Cd-Rom ''Trio'' με δοκιμαστικά παιχνίδια

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.357
Αντιδράσεις
3.627
Το 1997 έπεσε στα χέρια μου μια δισκέτα (cd rom) με την ονομασία Trio . Μου την έδωσε ένας φίλος που την είχε για πέταμα (χωρίς να μου εξηγήσει τους λόγους που δεν την ήθελε) παρόλο που είχε υπολογιστή με windows 95. Το 1999 μου άφησε δανεικό τον υπολογιστή που είχε γιατί κι αυτόν δεν τον χρειάζονταν εκείνη τη περίοδο.
Να μην λέω πολλά,το συγκεκριμένο cd rom περιείχε κάποια παιχνίδια δοκιμαστικά. Όπως το Microsoft golf, Hellbender trial version ,Gex, Monster Truck και κάποιο άλλο που δεν μου έρχεται στο μυαλό.
Απ' τα συγκεκριμένα παιχνίδια είχα κολλήσει πολύ με τo Gex, παρόλο που είχε μόνο την πρώτη πίστα,αλλά και με το Golf που είχε ένα πολύ ήρεμο περιβάλλον στο παιχνίδι και ήχους της φύσης που σε γαλήνευαν .
Το συγκεκριμένο cd rom δοκίμασα να το βάλω στο laptop που πήρα το 2011 αλλά στο τσακ γλύτωσα βαρβάτο ιό (δούλεψε την κατάλληλη στιγμή το norton) και συν τοις άλλοις δεν ήταν συμβατό με τα windows του laptop μου.
Δεν το πέταξα το cd rom,αλλά από τότε αγνοείται η ύπαρξη του. Το είχε κανένας από εσάς αυτό το cd rom εκεί στα 90ς;
 
Πίσω
Μπλουζα