Casa Di Macaroni (1993 MEGA)

Λορένα

RetroNuts!
Joined
21 Απρ 2008
Μηνύματα
1.607
Αντιδράσεις
281
Κάζα ντι μακαρόνι (1993)


RetroDB:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/Κάζα_ντι_μακαρόνι

Ενα σηριαλ που παιχτηκε στο mega δεν θυμαμαι χρονολογια (αλλα ηταν σιγουρα απο τα παλια), πρωταγωνιστρια νομιζω η Πέγκυ Σταθακοπουλου.

Ειχε να κανει με ενα γαλλικο εστιατοριο, και σεφ ηταν ο πρωην αντρας της (και πρωταγωνιστης) που της ειχε φαει προ εστιατοριου τα λεφτα της. Δεν θυμαμαι κατι αλλο, απο την σειρα. Στο τελευταιο επεισοδιο το κλεινουν. Εψαξα επισης και στην retroob και δεν βρηκα κατι σχετικο (και υποψιαζομαι πως μαλλον ειναι λαθος η ηθοποιος)

Υ.Γ. Γιατι η σειρα : "το πηδημα του βατραχου" στην retroob την αναφερει ως : "αποικοι (οι)", με διευκρινιση στο τελος : "Συζητήστε για τη Σειρά Οι άποικοι Α.Κ.Α Το πήδημα του βατράχου"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι σίγουρη ότι είναι η Σταθακοπούλου; Μήπως είναι η Β. Παναγοπούλου;

Κωμωδία ήταν;

Για δες το Κάζα Ντι Μακαρόνι μήπως εννοείς αυτό! :)
 
Και εγω αυτο θυμαμαι. Ισως ειναι κι αυτο απο τις λιγες σειρες που δεν παιχτηκαν ποτε σε επαναληψη
 
Κι εγώ αυτό θυμάμαι!Και το εστιατόριο ήταν ιταλικό και όχι γαλλικό!
 
Ως λάτρης ταινιών τρόμου μου 'χει μείνει έντονα ένα επεισόδιο απ' αυτή την σειρά. Εκείνο που ο σερβιτόρος (αν θυμάμαι καλά) του εστιατορίου, Βλαδίμηρος (που τον κάνει ο Κωνσταντίνος Τζούμας) αποδεικνύεται πως ήταν τελικά βρυκόλακας! Πολύ θα 'θελα να ξαναδώ το συγκεκριμένο (έστω) επεισόδιο! Το θυμάται κανείς άλλος;
 
casacw.jpg
casacw.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mandrake απο τη συγκεκριμενη σειρα ειναι ακριβως το μοναδικο σημειο που θυμαμαι με λεπτομερειες.ομως η σειρα ηταν αρκετα καμμενη.απορω γιατι δεν την εχει βαλει ποτε σε επαναληψη ξημερωματα κατα τις 5
 
Ωραία φωτογραφία Sunset! Τάσο είχε την πλάκα της! Κι εγώ θα ήθελα να την ξαναδώ κάποια στιγμή, έστω από περιέργεια, αλλά το κανάλι τίποτα...
 
ας ελπισουμε οτι το καλοκαιρι που οι επαναληψεις δινουν και παιρνουν σε ολα τα καναλια τουλαχιστον σε μεγκα και αντενα θα δουμε και πραγματα που δεν τα περιμενουμε και θα μας εκπληξουν ευχαριστα
 
Αναζήτηση τίτλου σειράς: Κάζα ντι μακαρόνι (1993)

Χρόνια τώρα προσπαθούσα να θυμηθώ πώς λεγόταν μία παλιά σειρά . Απορώ με τον εαυτό μου πώς ξέχασα τους ειδικούς του http://www.retromaniax.gr ! Μήπως μπορείτε να μου πείτε πώς λεγόταν μία ελληνική σειρά που μάλλον προβαλόταν στο MEGA και διεξαγόταν σε μία πιτσαρία ; Αν θυμάμαι καλά παιζόταν στη δεκαετία του '90 . Επίσης , νομίζω πως η κύρια πρωταγωνήστρια (η οποία ήταν και η ιδιοκτήτρια της πιτσαρίας) είχε παίξει σε πολλές ταινίες του '80 .
 
Και εγώ το Κάζα ντι Μακαρόνι νομίζω ότι ψάχνεις. Η Βάσια Παναγοπούλου είχε περάσει τη δεκαετία του 80 από τη μεγάλη του Δαλιανίδη σχολή...
 
Ναι , πράγματι αυτό ήταν ! Ευχαριστώ !

Αλήθεια , μιας και το έφερε η κουβέντα , την Παναγωπούλου ήταν που της είχε κάνει μύνηση ο σύζηγος ότι είχε βάλει αθρώπους να τον σκοτώσουν ; Κάτι θυμάμαι είχε συμβεί πριν αρκετά χρόνια , διότι θυμάμαι που το έδειχνε στις Ειδήσεις , αλλά δεν ξέρω πώς τελείωσε τελικά .
 
Με ακρα του ταφου σιωπη τελειωσε. Πραγματι αυτη ηταν που θυμασαι, αλλα ας μην προεκτεινουμε πολυ τη συγκεκριμενη συζητηση μη ... φαμε καμια μηνυση οτι σκαλιζουμε υποθεση 15ετιας :D
 
Δυστυχώς θυμάμαι λίγα από τη σειρά. Κρίμα που δεν την πρόβαλλε ξανά σε επανάληψη γιατί θυμάμαι ότι ήταν καλή.
 
Πίσω
Μπλουζα