελιδα)
 
To "Banana Joe" που επαιζε μονο ο Σπενσερ ηταν πολυ καλο παντως - φυσικα στο "Οι Γροθιες χορευουν Σαμπα" που επαιζαν και οι 2 τους Χ2 (συνολο 4 τρινιτα LoL) τα πραγματα ηταν ακομα καλυτερα :biglaugh:

Στο "Σινεακ" το 80 με 2 δραχμες εισιτηριο γινοταν ο χαμος τα απογευματα :)
 
!!

ρε παιδια τι μου Θυμίσατε τώρα!!! ήταν και οι 2 Ιτάλοι ή κανω λάθος??? Οι καλύτερη ταινία του Bud ήταν αυτή που επαιζε μαζί και ένα παιδάκι που ήταν εξωγήινος ή κατι τέτοιο..μάλιστα έιχε βγει και sequel...και η καλυτερη και των 2 μαζί ήταν η κορυφαία, επική και καταπληκτική ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ!!!! Αυτή την θυμάστε??? ήταν όντως υπερπαραγωγή...Αυτη θα την εβλεπά και τώρα πολυ ευχάριστα...θυμάμαι που O Bud Spencer ¨ηταν ένας απο τους κακούς πειρατές..
 
Tην ταινια με το εξωγηινακι την ψαχνω!!

Την ειχα δει πριν 23 χρονια περιπου και μου αρεσε πολυ.

Παω για ψαξιμο!
 
ο Terrens Hill εχει πεθανει τουλαχιστον 2 με 3 χρονια...ειχε δημοσιευθει στα μμε καθως και στις εφημεριδες

maxouli για ψαξτο καλυτερα
 
Μακαρι αν αληθευει,στα ατομα να ζησουν 1000000000 χρονια.Θελω και αλλες ταινιες γελιου με τρελλα
 
και μαλιστα εχει τρελη επιτυχια στην ιταλικη τηλεοραση με το Don Matteo (ειναι στο 6 season αν θυμαμαι καλα...)
 
αυτη με τους πειρατες ηταν πολυ καλη,η μουσικη στην εισαγωγη ηταν η συννεφουλα του Σαββοπουλου αν θυμαμαι καλα και πρεπει να πεσε και μηνυση,διορθωστε με αν κανω λαθος
 
Πρεπει να εχεις δικιο starsky απο οτι θυμαμαι και εγω
 
!!!

Μου φαίνεται οτι έχεις δίκιο...την μουσική την θυμάμαι χαρακτηριστίκα παρόλο που δεν θυμάμαι την ταινία, γιατί μου άρεσε πάρα πολύ...μοιάζει εκπήκτικά με την συνεφούλλα...τότε βέβαια παιδάκι που είμουν δεν ήξερα τον σαβοπουλλο!!! :) κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς!!!
 
Πραγματικά απίστευτο τόπικ αυτό...

Λοιπόν, όποιος μπορεί να καταλάβει από την περιγραφή, με βοηθάει.

Είναι μία ταινία με αυτούς τους δύο όπου κερδίζουν (αν δεν κάνω λάθος ένα αυτοκινητάκι) δεν θυμάμαι τι ακριβώς γίνεται αλλά βάζουν στοίχημα ότι θα το πάρει αυτός που θα φάει τα περισσότερα λουκάνικα και θα πιει τις περισσότερες μπύρες!

Στην πορεία νομίζω κάτι γίνεται και μπλέκονται με τη μαφία.

Θυμάμαι μία χαρακτηριστική σκηνή όπου έχουν μπλεχτεί κατά λάθος με μία χορωδία! :biglaugh:

Κι ένας τύπος προσπαθεί να τους εκτελέσει μέσα από μία κουρτίνα.

Αυτό το τραγούδι (λα λα λα λα λα λα) είναι βαθιά χαραμμένο στη μνήμη μου...
 
Θα κανω ενα ντου στο "αρχειο" μου και θα σου απαντησω...

BTW ριξτε μια ματια στο ποστ μου στη κορυφη της σελιδας...

Bud και Terence το διδυμο δυναμιτης...χαιρομαι να βλεπω fans στο GRM! (και μαλιστα και συμφορουμιτισες!!)
 
Πίσω
Μπλουζα