Computer Games Magazine

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.409
compugamesua8.jpg
 
Εγώ το διάβαζα αλλά δεν ξέρω αν εχώ πουθενά τεύχη του. Πάντως αν θυμάμαι είχε κυρίως reviews και όχι πολλά άρθρα όπως το pixel και το user.
 
κάποτε είχα μερικά τεύχη..πολύ καλό περιοδικό ήταν..το είχα ξεχάσει thanks που μου το θύμησες
 
Ναι βέβαια :)

Έχω κρατήσει τα τεύχη 6, 7 και 26.

Είχε πολύ μεγάλες σελίδες έτσι ώστε να φαίνεται εντυπωσιακό το εξώφυλλο αλλά και οι εικόνες των παιχνιδιών στα reviews.

Θα τους ρίξω μια ματιά πάλι για να πούμε δυο πραγματάκια και για το Computer Games.
 
Έχω ακόμα το τεύχος 5. Σαν prospectus για παιχνίδια ήταν. Μικρά κείμενα και τεράστιες εικόνες. Highlight της συντακτικής ομάδας(πιθανότατα μόνο στα πρώτα τεύχη), ο Νίκος Κροντηράς aka “The ultimate karafla shine”. :cool:

cgbd4.jpg
 
Είχα και εγώ τεύχη.

Αρκετά καλό.
 
Eχω κι εγω 2 τευχη κρατημενα,δε θυμαμαι ομως νουμερα....

Μου αρεσε αρκετα μπορω να πω..!
 
Το CG το έπαιρνα τακτικότατα. Μάλιστα έχω καμμια δεκαπενταριά (αν θυμάμαι καλά) τεύχη, τα οποία είχα σκεφτεί να σκανάρω αλλα δεν γίνεται λόγω μεγέθους.

Ωραίο περιοδικό πάντως (άσε που κάθε μήνα είχε και μια αφίσα δώρο στη μέση). :thumbup:
 
Και για του λόγου το αληθές , ιδού και κάποια απο τα διασωθέντα τεύχη

[edit] Dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο έπαιρνα κι εγώ αρκετά συχνά.

Το τεύχος στις φωτογραφίες, με τον Robocod, θυμάμαι ότι το είχα.
 
Κι εγω σιγουρα ειχα το τευχος με τον Robocod,αυτο με τον Indy και το διπλα δεξια με την ξανθια στο εξωφυλλο (νομιζω μαλιστα οτι το τευχος αυτο ειχε review του Elvira),αλλα αυτα τα 2 που μου εχουν μεινει νομιζω ειναι αλλα τευχη.....
 
Ενδιαφερεται κανεις να αρχισει project σκαναρισματος γι αυτα?

Εχω σχεδον ολα τα τευχη, εκτος απο τα 3 πρωτα και μπορω να τα δανεισω αν καποιος θελει να σκαναρει.

Βεβαια οπως ξερετε οι σελιδες ειναι μεγαλες οποτε δεν ειναι ευκολη υποθεση
 
Φίλε bspus,δε παίζεσαι !!!

Να 'σαι καλά για την προσφορά σου !!!
 
Και εγώ έπερνα το CG. Είχα σίγουρα πάρει αυτά με το Robocod στο εξόφυλλο και τα 2 έπομενα ( θυμήθηκα τα εξόφυλλα, βλέποντας τη φώτο ποίο πάνω ), και πρέπει να είχα πάρει και άλλα, άλλα δεν θυμάμαι ακριβώς ποία... Δυστηχώς δεν έχω κρατήσει τεύχη, αλλά θυμάμαι οτι ήταν πολύ εντυπωσιακό περιοδικό, κυρίως λόγου μέγεθους.
 
Πήγα πάρα πολύ πίσω με αυτό το topic γιατί παίζει να είχα ξεχάσει την ύπαρξή του από τότε που έβγαινε ακόμα...
 
Θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!! /δακρυ...................

Ειμαι 27 χρονων, ποτε κυκλοφορουσαν αυτα? Τα θυμαμαι ΟΛΑ. Βλεπω τα τις φωτογραφιες και εχω παθει πλακα........

Θυμαμαι ειχαν και μια ιδιαιτερη μυρωδια γιατι το χαρτι μεσα ηταν illustration και πιο χοντρο απο αλλα (π.χ. PIXEL).

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΓΕΡΝΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /me τρεχει πανικοβλητος...
 
Θυμάται κανείς μετά τί έγινε; Αν θυμάμαι καλά από standalone περιοδικό δινόταν αργότερα μαζί με περιοδικό πληροφορικής (Computer&Software; ).
 
Βασικά ξεκίνησε σαν ένθετο του Computer & Software και μετά έγινε αυτόνομο περιοδικό... (αν με βοηθά και μένα η μνήμη μου)...
 
Α νόμιζα ότι έγινε ανάποδα, αλλά μάλλον έχεις δίκιο.
 
[edit] Dead pictures [edit]

DINO είπε:
Βασικά ξεκίνησε σαν ένθετο του Computer & Software και μετά έγινε αυτόνομο περιοδικό... (αν με βοηθά και μένα η μνήμη μου)...
Δεν γνωριζω πως ξεκινησε, παντως σιγουρα για ενα διαστημα κατεληξε σιγουρα σαν ενθετο του Computer & Software πριν ενσωματωθει πληρως στο περιοδικο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα