Cosmopolitan

dim

RetroActive
Joined
26 Ιουν 2007
Μηνύματα
338
Αντιδράσεις
22
Πριν λιγες μερες επεσε στα χερια μου το παρακατω...Ιουνιος 1982..δρχ.60

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ γέλιο ο τίτλος για τους εξωγήινους! :animlaugh: Κοίτα να δεις πάντως που ακόμα και το 1982, ένα 'sex' υπήρχε στο εξώφυλλο.
 
Πολυαγαπημενο περιοδικο. Το αγοραζα με πολλη ανυπομονησια καθε πρωτη του μηνος που κυκλοφορουσε και με συνοδευσε ευχαριστα σε ολη την εφηβεια μου.
Μαλιστα, ο κυρ - Γιωργος που ειχε το ψιλικατζιδικο στη γειτονια μου ηξερε την αγαπη μου για το περιοδικο και παντα μου φυλαγε ενα τευχος. Πολυ μακιγιαζ και πολλα ακριβα αρωματα δεσποζαν μεσα στις ιλουστρασιον σελιδες του, κατι που με ξετρελαινε παντα μεχρι σημερα. Αλλα και γεματο ενδιαφεροντα θεματα το περιοδικο, πολλες φορες προχωρημενα για την εποχη τους, αλλα στα χρονια της εφηβειας ψαχνομαστε ολοι και καθετι καινουργιο αποτελει πολο ελξης.
Στην αρχισυνταξια του Cosmopolitan ηταν η πολλη και σπουδαια Νικη Κατσαουνη, μια γυναικα που καταφερε σε χρονο ρεκορ να απογειωσει το περιοδικο σε ποιοτητα και πωλησεις.
Οταν καποια στιγμη μετα απο χρονια αποχωρησε απο τη θεση της τιποτα δεν ηταν πλεον το ιδιο και το εντυπο πηρε την κατιουσα απο καθε αποψη, οποτε σταματησα κι εγω να το αγοραζω.
 
Θυμάμαι ένα ωραίο χαρακτηριστικό εξώφυλλο του περιοδικού τον Ιούλη του 2010 για οδηγίες "ειδικού γυναικείου καπνίσματος". Από τότε ανέβηκε στην στα πολύ στα μάτια μου του εν λόγω περιοδικό....
 
Πίσω
Μπλουζα