Candy Candy κούπες

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.506
Αντιδράσεις
2.230
Nα και οι υπεροχες κουπες που εφτιαξε ο Turri (ε, μονο αυτος θα με χωνει για μαυρη δουλεια....τον εχωσα κ'εγω να βρει που μπορουμε να φτιαξουμε κουπες)

 


koupes1afo5.jpg


 


Ειναι πανεμορφες :clap: :clap: :clap:

Προβολή συνημμένου 56112
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πανέμορφες πραγματικά domniki! Μια με τον ηθοποιό και μια με την Candy!

Να τις χαρείς!!! :thumbup:
 
Θέλω κι εγώ!!!!!!!!!!

Μα που τα βρίσκετε όλα αυτα???
 
Akaliakoukou, καλώς ήλθες και επίσημα στο forumaki μας!!! :kiss:

Τις κούπες αυτές μπορείς να τις φτιάξεις οπουδήποτε: σε φωτογραφείο, σε αλυσίδα κινητής τηλεφωνίας (δεν αναφέρω ποιά για ευνόητους λόγους) σε μεγάλα Σ/Μ κ.α.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι μιά καλή φωτό της Κάντυ και του Άλμπερ.. :wub: . εμ... συγνώμη:rolleyes:... όποιου άλλου σ΄ένδιαφέρει και να τις δώσεις να σου τις "τυπώσουν".

Δε θα σου πάρει πολλή ώρα και δε νομίζω να είναι ακριβές... 5 - 10€ max. :wave:
 
Καλώς σας βρήκα!!!

Πώς και δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό?

Εννοείται ότι θα φτιάξω!!!

Και θα τις βγάλω φωτογραφία να σας τις στείλω!!!

Φυσικά, θα είναι με τον μεγάλο μου έρωτα... τον Τέρυ!..

Στην επόμενη ενότητα έπαθα πλάκα με τα DVD της Κάντυ.

Μα καλά, όλα αυτά δεν θεωρούνται παράνομα, μετά την απόφαση του δικαστηρίου?

Μπορούμε να τα αγοράσουμε? Από ότι ξέρω, η Μιζούκι κέρδισε τη δίκη και όλα τα προιόντα της Κάντυ έχουν απαγορευτεί.

Μήπως έχουμε καμμιά νέα εξέλιξη που δεν τη γνωρίζω?
 
akaliakoukou είπε:
Στην επόμενη ενότητα έπαθα πλάκα με τα DVD της Κάντυ.

Μα καλά, όλα αυτά δεν θεωρούνται παράνομα, μετά την απόφαση του δικαστηρίου?

Μπορούμε να τα αγοράσουμε? Από ότι ξέρω, η Μιζούκι κέρδισε τη δίκη και όλα τα προιόντα της Κάντυ έχουν απαγορευτεί.

Μήπως έχουμε καμμιά νέα εξέλιξη που δεν τη γνωρίζω?
Τα DVD αγοραστηκαν μεσω ebay και φαινονται νομιμα και ΟΚ. Ειχαν κυκλοφορησει στην Κορεα, γιατι εχουν και κορεατικα μενου και ηχο (επιλογη), και φερουν το λογοτυπο της ΤΟΕΙ και τα ονοματα Mizuki και Ιgarashi. Tωρα για περισσοτερες λεπτομερειες, ισως μπορει να μας διαφωτισει ο Turrican που ειναι και ο τυχερος ιδιοκτητης των DVD. Turri??????
 
Δεν γνωρίζω τι δικλίδα ή παραθυράκι χρησιμοποιήθηκε στην προκειμένη περίπτωση! Ότι ξέρετε ξέρω! Είναι πανάκριβα και έχασα πριν από μισό μήνα στο τσακ την πρώτη season…. :cry:
 
Έλα, μην κλαις! Κάνω ευχή να κυκλοφορήσουν στα Ελληνικά!

Είμαι Σαββατογεννημένη! Που ξέρεις? Μπορεί να πιάσει η ευχή μου!!!

Πάντως... άδικα ταλαιπώρησα τα ποδαράκια μου να ψάχνω σε όσα βίντεοκλαμπ ξέρω για τις βιντεοκασέτες! Δεν υπάρχει τίποτα!

Μα τι τις έκαναν, τις έφαγαν???
 
akaliakoukou είπε:
Έλα, μην κλαις! Κάνω ευχή να κυκλοφορήσουν στα Ελληνικά!Είμαι Σαββατογεννημένη! Που ξέρεις? Μπορεί να πιάσει η ευχή μου!!!

Σταυρωνω τα δαχτυλα μου και ελπιζω η ευχη σου να πιασει!!!

Πάντως... άδικα ταλαιπώρησα τα ποδαράκια μου να ψάχνω σε όσα βίντεοκλαμπ ξέρω για τις βιντεοκασέτες! Δεν υπάρχει τίποτα!

Μα τι τις έκαναν, τις έφαγαν???
Μια ταλαιπωρία την πέρασα και γω ψάχνοντας αλλά.... κάτι βρήκα. Βέβαια ο τύπος ζητάει τα μαλλιά της κεφαλής του και από την άλλη δεν είμαι σίγουρη αν πρόκειται για τα επεισοδια απο "The Candy In Greek Project" . Λίαν συντόμως θα το εξακριβώσουμε.

Υγ. Καλως ορισες και απο μενα :wave:
 
Επειδη μαλλον δεν το καταλαβα.

1. Ψαχνεις τα επεισοδια του Candy in Greek project και καποιος σου ζητησε λεφτα ????

2. Ψαχνεις τις Ελληνικες Βιντεοκασσετες της Candy Candy ? Υπαρχουν και κυκλοφορουν επισημα σε καμποσα videoclubs ακομα 3 (τρεις) σε εξευτελιστικη τιμη , περιπου 3 ευρω η μια. Αλλα η μεταγλωτισση δεν ειναι η ιδια με της ΕΡΤ.

Γραψε μου σε παρακαλω σε ποια περιπτωση αναφερεσαι - και αν ειναι η πρωτη, δωσε μου και καποιο σχετικο link γιατι θα επακολουθησει χαμος.
 
akaliakoukou είπε:
Έλα, μην κλαις! Κάνω ευχή να κυκλοφορήσουν στα Ελληνικά!Είμαι Σαββατογεννημένη! Που ξέρεις? Μπορεί να πιάσει η ευχή μου!!!

Πάντως... άδικα ταλαιπώρησα τα ποδαράκια μου να ψάχνω σε όσα βίντεοκλαμπ ξέρω για τις βιντεοκασέτες! Δεν υπάρχει τίποτα!

Μα τι τις έκαναν, τις έφαγαν???

Telamonas.stokos είπε:
Επειδη μαλλον δεν το καταλαβα.
1. Ψαχνεις τα επεισοδια του Candy in Greek project και καποιος σου ζητησε λεφτα ????

2. Ψαχνεις τις Ελληνικες Βιντεοκασσετες της Candy Candy ? Υπαρχουν και κυκλοφορουν επισημα σε καμποσα videoclubs ακομα 3 (τρεις) σε εξευτελιστικη τιμη , περιπου 3 ευρω η μια. Αλλα η μεταγλωτισση δεν ειναι η ιδια με της ΕΡΤ.

Γραψε μου σε παρακαλω σε ποια περιπτωση αναφερεσαι - και αν ειναι η πρωτη, δωσε μου και καποιο σχετικο link γιατι θα επακολουθησει χαμος.
Λοιπον εξηγω:

Ειχα παρει σβαρνα τα video club και καποια στιγμη θυμηθηκα οτι υπαρχει στην Θεσσαλονικη ενα παλιο μαγαζι με παιδικες video κασετες. Συγκεκριμενα ηθελα να βρω τους 3 σωματοφυλακες. Τα επεισοδια της Candy Candy τα εχω απο Candy in Greek project. Μια και ηταν στο δρομο μου πηγα να ρωτησω.

Ο παππουλης μου ειπε οτι "δεν εχει τους 3 σωματοφυλακες αλλα εχει την candy candy". Αμεσως τον ρωτησα απο που, μηπως απο το ιντερνετ?

"Οχι" μου απαντησε, "απο μια κοπελα που ειχε τις κασετες και μου τις εδωσε να τις κανω dvd"

"Εχετε ολα τα επεισοδια?", τον ρωτησα "και τα 115 ?"

Εκει επανω σαν να τα εχασε λιγο, αλλα δεν μου απαντησε. Ζητησα να μου βαλει να δω αποσπασμα απο καποιο dvd. Η μεταγλωτηση ειναι η αυθεντικη. Το αποσπασμα ομως που ειδα δεν ειχε ουτε το σημα της ΕΡΤ ουτε κατι διακριτικο απο το Candy in Greek project. Βεβαια ειδα πολυ λιγο, ουτε ενα λεπτο και οχι απο την αρχη.

Ο τυπος ζηταει λεφτα και μαλιστα 15 ? το DVD!!!! Ειπαμε με την Domniki οταν θα ερθει Θεσσαλονικη να παμε μαζι να δουμε αν ειναι τα Candy in Greek project
 
Μαλιστα. Καποτε ειχα κανει μια σχετικη συζητηση με την Death2Eliza αλλα και με την domniki - τους ειχα πει οτι το να στελνουν κασσετες σε videoclubαδες δεν θα εβγαινε σε καλο μιας και ο κλαδος εχει πτωση και καποιοι θα πουλαγαν και τη μανα τους σε dvd προκειμενου να μαζεψουν λεφτα. Φυσικα και οι προσπαθειες για συνεργασια με "ερασιτεχνες" δεν ηταν παντα ανωδυνες και δεν καρποφορησαν παντα.

Anyway - θα μιλησω και με την dom και σας παρακαλω να με ενημερωσετε για οτι συμβει.
 
No worries Telamona. Oλα ειναι "under control". Θα παμε με την kambia να τον τσεκαρουμε τον τυπο. Αν και μου φαινεται λιγο δυσκολο να εχει επεισοδια του candyingreekproject καποιος τυπος στην Θεσ/νικη. Να μου ελεγαν οτι εγινε στην Αθηνα, θα σκεφτομουν οτι ειναι πιθανο.
 
μην το λες..

το ξεραμε πως θα γινοταν αυτο αργα η γρηγορα.

ο τυπος απο οτι καταλαβα δεν εχει ολη την σειρα, δεν υπαρχει περιπτωση, αν το στορυ με την κοπελα και τις βιντεοκασσετες ειναι αληθινο, να τα ειχε ολα (μην τρελλαθουμε!!!)

απο κει κ περα, αν ειναι το υλικο που διανεμεται δωρεαν, ειναι πολυ απλο το θεμα.

εγω τι θα εκανα στην θεση σας (εσας που θα πατε να δειτε τι παιζει). θα ελεγα πολυ ηρεμα κ απλα στον παππουλη, οτι τζαμπα το κουραζει, γιατι αυτα τα παιρνει ολος ο κοσμος τζαμπα. κ αν αυτος καθεται κ τα πουλαει, επειδη τα τζαμπα φευγουν απο χερι σε χερι πολυ γρηγορα κ σε λιγο θα το ξερει παρα πολυς κοσμος, οποιος του τα εχει "σκασει" θα τσαντιστει πολυ κ θα γυρισει στο μαγαζι του να του κανει φασαρια, ζητωντας τα λεφτα του πισω. και θα γινει κ ρομπα στους πελατες του!

κ οτι η ομαδα που τα μαζεψε κ τα μοιραζει, εχει ως γραμμη να μοιραστουν δωρεαν κ θα τον δυσφημισουν παντου που το εκμεταλευτηκε..

να ερθω να του τα πω η ιδια???? *χαρα*
 
Εγω παντως του ειπα οτι τα εχω απο το internet, γιατι με ρωτησε που τα βρηκα.

Στο σχολιο μου οτι τα πουλαει ακριβα μου απαντησε οτι εκανε πολυ δουλεια για να τα ψηφιοποιησει.
 
Death2Eliza είπε:
να ερθω να του τα πω η ιδια???? *χαρα*
Φυσικα και να ερθεις :clap: θα δεις και την ομορφη Θεσσαλονικη :D Αλλα μη τον δειρεις πολυ :rofl:

Kambia είπε:
Εγω παντως του ειπα οτι τα εχω απο το internet, γιατι με ρωτησε που τα βρηκα.Στο σχολιο μου οτι τα πουλαει ακριβα μου απαντησε οτι εκανε πολυ δουλεια για να τα ψηφιοποιησει.
Κατσε να δουμε τι ακριβως εχει ο τυπος. Ειμαι πολυ περιεργη :xm:
 
Kambia είπε:
Εγω παντως του ειπα οτι τα εχω απο το internet, γιατι με ρωτησε που τα βρηκα.Στο σχολιο μου οτι τα πουλαει ακριβα μου απαντησε οτι εκανε πολυ δουλεια για να τα ψηφιοποιησει.

kambia, αλλος εχει το ονομα κ αλλος την χαρη μου φαινεται!!

μισω ηδη τον παππουλη!! ειμαι περιεργη να δω τι φαση ειναι τελικα!

dom, του τα σπαω τα μουτρα, αλλα απο οκτωμβρη οκ?
 
Καλα...αμα ανεβω πρωτος θα τον περιλαβω και οτι μεινει , ραντεβου τον Οκτωβρη μαζι σου :D
 
Το ενδεχόμενο ο παπούλης να είναι κρυφός Καντο φαν το απορρίπτουμε τελείως;;; :D

Ή όντως να λέει αλήθεια;;;;

Μπορεί η κοπέλα που αναφέρει να είναι η κόρη του που κάποτε υπήρξε τρελή και παλαβή με την Κάντυ και έγραφε όπως εμείς τα επεισόδια και τα έδωσε μετά στο μπαμπά της να τα ψηφιοποιήσει... Διαθέτω φαντασία;;; #)
 
Πίσω
Μπλουζα