** Call of Duty ** Official Thread

Grip

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2007
Μηνύματα
220
Αντιδράσεις
0
Εαν έχει ανοιχθεί παρόμοιο thread αλλού,ζητάω συγνώμη...

Στο ζουμί τώρα...

Τι γνώμη έχετε για αυτό το παιχνίδι...

Έχω την εντύπωση πως είναι ένα απο τα πολυαναμενόμενα της χρονιάς...

Σήμερα κατέβασα και το demo που δόθηκε και έπαθα την πλάκα της ζωής μου...

Έχω την εντύπωση ότι μάλλον θα πρέπει να πετάξω την radeon x700 pro και να αναβαθμίσω το pc σε αυτόν τον τομέα...:rolleyes:
 
COD4 και Δεύτερος Παγκόσμιος Πόλεμος;;;;;
 
Το έσβησα το ποστ pooky...Έκανα λάθος..Στο PS 3 είδα κάποιο άλλο.
 
Οπως ειπα και καπου αλλου...το παιχνιδι ΣΚΟΤΩΝΕΙ

Επαιξα τη multiplayer beta στο 360 και μπορω να πω οτι ηταν απο τις καλυτερες διαδικτυακες εμπειριες.

Zυγισμενα οπλα,δικαιες πιστες,φοβερη υλοποιηση του joypad χειρισμου,τεραστια ποικιλια,rankings που ξεκλειδωνουν ικανοτητες και καλουδια κτλ

Ουσιαστικα ενα COD2 on steroids :D

Πριν παιξω ειχα ξενερωσει που δεν ηταν WW2 αλλα μετα... :D

Συστηνω στους PCαδες να κατεβασουν τη beta ΑΜΕΣΑ!!!!!

Επισης περιμενω να μου πειτε γνωμη για το leaked UT3 demo (σε καποιο post εχω αναφερει και το download link)
 
Wally είπε:
Οπως ειπα και καπου αλλου...το παιχνιδι ΣΚΟΤΩΝΕΙΕπαιξα τη multiplayer beta στο 360 και μπορω να πω οτι ηταν απο τις καλυτερες διαδικτυακες εμπειριες.

Zυγισμενα οπλα,δικαιες πιστες,φοβερη υλοποιηση του joypad χειρισμου,τεραστια ποικιλια,rankings που ξεκλειδωνουν ικανοτητες και καλουδια κτλ

Ουσιαστικα ενα COD2 on steroids :D

Πριν παιξω ειχα ξενερωσει που δεν ηταν WW2 αλλα μετα... :D

Συστηνω στους PCαδες να κατεβασουν τη beta ΑΜΕΣΑ!!!!!

Επισης περιμενω να μου πειτε γνωμη για το leaked UT3 demo (σε καποιο post εχω αναφερει και το download link)
Το demo για το pc Wally το δοκίμασες..?

Εγώ θα βολευτώ με το demo προς το παρόν,μέχρι να βγει και επίσημα το παιχνίδι...

Αλήθεια,την beta,απο που την βρήκες..?
 
Δυστυχως το PC μου δεν θα το "αντεξει"...

Tη στιγμη που ανακοινωθηκε το ανοιγμα της beta ετυχε να σερφαρω στο NeoGaf και προλαβα "εισητηρια" για μενα και για κανα 2 αλλους "γνωστους υποπτους" εδω μεσα :biglaugh:

Oρματε λεμεεεεεεε!
 
Wally είπε:
Δυστυχως το PC μου δεν θα το "αντεξει"...
Κι εμένα :mad: :mad: :mad:

Και να βγει σε Wii, τί να το κάνεις, αφου είναι από τα παιχνίδια που το παίζεις ΚΑΙ για το γραφικό περιβάλλον που αποδίδει στην οθόνη/τηλεόραση.
 
Λοιπόν το είδα σε 1680 Χ 1050 και χωρίς κανένα σπάσιμο.

Το παιχνίδι σπέρνει!
 
Pooky πρέπει να είναι φοβερό σε τόσο μεγάλη ανάλυση.

Η οποία για να αποδοθεί φαντάζομαι πρέπει έχεις ΤΗΝ καρτάκλα!
 
Λοιπόν από περιέργεια και μόνο και χωρίς καμιά ελπίδα έβαλα το UT3 Demo στον Northwood 2,8, Geforce 6800 απλή με 128 Mega DDR και 1 Giga Ram.

Αποτέλεσμα: Σε 1024 Χ 768 (μέχρι εκεί πάει η 15άρα TFT που έχω πάνω) το παιχνίδι παίζει ΑΝΕΤΑ χωρίς να σπάει ΤΙΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!

Στα μενού φορτώνει λίγο παραπάνω αν είχε 2 giga δεν θα είχε κανένα πρόβλημα!

Η UT3 Engine είναι εκπληκτική μηχανή. Τρομερά scallable σε σημείο που να σε αφήνει χαζό! Για δοκιμάστε κι εσείς το demo σε παλιότερα μηχανάκια να δούμε πώς πάει ρε παιδιά.
 
Rygar είπε:
Pooky πρέπει να είναι φοβερό σε τόσο μεγάλη ανάλυση.
Η οποία για να αποδοθεί φαντάζομαι πρέπει έχεις ΤΗΝ καρτάκλα!
Είναι όντως εκλπηκτικό.

Έχω 8800 GTS 640 mega όχι κάτι το τρελλά δυνατό. Αλλά για κοίτα και το παραπάνω post να δεις τι συμπέρσαμα έβγαλα.

Για δώσε specs του δικού σου PC να σου πω πάνω κάτω τι να περιμένεις.....
 
Το δικό μου; :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

AMD Athlon 2700

Μητρική της κακιάς ώρας ανταλλαγή με την παλιά μου, πήγε πακέτο με τον AMD.

Μνημη 2GB

2 Δισκους σε Stripe

VGA Nvidia FX5200 (3ετίας+ )

SB Audigy 2

Ασε Γιωργο δεν έχω καμια ελπίδα...Είμαι ΚΑΡΑφαν των CODs, εχω τελειώσει τα 2 πρώτα από 2-3 φορές. Είναι σαν να παίζεις σε ταινία για το Β' παγκόσμιο πόλεμο. Το 3ο προσπάθησα να το παίξω στο 360 του κουνιάδου μου και το χειριστήριο μου έσπασε τα νεύρα μετά από 15 λεπτά. Στο Wii δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά είμαι σίγουρος ότι θέλει πολύ υπομονή για να στοχευσεις. Στο PC φίλε....με τη χρήση του ποντικιού.....το ποντίκι είναι όλα τα λεφτά...

Σκέφτομαι να πάω στο στοκ του Πλαισίου να πάρω καμια μεταχείρω μητρική και να βάλω χρήματα για VGA, ειδάλλως εάν πάρω τη μητρική και τη CPU που θέλω, χτυπάμε 400άρι....
 
Χμμμ!

Από μνήμη και επεξεργαστή δεν είναι άσχημα τα πράγματα.

Μητρική εσύ ξέρεις, αλλά και πάλι αν είναι σταθερή και κάνει τη δουλειά της μη σε νοιάζει.

Βάλε μια 7600 GTS σε AGP και σε αναλύσεις μέχρι 1280 Χ 1024 δεν θα έχειε πρόβλημα ειδικά στα παλιά παιχνίδια.

Τα νεότερα μπορείς να τα παίζεις σε μικρότερη ανάλυση αξιοπρεπέστατα αλλά τουλάχιστον θα πάιζεις. Το μεγαλύτερο πρόβλημά σαυ είναι αυτό το αίσχος που λέγεται 5200FX που κολλάει τα πάντα.

Εναλλακτικά κοίταξε να βρεις μια μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών. Πρόσεξε το τροφοδοτικό σου να μπορεί να αντέξει τις όποιες απαιτήσεις, καμιά φορά τα βάζουμε με τις μητρικές, ενώ στην ουσία το πρόβλημα βρίσκεται στην τροφοδοσία.
 
Η 5200 ήταν πολύ καλή....οταν είχε βγει πριν 3-4 χρόνια. Η μητρική μου είναι μια....Albatros:animeek:...ο Θεος να την κάνει μητρική. Το τροφοδοτικό μου δεν έχει ανάγκη είναι ένα, δε θυμάμαι μάρκα, πάντως είναι 650W. Ξέρεις τί; Δε θέλω να πάρω AGP VGA γιατί θα είναι πεταμένα χρήματα, αφου θα προτιμούσα μια PCI express κάρτα.
 
Albatron εννοείς.

Και ναι είναι από τις καλές μάρκες όσο και αν σου φαίνεται περίεργο. Την εποχή των τιναγμένων πυκνωτών ήταν από τις ελάχιστες φίρμες που δεν είχαν πρόβλημα, και από τότε έβγαλε καλό όνομα.

Δεν έχεις πρόβλημα.

Όσο για την AGP, ρε συ αν βρεις μια κάρτα με 50 ευρώ μεταχείρα πάρτη. Κράτα το σύστημα που έχεις για κατεβαστήρι μόλις πάρεις κάτι καλύτερο.
 
pooky

καλησπερα φιλαρακο

για πες μου....εαν καποιος με 1500-2000 ευρω, τι υπολογιστη μπορει να φτιαξει ωστε να παιζει τα νεωτερα παιχνιδια?(την οθωνη ας την αφησουμε για τωρα..λογο πολυ τσιμπιμενης τιμης)
 
Γιωργο_1 παίζεις με τον πόνο μας;;;; Φτιάχνεις το σούπερ-ντούπερ πισί. Και παίρνεις και οθόνη 20"+ με το πολύ 220 ευρά.
 
ΑΝΕΤΑ τετραπύρηνο με SLI κάρτες 8800GTX, με 1 terra HDDs και φυσικά μέσα στην τιμή μια καλή 22άρα TFT wide screen για τρελλό λοιώσιμο.
 
επειδη ειμαστε λιγο ασχετοι σχετικα με αναβαθμισεις.......περιπου τι θα χρειαστω?...εννοω απο μαρκες...και ποσο πανε περιπου

φεριπην απο τροφοδοτικο,μνημες(2 giga η 4giga?...εαν βαλω 64bit vista θα χρειαστει 4 giga?η και με τα 2 giga θα ειμαι ok?....η να βαλω 32 bit vista?)επεξεργαστη, μητρικη,καρτα γραφικων,κουτι...και ποσα ανεμιστιρακια εξτρα μπορει να χρειαστω(αναλογως το κουτι που θα παρω)

ισχυει η πληροφορια, στο οτι η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μητρικη?

και κατι τλευταιο

θα χρειαστω ειδικο σκληρο για τα vista? η να βαλω πχ 80 giga απο τους σκληρους πχ western digital?
 
Πήγαινε Πλαίσιο και εξήγησε τι θες να κάνεις.

Θα σε κατατοπίσουν πλήρως και με άμεσα διαθέσιμα υλικά.

Αφού το μηχάνημα θα έιναι τόσο ακριβό και δεν έχεις τη γνώση να το στήσεις μόνος σου, καλύτερα να αναλάβουν οι εκεί τεχνικοί. Θα έχεις και τρία χρονάκια εγγύηση.

Vista 64bit με 2 giga δεν το προτείνω, μια και ο δίσκος δεν σταματά να δουλεύει ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Αν μπορείς βάλε δύο δίσκους για να επιλέγεις με ποιό λειτουργικό θα ξεκινάς.
 
Πίσω
Μπλουζα