DREAMCAST: Light gun

thamonas

RetroMaNiaC
Joined
13 Απρ 2007
Μηνύματα
697
Αντιδράσεις
45
Γεια χαρά σε όλους,

ρε παιδιά να ρωτήσω, μπορούν να παίξουν τα Light Gun του dreamcast σε LCD τηλεοράσεις? αν θα αγόραζα θα είχα πρόβλημα? Πρόσφατα αγόρασα ενα dreamcast από ένα φίλτατο μέλος του Retromaniax :cool: (LIONHEART) και θα ήθελα να περάσω στο επόμενο level του gaming. Για βοηθάτε ρετομανίαξ φρεντς...

Επίσης, το retro gamer αναφέρει μεσα στα 10 καλύτερα παιχνίδια gia dreamcast το Ikaruga και το Rez...αυτά δεν υπάρχουν σε PAL έκδοση?? και γιατί είναι τόσο ακριβά στο EBAY?

Θενκ γιου ολλ
 
Το Ikaruga βγηκε μονο Ιαπωνια.Το REZ βγηκε και στην Ευρωπη.Και τα 2 σε μικρες ποσοτητες.

Ειναι κορυφαια παιχνιδια...

Οσο για το official lightgun του DC εχω την εντυπωση οτι οχι μονο δεν παιζει σε LCD αλλα ουτε καν σε CRT 100hz.
 
Βλέποντας το θεματάκι θυμήθηκα ότι δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ! :D

Θα σου πώ το βραδάκι αν δεν προλάβει κάποιος άλλος.

Το ikarouga είναι απίστευτη παιχνιδάρα και είναι από τα λίγα που δεν πουλάει κάποιος έυκολα!Χτύπησα ένα πάντως με 45ε πλήρες. :cheers:
 
!

ευχαριστω βρε παιδιά,

Αναμένω pitsunami από εσένα μια και θα το δοκιμάσεις!
 
ωραίο το ikarouga αλλά είναι το ποιο δύσκολο της κατηγορίας του game που έχω παίξει...
 
Wally είπε:
Οσο για το official lightgun του DC εχω την εντυπωση οτι οχι μονο δεν παιζει σε LCD αλλα ουτε καν σε CRT 100hz.

Τελικά όπως είπε ο chief! Το official που δοκίμασα δεν παίζει σε lcd! :angry:
 
Ποιος ειναι ο Chief ο Wally;

Ωχ κακο που μας βρηκε. :shake:

Που ειναι ενα lightgun να αυτοπυροβοληθω. :D

Mαλλον masterchief εννοουσες. :xm:
 
Κανε πειραματα με αυτο

Desert-Eagle.jpeg


:p
 
To Official lightgun ΔΕΝ παίζει σε TFT τηλεοράσεις.

Έχω καταφέρει να το δουλέψω μόνο στην 14άρα CRT μου και ακόμα και ατην παλιά μου CRT 100 HZ έκανε τρελλά νερά.

Δυστυχώς πιά μου έχει μείνει relic.

Oh well......
 
ΟΚ,ηλίθια ερώτηση,καθότι άσχετος με όλα αυτά,αλλά γιατί δε παίζει ρε παιδιά ;
 
Εδω θα βρεις απαντηση.

Παντως προσφατα αρχισαν να κατασκευαζονται light guns για LCD με infrared spots στις γωνιες της οθονης.
 
Damn,δεν είχα ιδέα για όλο αυτό πραγματικά !!!
 
Ω ναι κι εγώ είχα απογοητευτεί τρελλά όταν δεν μπορούσα να παίξω House of the Dead στην 100άρα Sony μου, παρά μόνο στην 21" στο δωμάτιο των γονιών μου :D
 
Wally είπε:
Κανε πειραματα με αυτο
Desert-Eagle.jpeg


:p
Ρε Wally, το δοκίμασα και αυτό το όπλο που προτείνεις..φοβερή τρισδιάστατη εμπειρία!! αλλά μάλλον δεν είναι τελείως compatible μάλλον γιατί δεν λειτουργεί η τηλεόραση τώρα και πρέπει να σιλικονάρω και να βάψω τον τόιχο μου γιατί έχει τρύπες! :cool: :cool: :cool:
 
χεχε thamona μπηκες γερα στο dreamcast!! αληθεια σε τι τηλεορασεις κανει τελικα χωρις προβληματα μονο στις crt 50hz
 
Gryzor είπε:
Ω ναι κι εγώ είχα απογοητευτεί τρελλά όταν δεν μπορούσα να παίξω House of the Dead στην 100άρα Sony μου, παρά μόνο στην 21" στο δωμάτιο των γονιών μου :D
Ωωωω...μα τι κρίμα,νομίζω είσαι στην χειρότερη κατάσταση όλων!! :eviltongue:
 
thamonas είπε:
Ρε Wally, το δοκίμασα και αυτό το όπλο που προτείνεις..φοβερή τρισδιάστατη εμπειρία!! αλλά μάλλον δεν είναι τελείως compatible μάλλον γιατί δεν λειτουργεί η τηλεόραση τώρα και πρέπει να σιλικονάρω και να βάψω τον τόιχο μου γιατί έχει τρύπες! :cool: :cool: :cool:

Το καλυτερο light gun ειναι το minigun :D :D:D:D

minigun2.jpg


λενε ειναι ποιο compatible στις LCD οθονες :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα