Commodore problem..

Spectrumas

RetroN00b
Joined
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
0
Χαιρετω την παρεα...

Εχω ενα προβλημα με τον commodre μου οταν τον ανοιγω βγαζει στην ο8ονη αντι για το γνωστο σημα αλλεσ φορες μια πρασινη οθονη ή αλλες φορες χρωματιστες κατακορυφες γραμμες.

Πιστευω οτι ειναι η μνήμη αλλα θελω και την δικη σας γνωμη...
 
Μια από τα (γ)ίδια !!!! :cry: :cry:

Μολις παρέλαβα μία καλοδιατηρημένη, ασκόνιστη και μέσα στην κούτα της, ΨΩΜΙΕΡΑ (C64) αλλά ............ κλαψ........... :cry: ΔΕ Δ'ΛΕΥΕΙ !!!!!!!! :cry: :cry:

Οταν την αναβω, παίρνω μια μαυρίλα, στην οθονη, άλλο πραμα. Καποιες φορες μου πετάει κάτι περτικαλιά και κάτι sexy φούξια, αλλά κερσορα να αναβοσβήνει δε λέει να βγάλει.

Αυτό σημβαίνει είτε την συνδέσω στην TV με RF, είτε στo 1901 monitor με την composite.

ΤΙ ΦΤΑΙΓΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ............... ?????? :cry:

HELP !
 
Ρε συ teflon.. αφου σε χαλανε τι τα παιρνεις?!?!?!?!?! :) :) :) :) :)

Λες και δεν ξερεις τι παθαινεις οταν αγοραζεις commodore μηχανηματα!! (Θυμιζω αναφορικα τον PET που την αναβιωση του την εζησε ολοκληρο το φορουμ!!!) :) Ελπιζω να ηταν η δευτερη αγορα σου για αυτο τον νεο χρονο, αλλιως... καλο ποδαρικο εκανες στην συλλογη σου!!

Ριξε καμια φωτο ρε συ tef να σε παρηγορουμε και λιγο με το commodori. Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να φτιαχνεται ευκολα οπως εγινε και με τον PET. Μα η μοιρα σου το εχει πια? :)

Καλη αρχη καναμε με commodore 64 παντως την χρονια αυτη (για εμενα ηταν η τελευταια αγορα του 2008 προς 2009 οποτε πιανει και σαν πρωτη!!) Tef, εχουμε ιδια συσκευασια, η πηρες γερμανικη? Να ο δικος μου..

picture.php
 
teflon είπε:
Καποιες φορες μου πετάει κάτι περτικαλιά και κάτι sexy φούξια, αλλά κερσορα να αναβοσβήνει δε λέει να βγάλει.
Ωχ, όντως να ανησυχεις τότε, αν δεν βγάζει το σκ@τουλί την έχεις βαμμένη...
 
phil_vr είπε:
Ρε συ teflon.. αφου σε χαλανε τι τα παιρνεις?!?!?!?!?! :) :) :) :) :)
Λες και δεν ξερεις τι παθαινεις οταν αγοραζεις commodore μηχανηματα!! (Θυμιζω αναφορικα τον PET που την αναβιωση του την εζησε ολοκληρο το φορουμ!!!) :) Ελπιζω να ηταν η δευτερη αγορα σου για αυτο τον νεο χρονο, αλλιως... καλο ποδαρικο εκανες στην συλλογη σου!!

Ριξε καμια φωτο ρε συ tef να σε παρηγορουμε και λιγο με το commodori. Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να φτιαχνεται ευκολα οπως εγινε και με τον PET. Μα η μοιρα σου το εχει πια? :)

Καλη αρχη καναμε με commodore 64 παντως την χρονια αυτη (για εμενα ηταν η τελευταια αγορα του 2008 προς 2009 οποτε πιανει και σαν πρωτη!!) Tef, εχουμε ιδια συσκευασια, η πηρες γερμανικη? Να ο δικος μου..
Καλά λες Phil, τι σκάω???? Commodore είναι............ :D :D:D:D:D:D:D:D

Είναι η άλλη κούτα και ευτυχως, που δεν ήταν αγορά, αλλά ευγενική παραχώρηση........... :D :D:D:D:D

Αυτό που ψούν'τσα για το καλό ποδαρικό, ήταν ένα πολύ μικρό και χαριτωμένο DRAGακι............ ;) ;) ;) Στο κουτάκι του, με όλα τα αξεσουάρ........... :D :D:D:D:D

(φωτο σύντομα :) )

@Gryzor: Η αλήθεια είναι οτι βγάζει και ένα χρώμα που φέρνει, όμως, ποιο πολύ σε τσιρλί......... :D :D:D Λες να την γλίτωσα??

Μαλλον θα την κάνω κανονική ψωμιέρα τώρα που εγινα και εγώ φούρναρης :D :D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα