Cheat book Database 2011 - Για τους Gamers που θέλουν τα πράγματα.... Χαλαρά!

circleag

RetroJunkie™
Joined
14 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.405
Αντιδράσεις
517
 


CHEAT BOOK DATABASE 2011 (C.B.D 2011)




cheatbook-database-2011.jpg


Το CBD 2011 είναι μια δωρεάν βάση δεδομένων για παιχνιδιών οπου μπορούμε να βρούμε cheats

για πανω απο 20000 παιχνίδια (ρετρο και νέα)!!!!

Περιλαμβάνει cheats, walkthroughs, Hints & Tips για :

PC, Playstation, Playstation 2, Playstation 3, N-Gade, Nintendo DS, XBox, XBox 360, iPhone,

Gamecube, Dreamcast, Super Nintendo, Wii, Sony PSP.

Η βάση δεδομένων ανανεωνεται τακτικά με updates παιχνιδιών και "κολπάκια"

σε όλα τα παραπάνω αναφερόμενα συστήματα.

Τα παιχνίδια ειναι κατανεμημένα αλφαβητικά και ανά σύστημα και με ένα κλικ θα το δείτε στην

οθόνη σας μέσα σε έναν editor οπου απο εκεί μπορείς να το κανείς print, save στο desktop αλλά και

ακόμα να κανείς τα δικά σου modifications και να τα στείλεις στην database, μεχρι και hex editor έχει.

Λειτουργεί σε : Win95/ 98/ 2000/ NT/ XP/ Vista /Win 7 και είναι freeware.

download απο εδώ: http://www.cheatbook.de/cheatbookdatabase2011.htm

Website: http://www.cheatbook.de/

Και τα παιχνίδια ξαφνικά έγιναν.....

piece of cake :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσωπικα ειμαι κατα των cheats γενικα σε ολα τα παιχνιδια χωρις εξαιρεσεις.Ειναι ομως καλη ειδηση για ωσους χρεισημοποιουν φιλε circleag.
 
Εγώ πάλι αν τα βρω σκούρα, μια χαρά τα χρησιμοποιώ (και δε ντρέπομαι να το ομολογήσω! :D ).

Ευχαριστούμε πολύ circleag! Kudos!
 
Κάνα walkthrough χρησιμοποιώ. Αλλά γενικά cheats, με την έννοια ότι κάνω πράγματα που κανονικά δεν έχει προβλέψει ο σχεδιαστής του παιχνιδιού δεν χρησιμοποιώ.

Να πω την αλήθεια είχα χρησιμοποιήσει στο Blood Money της Amiga, αλλά εκεί ας έρθει κάποιος που το τελείωσε κανονικά και θα του αξίζουν συγχαρητήρια και λίγο λέω!!
 
Ταπεινή μου γνώμη (και ψιλο-φλώρικη ίσως! :p ): Το παιχνίδι είναι για να το φχαριστιέμαι! Να το παλέψω 1-2... άντε 3 βδομάδες!... Αν δω και από ευχαρίστηση γίνεται αγανάκτηση, καλύτερα να χρησιμοποιήσω cheat - walkthrough και ό,τι άλλο υπάρχει διαθέσιμο! :D

(αν και μου έχει τύχει περίπτωση που δε μπορούσα να βγάλω μια πίστα, κι ας είχα χρησιμοποιήσει όλα τα cheats! :p )
 
εγώ προσωπικά είμαι υπέρ,κυρίως για να υπάρχουν επιλογές αν κολλήσω κάπου. ( όχι ότι δεν τους χρησιμοποιώ με κάθε ευκαιρία βέβαια,πριν μερικά χρόνια έφτασα στο σημείο να ανακαλύψω και κωδικό που δεν είχε βρει κανένας :D ,αν έχετε παίξει το lucky luke wanted στο gba ίσως ξέρετε ότι ο κωδικός για επιλογή επιπέδου είναι το 2571,ε λοιπόν εγώ βρήκα ότι ισχύει και το 1971 )
 
Πίσω
Μπλουζα