daft punk -interstella 5555 (2003)

starsky

RetroActive
Joined
13 Απρ 2007
Μηνύματα
486
Αντιδράσεις
11
ε, αυτο δε νομιζω να το χει ξαναγραψει κανεις (μη φωναζει και ο dominion)

One More Time

Aerodynamic

Digital Love

Harder Better Faster Stronger

Crescendolls

Nightvision

Superheroes

High Life

Something About us

Voyager

Veridis Quo

Short Circuit

Face to Face

Too Long

That is all

τα βιντεοκλιπ αυτων των τραγουδιων των daft punk ενωμενα σχηματιζουν τη ταινια που ανεφερα στο τιτλο

http://www.youtube.com/watch?v=1-ywQp6roLQ&mode=related&search= για το πρωτο βιντεακι,αυτα ολα τα εχει επιμεληθει ο τυπος που εκανε το καπταιν χαρλοκ

[edit] το θέμα κλειδώνεται γιατί είναι εκτός χρονολογικού ορίου <1995 [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο starsky...

Veridis Quo απιστευτο τραγουδι ισως το καλυτερο των Daft Punk...μου θυμιζει το 2002
 
συμφωνω ,πολυ ωραιο τραγουδι ,αλλα και το robot rock τα σπαει(φοβερο βιντεο κλιπ)
 
Δυνατος ηχος,και οπως πολυ καλα λες για το clip,αψογη αισθητικη.Αλλα ειναι για αλλες φασεις.Το robot rock ειναι για να ιδρωνεις.Το Veridis Quo ,ειναι για να θυμασαι και να γουσταρεις :thumbup:
 
"ε, αυτο δε νομιζω να το χει ξαναγραψει κανεις (μη φωναζει και ο dominion)"

Αγαπητέ starsky δεν έχω κανένα λόγο να φωνάζω, απλά το σύνηθες είναι αν κάτι έχει ξαναναφερθεί και κάποιος το ξαναπαρουσιάζει ε, πέφτει σήμα από όποιον προλάβει να το δει, ωστε να ενσωματωθεί απο τους mods με το ήδη προυπάρχων thread

όσον αφορά το αριστουργηματικό interstella 5555 του mangaka Reiji Matsumoto (ή Leiji για τους δυτικούς - βλέπε Χάρλοκ, Galaxy Express 999) προσωπικά δεν θα μπαινα στον κόπο να το αναφέρω μιας και δεν είναι τόσο ρετρό (είναι πολύ πολύ πρόσφατο) και συνήθως αναφέρομαι σε κάτι που αριθμεί τουλάχιστον 15 χρόνια πίσω από το παρόν που ζούμε :)

την καλημέρα μου
 
Δεν μπορείται να φανταστήτε πόσο απίστευτα ωραία είναι αυτή η ταινία, αν και όχι τόσο ρετρό. Μόλις έμαθα πως υπάρχει σε DVD πήγα αμέσως και το πήρα. Τα videoclip των τραγουδιών έχουν ενωθεί και κάνουν μια ταινία διάρκειας μιας ώρας. Έχει σενάριο, συναισθήματα, πλοκή, ωραίο τέλος, και όλα αυτά περνάνε χωρίς καν να μιλήσουν οι χαρακτήρες ούτε μια φορά. Απλός κάθεσε και βλέπεις μαγεμένος εικόνες που σου διηγούνται μια απίστευτη ιστορία. Αν δεν δείτε πέρα από το 4ο βίντεο, δεν ψιλίαζεστε περί τίνος πρόκειται. Οι πιστοί του anime, αλλά και των Daft punk πρέπει να αποκτήσουν οποσδήπωτε. Εγώ το πήρα από γνωστό κεντρικό δισκοπολείο στα 15 περίπου ευρώ.Λέγεται Interstella 5555. Στέλα στα λατινικά σημαίνει αστέρι, οπότε..... απίστευτο σενάριο!
 
shadowdancer2501 ετσι ειναι ,εντυπωση μου κανει η ρετρο αισθητικη στο robot rock,απο οτι φαινεται οι τυποι γενικα ειναι και αυτοι retro maniacs και δε το κανουν για τα φραγκα

dominion αστειευομενος το ειπα :) εκτιμω και σεβομαι τη δουλεια που γινεται εδω και δεν εχω καμμια διαθεση να τη λεω σε κανεναν και ειδικοτερα σε οσους μας βοηθουν σε θεματα που εχουμε μαυρα μεσανυχτα!γενικα ειναι πολυ καλη φαση αυτο το site και εχεις δικιο αμα γραφουμε για πολυ καινουργια στο τελος θα επρεπε να βγει το retro απο το τιτλο του site.απλα και τα πολυ ενδιαφεροντα πραγματα που γινονται απο δημιουργους οπως ο ανωθεν καπου ισως αλλου ισως θα επρεπε να αναφερονται(παντως υπαρχει μια ρετρο αισθητικη στο βιντεο κλιπ)

kapamaru

αν και εγω εχω κατεβασει τονους απο το net ειμαι και εγω της αποψης να αγοραζω οτι μπορω και να βοηθω τους δημιουργους(μπαινει και ενα φρενο ετσι αλλιως τρως φοβερο κολλημα στον υπολογιστη!!!)
 
Πίσω
Μπλουζα